73 СОУ нови униформи

  • 22 040
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23 112
Мисля,че бялата блуза+задълвителния елемент  е  реално униформата,блузите не може да са друг цвят.Това  го бистрихме в старата тема за 73-то.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 861
Е, взехме и ние униформата. Първите изказани мнения много ме бяха зарадвали/обнадеждили, но за съжаление не мога да се присъединя към тях - не знам реклама ли бяха или въпрос на вкус, но нито суитчъра, нито жилетката ме радват - очаквах наистина нещо по-свежо и младежко. Но... както каза малчо "мамо, не страдай и на мен не ми харесва, но пък ще държи на мръсно"!  Twisted Evil
Другото, което баш съвсем ме потресе е, че след като цяло лято издирвам бели блузи и накрая ги поръчах от немай къде си, вчера на родителската среща ни заявиха, че те изобщо не са задължителни....

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 22:58 от Morrighan

# 17
  • Мнения: 133
Белите блузи са задължителни, днес го споменаха на родителската. А униформите са си много хубави, явно не сте виждали наистина лошо изработени и от некачествена материя .

# 18
  • София
  • Мнения: 1 861
Белите блузи са задължителни, днес го споменаха на родителската. А униформите са си много хубави, явно не сте виждали наистина лошо изработени и от некачествена материя .
Ми, майтап, бе Уили, едни споменават едно, други - друго!  Mr. Green По второто изречение - да, виждали сме лошо изработени неща, но никой не ни е принуждавал да ги носим! Всъщност, нямам обджекции за сега по изработката (кат' изключим няк'ви мънички петна по жилетката), не съм ги изпрала още, само материята и дизайнът не са ми на сърце, но ок, примирих се, щом трябва, ще ги носим! Само нЕкой да не ме убеждава колко са супер красиви! Twisted Evil

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 00:04 от Morrighan

# 19
  • София
  • Мнения: 7 673
Като стана дума, кажете откъде какви бели блузи и на какви цени сте намерили? Аз още не съм взела. Утре и ние ще ходим за униформата. Там хубави ли са и дали някой обърна внимание примерно на цените на същите с дълъг ръкав?

# 20
  • София
  • Мнения: 529
Там хубави ли са и дали някой обърна внимание примерно на цените на същите с дълъг ръкав?
Загледах момичешките, около 28 лв. ми се върти в главата като цена - тип ризка с дълъг ръкав. Имайки предвид цените в сайтовете, тази цена за мен е неприемлива.

Morrighan, не разбирам агресията, с която се включваш в темата от самото начало. Всеки си изказва мнението, без да засяга чуждите такива. Никой в нищо не те убеждава, че дори не си и помисля да полага усилия в тази насока.  Peace

Мисля,че бялата блуза+задълвителния елемент  е  реално униформата,блузите не може да са друг цвят.Това  го бистрихме в старата тема за 73-то.
Признавам, че не съм била редовна в старата тема. Но в същото време моите наблюдения показват, че по този въпрос все още няма единно мнение и становище. На нашата родителска среща класната не знаеше повече от родителите. И другото, което повдига въпросителни, е наличето на сини блузи/ризи в магазина на Монтели - същите, каквито са на снимките на сайта на УН.  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 1 861
В магазина на Монтели продаваха и униформи на други училища - момиченце от 20-то у-ще например пробваше синя (по-скоро бяла на синьо райе) риза, така че не е ясно - може би и сините блузи са за тях...
Ирина, като изключим класическите бели ризи (по магазините съм виждала на цени между 15 и 30 и няколко лв.), да намериш чисто бели блузи за момче е загубена кауза.

mimiska, защо агресия? Злоба е думата, с която обикновено в този форум се определя различното мнение!  Та така - зъл човек съм си аз! Simple Smile

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 06:02 от Morrighan

# 22
  • Мнения: 23 112
Регламент,относно униформите:



Утвърден код на облеклото в 73 СОУ
Събота, 19 Май 2012 06:40    Във връзка с утвърждаването на новите униформи,

на Вашето внимание: приетия за прилагане  код на облеклото в 73 СОУ

1. Код на облеклото за учениците:

1.1. за официални празници (15 септ и др.п.):

- бяла риза (личен избор),

- сако (8-12 клас/жилетка (1-7 клас)

- тъмен панталон (може и дънки)- личен избор/пола за момичетата и бермуди за момчетата (от униформата за новите 1 и 8 клас)

1.2. за ежедневно носене:

- бяла блуза/пуловер/поло и др.п. (личен избор)

- сако/елек/жилетка

- тъмен панталон (може и дънки - личен избор)/пола за момичетата и бермуди за момчетата (от униформата)


Последно променен на Четвъртък, 28 Юни 2012 08:34  

Информацията е оттук:

http://un73sou.org/index.php?start=10


# 23
  • София
  • Мнения: 7 673
И аз взех жилетката и суичера.
Не ми хареса цвета на суичера, дължината на ръкавите /прекалено е/ и това, че жилетката е 50 % памук и 50% акрил. Това са ми накратко впечатленията.

# 24
  • Мнения: 1
Здравейте! Моделите са стеснени, вълнуват ме саката, като задължителен елемент ... означава ли, че в едно тясно сако децата не трябва да си вдигат ръцете и да шават, та било и само, колкото да се крепят в градския транспорт Опитват се да ме убеждават, че това е типично за "тесните" сака и е необходимо доверие към преценката на Монтели, обаче си мисля повече за ученика, който може и да спира дъх, за да носи училищната униформа в настоящата форма и размер ... ако не я свие на топка в раницата си.

Вие как мислите? Колко тясно да е "тясното" сако?

Morrighan, харесвам мисленето ти!   bouquet

# 25
  • Мнения: 2 708
Здравейте! Моделите са стеснени, вълнуват ме саката, като задължителен елемент ... означава ли, че в едно тясно сако децата не трябва да си вдигат ръцете и да шават, та било и само, колкото да се крепят в градския транспорт Опитват се да ме убеждават, че това е типично за "тесните" сака и е необходимо доверие към преценката на Монтели, обаче си мисля повече за ученика, който може и да спира дъх, за да носи училищната униформа в настоящата форма и размер ... ако не я свие на топка в раницата си.

Вие как мислите? Колко тясно да е "тясното" сако?

Morrighan, харесвам мисленето ти!   bouquet

А моята пък, се възмути, че не било достатъчно вталено, та иска да ѝ го вталявам  Joy Joy Joy За сега съм измислила предложение, което одобри, за да не се вкарвам във филм за разпаряне и вталяване hahaha
Така че, колкото хора, толкова и мнения.
Моето лично мнение е, че ѝ седи добре, нито ѝ е широко, нито тясно. До тук, 3 различни мнения  Peace

# 26
  • Мнения: 1
Сапьорка, вталяването няма нищо общо с "втесняването" на раменете и гърдите "мъжки, юнашки ..." сееещ се?  Joy  bouquet
Искам да кажа, че едното е за фасон, другото за елементарна възможност за движение!

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 14:18 от eel2

# 27
  • Мнения: 2 708
Сапьорка, вталяването няма нищо общо с "втесняването" на раменете и гърдите "мъжки, юнашки ..." сееещ се?  Joy  bouquet
Искам да кажа, че едното е за фасон, другото за елементарна възможност за движение!

Ми то и женските не са хич малки в горните класове,  hahaha Ние си се шегуваме тук, но в крайна сметка те ще кажат, след 2-3 месеца, като трябва и нещо различно от тениска да сложат под тях, как се чувстват. В интерес на истината и аз съм забелязала, че вталените сака са си такива и по магазините - не позволяват особена възможност за рязки и по-тийнейджърски (току що проверих правилния правопис в новия речник Wink) движения.

# 28
  • Мнения: 723
Връщам се с две трети от поръчаните дрехи. Големи шегаджии са тези "Монтели", поръчките са отпреди няколко месеца, а те сега се усещат, че има грешка в изпълнението на елеците. Така че ще трябва да направим екскурзията с детето до центъра след няколко дена пак. Опитаха се да ми пробутат елече с два размера по-голямо, което едвам закопчахме на талията(дъщеря ми е с нормално телосложение). За сметка на това пък, с образуваща се огромна гънка на гърба и с място за бюст, какъвто едно десетгодишно дете обикновено няма.
Жилетката е пълно недоразумение - старомодна и смотана, затова пък задължителна.
Добре че полите не са задължителни - много са зле.
Гледам униформените панталони и блузи, които поръчах от сайт, и си мисля, че малките англичанчета имат късмет - униформите им са хем по-естетични, хем по-удобни, хем по-евтини.

# 29
  • Мнения: 1
Големи шегаджии са тези "Монтели"

Убеждаваха и мен, сега да взема тясното сако, то си било наше, пък после да ги търся да го разширяват и корегирВат... и да гоня Михаля ...  Друг е въпросът, какво ще излезе от едно разпаряне и разширяване. Преди 5 месеца, когато давахме размерите, бяхме предупредени да не прибавяме сантиметри, Монтели щяли да сметнат израстването ... с компютърна програма ... #Crazy

 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт