73 СОУ нови униформи

  • 22 038
  • 180
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 53
В нашия клас също ходят с униформи децата, на първия учебен ден само 1 не беше, а след това от беглите ми наблюдения масово си ги носят. Дори вече има объркани жилетки Simple Smile

Което ме навежда на въпроса дали някой е виждал текстилни етикети да се продават? Аз избродирах инициалите на сина ми на вътрешните етикети, но те са грозни и ги режа по принцип и ми се ще да ги сменя с прилични текстилни такива.
И аз съм тръгнала да търся текстилни етикети,питах в Джъмбо онзи ден,но нямат.Ако случайно някой намери отнякъде да казва.Което ме навежда на мисълта,че може да се каже на Монтели да измислят нещо по въпроса newsm78.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 673
Някъде четох, че на текстилния щанд на Кауфланд имало комплект етикети, които се лепят с ютия и текстилен маркер. Аз лично написах името на детето директно върху вътрешните етикети с такъв маркер и не се изпира написаното.

# 47
  • Мнения: 3 379
Ъъъъм, под "носят униформи" имате предвит и дрескода ли? За това най-вече питам...шаренка блузка под униформения суичър/жилетка влиза ли в категорията? Щото тука ясно е, че всички носят, ама в реалността... виждам друго!

Да, дрескодът също - накупих един куп бели блузи в края на лятото - с якичка и копчета и къс ръкав, с дълъг ръкав, с бие, ризи Simple Smile Направих обща поръчка и за още две майки от класа, а другите деца гледам също са си набавили бели блузи и ризи. Както писах вече, само едно дете видях с блуза на бели и сини раета от нашия клас (засега).

# 48
  • Мнения: 2 708
И аз съм от тези, понакупили бели блузи, но все пак, не виждам как бих могла изведнъж да накупя повече от 8-9. Разбрах, че някои деца ходят и с друг цвят отдолу под саката, така че си мисля, че ще се "възползвам" Simple Smile от тази възможност.
Не забрявайте, че част 8мокласниците още нямат униформи - просто са нови и не са ги поръчвали в края на миналата учебна година.

# 49
  • Мнения: 23 111
Е как така "възползвам"!?Има правила,трябва да се спазват,после само се оплакваме,а самите ние даваме лош пример.Купих блузки от намаленията вжкрая на лятоти,5 с ръс и 3 с дълъг ръкав,ще докупя още 2 по-натам,по една за всеки ден.)))

# 50
  • Мнения: 2 708
Нещо не схванах, това някакъв тип "размахване на пръст", назидание, четене на морал, или какво по-точно е, интересно ми е? Май се разбира от написаното, че сме от спазващите правилника.

Освен това, ти ако можеш да купиш 8 -10 блузи, ей така, аз лично не мога да купя 20тина. И за няколкото месеца 12ти клас, няма сила, която да ме накара да го направя. Да не говорим, че дори имаше идея изобщо 12 клас да не купува и саката, така че, хайде моля по-спокойно с оценките и изводите.

# 51
  • Мнения: 23 111
Пръст не размахвам,виж препинателните знаци след изречението.
Интересен ми е фактът,че имаме претенции към училището,а саминие не желаем да спазваме правилата му.Факт-на 17.9 масово видях деца с разноцветни блузки под униформите.В случая ръководството е достатъчно разбиращо да ни задължи само с един елемент,предполагам изхождайки именно от финансите на хората и все си мисля,че няколко най-обикновени бели памучни тениски биха свършили работа,за да спазим дрескода.Всички знаехме от месеци за униформите,имахме време да се подготвим с останалите елементи,не ни наложиха тениски с цени от 20лв.,както виждам да други училища,за което аз съм предоволна.

# 52
  • Мнения: 2 708
Честно, не разбирам за какво точно спориш с мен. За това, че моите деца са с бели блузи под саката от първия ден ли, или нещо друго?
Претенции аз лично към училището никога не съм имала, а напротив, подкрепяла съм го изцяло в решенията, с пари за тоалетни, за каквото е имало нужда конкретна година, в анкети ЗА униформи, които намирам за доста прилични и т.н.,(ако си била редовна в четенето на темите за нашето училище през годините, все си щяла да прозреш, че съм писала само и единствено позитивни неща за училището и никога не съм била от оплакващите се, а точно от тези, които са опонирали на мрънкалниците, но нейсе, нямам претенции да съм толкоз забележима Simple Smile) А това, че някой път, когато не са изсъхнали, или безобразно изцапани, с невъзможност веднага да се подменят бели блузи, ще се "възползвам" хипотетично от възможността от малко по различен цвят, не намирам за нещо толкова страшно, от което да се срамувам. Или пък когато стане студено навън, ще оставя детето с така рекламираните от теб общодостъпни блузки, вместо да облече топъл пуловер? Но пък ти може и да можеш да купиш 5 топли бели пуловера, но аз не мога да купя 10 бели топли пуловера, половината от които ще се ползват само 2 месеца. Уж спориш с мен, а си говориш ангро. Пак не схващам, какво точно искаш да кажеш на мен, за това че в момента има деца, които не спазват правилника. Пък и не мислиш ли, че за да се спазва, трябва да има и кой да го съблюдава и съответно да налага санкции, ако не се спазва. Ти що си чешеш езика тук, с мен, дето го спазвам, ами не идеш в училище и да попиташ, защо не съблюдават спазването на правилника?

Последна редакция: нд, 23 сеп 2012, 23:25 от сапьорка

# 53
  • София
  • Мнения: 1 861
Интересен ми е фактът,че имаме претенции към училището,а саминие не желаем да спазваме правилата му....
ДХЗ, предполагам ще се съгласиш, че не е редно правилата да се спазват по желание, нито да се разчита само на съвестно отношение от страна на родителите.  Няма ли стриктен контрол от страна на този, който ги е приел/наложил, естествено е, че ще има отклонения!  Wink

сапьорка, писали сме едновременно!  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 723
Наблюдение от днес - сред тийнейджърите вече единици са с бели ризи/блузи - да кажем един от петнадесет. Сака не се наблюдават нито на гърбовете им, нито в ръцете им. А, не! От около 50 влезли пред очите ми в училището, видях един със сако, но блузата под сакото беше черна. За "тъмен панталон" изобщо да не говорим Joy . Скъсани дънки, летни шорти, поли и полички. Изобщо - шарен свят обитава 73-то СОУ понастоящем. За малките нямам толкова обширни наблюдения: от 15 влезли, трима с чисто бели ризки, петима с бяло с огромни надписи и картинки, един с бяла ризка и униформен суитчер. Но пък беше със светъл панталон. На фона на това се чувствам изключително глупаво да пращам всеки ден детето с тъмен панталон, чисто бяла риза и униформено горнище. В същото време страшно не ми допада да има правило, а да го пропускаме леко и небрежно. Затова моля феновете на униформите или да поработят по контрола и всички да тръгнат облечени по правилата, или да отменят правилото официално, щом е "врата у поле".

# 55
  • Мнения: 2 708
Снощи моето момиче, по-малкото също се върна изключително ядосано, че повече от половината не спазват правилата за обличане и че и е писнало тя да е едва ли не единствена (от малцината), която ги спазва. Нейното възмущение обаче, беше насочено към хората, които трябва да проверяват. Защо никой не следи за спазването? Дори имали 1 момиче от класа, която въобще не си е закупила униформа. И после нека някой от тук да ми обяснява как можело да се "възползвам" от възможността да не го спазват съвсем и моите деца. Ами и те и аз не искаме да се чувстваме като най-големите балами и да ги питат в училище "луди ли са, че да ходят с униформа". Тааааа от кого зависи според Вас спазването, че нещооооо не се сещам  newsm78 Явно аз ще да съм причината. Thinking


случайно да знаете, що никой не плюе, или изхвърля и късче хартия на улицата в Сингапур??? Ами щото глобата е 500 долара, и колко още правила се спазват там..... Просто има кой да следи за спазването на правилата и налага реални глоби на нарушителите. Затова и никой не си позволява да не ги спазва. Айде малко  и училището да си влезе в ролята, че току виж и малцината спазващи правилата, са спрели.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
И аз съм за по-засилен контрол от страна на училището!
С право се възмущават децата, иди им обяснявай.. и с какви очи след време ще ги притискаме, ако няма общо разбиране за това?

Айде сега да не влизам в спомени как по наше време зам-директорът по учебната част стоеше на вратата и връщаше за много по-безобидни от днешна гледна точка несъвършенства в униформата. Мен са ме пращали до в къщи да си сменя тъмносивия пуловер, че и неизвинени пишеха. Да видиш дали съм си позволила да го сложа пак... Пък за косите да не говорим..

Така че, ако има желание, има и начин!

# 57
  • Мнения: 3 379
Утре в 18.00 има среща на УН с Директорката, където ще се обсъжда въпроса за контрола. Заинтересованите могат да отидат. Аз, за жалост не съм сигурна ще успея ли.

Често минавам покрай 20-то училище, там всички деца са с униформи. Всички! Не видях едно да е извън дрес кода. Значи, има начини. Нашето училищно ръководство има от кого да вземе пример Simple Smile

# 58
  • Мнения: 723
Не успях да отида на тази среща, защото висях половин час в магазина на "Монтели" да чакам поправения елек на детето. Дочаках го. Ами зле беше работата. Преди ремонта не можеше да се закопчава изобщо, нито на гърдите, нито на корема. След ремонта вече се закопчава, обаче страхотно зяпа на ръкавите. Нестандартно дете съм отгледала явно. Само че успява някак си да облече нормално дрехите от другите магазини, пък тези на "Монтели" - не. Гледах, чудих се, ама не съм шивачка и не можах да преценя откъде се получава несъответствието. Но и момичетата от магазина също не успяха Joy.
Оказа се, че ако някой иска да поръча допълнително, трябва 1. да поръчва в настоятелството 2. да чака поръчаното 60 работни дни(три месеца!). А няма и нито една дреха за свободна продажба, явно никак не рискуват в тази велика и голяма фирма, не произвеждат и парцалче повече от предварително платеното. Чудесно ми спестиха допълнителни разходи, като с тази информация тотално ме отказаха от повече поръчки тази учебна година.
Моля, ако някоя от вас е била на срещата на УН, да сподели впечатления.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 02:13 от Grizantema

# 59
  • София
  • Мнения: 104
А имате ли представа какво е стандартното работно време на този магазин или телефон за контакт, защото имам още неща за получаване и не ми се рискува да ходя - и един път да не работи и втори път да не са налични все още.

Общи условия

Активация на акаунт