73 СОУ нови униформи

  • 22 053
  • 180
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23 271
Взехме си униформата,около 15ч. нямаше много хора и минахме бързо.На размер му стоят добре дрехите/суитчър и жилетка/,лапето много се хареса.Като цяло одобрих и аз нещата,изключая подплатата на суитчъра.На белите блузи си представям какво руно ще оставя този материал.
Моя близка обясни,че за жилетките било по-добре да са с акрил,защото за ежедневно ползване от 100% памук щели да провиснат и да се петносват лесно.Може би е права,не съм спец.
Да се надяваме дрехите да устоят на експлоатацията.

# 31
  • София
  • Мнения: 104
Да се включа и аз - основно с мнение за тесните сака newsm78
Синът ми отиде сам да си вземе поръчаните сако и жилетка - ръст 182см. Момчето ми е нормално за възрастта си - даже бих казала с по-тесни от нормалното рамене. Вечерта установих липса на жилетка /нямало налична/ и сако в което влизаше с взлом - без възможност да вдига ръце, с ръкави над нормалното за китките и трудно закопчаване отпред. Спретнахме на детето скандал защо въобще го е взел при положение, че не му става. Отговорът беше - по-големи няма, на което аз учудено попитах - ами какво тогава ще облекат по-едрите и пълни от теб момчета.
На следващия ден имаше второ посещение в Монтели + баща + мостра на стандартно мъжко сако размер 182 /разбира се доста по-голямо/ и след препирня получихме по-голям размер.
Не ми се вижда нормално подобно развитие на нещата от където и да го погледне човек - мое си мнение разбира се Confused

# 32
  • Мнения: 18
Само за информация - в магазина има бели ризи (22.90 лв) и бели тениски (мисля, че цената им е 12.90 лв, но не съм сигурна).

# 33
  • Мнения: 1
Да се включа и аз - основно с мнение за тесните сака newsm78

Не ми се вижда нормално подобно развитие на нещата от където и да го погледне човек - мое си мнение разбира се Confused

Същата работа и при нас, но бях със сина ми и отказах взимането на тясното сако. Засега ще караме с бели ризки ... и ще чакаме да ни отпуснат по-голям размер, защото нямало такъв ... хм, трябваше да изпратя мъжката орда в магазина май.
Впрочем, от сутринта отворих гладачницата, костюмари в къщи бол ... свят ми се зави и се ориентирам към химическото чистене, да даде Бог здраве на жениците-факири, които работят там!  Joy

ммм ... и да са ни честити новите униформи! bowuu

# 34
  • Мнения: 3 379
Аз съм прилично доволна от униформата - на фона на униформите на другите училища си е направо ОК. Имам забележки, но няма да им се впрягам. Добре се изпра в пералнята, което е важно и става да не се глади ако е на ниска центрофуга, което е още по-важно Simple Smile Най-важното е, че детето е доволно, че има униформи - били много хубави всички в училище с бели ризи Simple Smile Реално носи жилетката/суичера точно 50 метра до училището и вътре се съблича, така че май ми е все едно.

Повече се плаша за колко работи взе да ми е все едно в това училище ... Sad

# 35
  • София
  • Мнения: 1 861
Здравейте, отново!  Simple Smile След като обсъдихме визията и качеството на униформите, иска ми се да задам следния въпрос - дали и доколко някой ще държи да се носят? Макар и не особено щастлива от униформите, аз лично смятам, че след като са въведени, е редно да се носят, така и пращам детето си на училище - с бяла блуза, тъмен панталон и задължителното горнище. Синът ми обаче твърди, че в класа му така ходят 4-5 деца, а на останалите "никой нищо не им казва". Подобни са и наблюденията ми от децата в двора на училището. Добро впечатление ми правят гимназистите, но малките - къмто 50:50 шаренки срещу "изрядни"!  Laughing Та в крайна сметка се питам- дрескодът задължителен ли е или не, дали е въпрос на време да се наложи неговото спазване, или като дадохме едни пари, ангажиментът ни просто приключи?  newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 7 673
В класа на сина ми ВСИЧКИ ходят с униформа!

# 37
  • Мнения: 53
И в нашия клас всички са с униформи.Т.к. има определени проблеми с набавянето на униформи за всички поради късното им поръчване(т.е. някои хора си поръчаха униформи края на август, началото на септември) се надявам,че след като се оправи този проблем ще започнат по-стриктно да следят за носенето на униформата.
На първия учебен ден се бяхме уговорили с още две майки,чиито деца учат в 73-то да ги заведем някъде да празнуваме.И общо се събраха 4 деца с униформи-няколко човека ни спряха на улицата да ни попитат в кое училище сме и казаха,че им харесват униформите.А и дъщеря ми и приятелката и отказаха категорично да се преоблекат с други дрехи,защото искаха да са с униформите си Simple Smile .

# 38
  • Мнения: 3 379
В нашия клас също ходят с униформи децата, на първия учебен ден само 1 не беше, а след това от беглите ми наблюдения масово си ги носят. Дори вече има объркани жилетки Simple Smile

Което ме навежда на въпроса дали някой е виждал текстилни етикети да се продават? Аз избродирах инициалите на сина ми на вътрешните етикети, но те са грозни и ги режа по принцип и ми се ще да ги сменя с прилични текстилни такива.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 861
Ъъъъм, под "носят униформи" имате предвит и дрескода ли? За това най-вече питам...шаренка блузка под униформения суичър/жилетка влиза ли в категорията? Щото тука ясно е, че всички носят, ама в реалността... виждам друго!

# 40
  • София
  • Мнения: 7 673
Ъъъъм, под "носят униформи" имате предвит и дрескода ли? За това най-вече питам...шаренка блузка под униформения суичър/жилетка влиза ли в категорията? Щото тука ясно е, че всички носят, ама в реалността... виждам друго!
Аз имах предвид, че се спазват всички изисквания. И да, целият клас е с бели блузи.  Peace /или поне така твърди синът ми, а не виждам причина да ме лъже./
Щото тука ясно е, че всички носят, ама в реалността... виждам друго!
Това не го схванах. Нали не искаш да кажеш, че си измисляме, че децата са с бели блузи, за да се правим на интересни?  newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 1 861
Не, искам да кажа, че според това, което виждат очите ми всеки ден, отивайки да прибера детето си от училище, написаното от вас не ми се струва представителна извадка!

# 42
  • София
  • Мнения: 7 673
Не, искам да кажа, че според това, което виждат очите ми всеки ден, отивайки да прибера детето си от училище, написаното от вас не ми се струва представителна извадка!
ОК. Права си.
А може да зависи и от класните ръководители, на този етап - от това, доколко те самите са стриктни и изискват.

# 43
  • Мнения: 727
Шаренията се увеличава от ден на ден, и аз го виждам с очите си. Започнах да се чувствам пълен балък - при положение, че съм абсолютно против униформите, детето ми ходи изрядно униформено всеки ден, а като гледам темпото на процеса на освобождаване от униформите(една седмица след началото на носенето им  Joy) след още една-две седмици ще остане в малцинство.

# 44
  • Мнения: 133
Аз също смятам, че униформите се носят.

Общи условия

Активация на акаунт