73 СОУ нови униформи

  • 22 056
  • 180
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 173
В гимназията все още има деца, които ходят без униформа, това е факт. Ръководството обикаля по коридорите. Ето например от класа на дъщеря ми (9 клас) онзи ден имаше няколко такива девойки (включително и моята) с цветни блузи. Единият зам-директор ги забеляза и влезе в класа за 1 час. АЗ бях свидетел.Не знам  какво им е говорил, но моята хубостница от тогава е само с бяла блуза. Днес имахме ПС и обсъждахме контрола за униформите. От понеделник всички без униформи ще се записват и ще се налагат наказания. Тази ситуация е трудна, но трябва да се овладее. На мен лично ми харесват саката. Моята щерка си поръча сако и жилетка. Няма проблем с размера. Стоят и добре. И не е вярно, че почти никой не ходи с униформа. Но и родителите трябва да оказват контрол. Аз лично си признавам, че онзи ден не обърнах внимание как е излязла.  Embarassed

# 61
  • Мнения: 3 379
Наистина е добре да има контрол от страна на училището в началото, за да може после да стане навик носенето на униформи, иначе нищо няма да излезе. Аз тази сутрин се опитах да го пратя на училище с една блузка чисто бяла с якичка и много светло сиви черти, а той ми каза, че това не било в съответствие с изискванията и затова предпочитал да не я облича ако има друга чиста (имаше, но не беше изгладена - е, изгладих я). Ами, съвестно ми е детето Simple Smile

# 62
  • Мнения: 133
Незнам дали всички сте наясно, но има деца от 8  класове  на които все още не са им готови униформите,на друга немалка част от учениците отделни елементи от дрешките са върнати за поправка. Оказа се че има  много грешки допуснати от страна на фирмата, особенно при пръхвърляне на кройките върху плата. Така, че действително има част от учениците които не носят униформи не по тяхна или на родителите си вина. Но децата които са си получили дрехите в срок си ги носят. Ние, за голяма моя радост се оказа, че получихме униформата си в срок и всичко ни е наред.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 673
При нас започнаха проблемите с поддържането на белите дрехи още отсега. Понякога и белина не ги спасява. Вече имаме 2 неизползваеми. Как ли ще я караме с тези темпове, не знам.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 861
При нас започнаха проблемите с поддържането на белите дрехи още отсега. Понякога и белина не ги спасява. Вече имаме 2 неизползваеми. Как ли ще я караме с тези темпове, не знам.
И при нас е така, но едва ли е нещо неочаквано за майките на малки ученици, пък и за всеки, който е виждал такива!   Mr. Green Аз поне, не мога да си позволя да купувам нови на всеки две седмици, така че не ми остава друго, освен да се боря както и доколкото мога с петната и ... с чувстовото си за естетика! Wink

# 65
  • София
  • Мнения: 7 673
Аха, именно.

# 66
  • Мнения: 18
Незнам дали всички сте наясно, но има деца от 8  класове  на които все още не са им готови униформите,на друга немалка част от учениците отделни елементи от дрешките са върнати за поправка. Оказа се че има  много грешки допуснати от страна на фирмата, особенно при пръхвърляне на кройките върху плата. Така, че действително има част от учениците които не носят униформи не по тяхна или на родителите си вина. Но децата които са си получили дрехите в срок си ги носят. Ние, за голяма моя радост се оказа, че получихме униформата си в срок и всичко ни е наред.

Наистина има такива случаи, но те са по-малко от 100 при близо 1600 деца. В такива случаи е достатъчно да се спазва дрескода - бяла блуза и тъмен панталон.
Трябва да има контрол и от вкъщи и от училището и нещата ще станат.

# 67
  • Мнения: 18
Ето резюме от срещата на УН от 27.09.:
Вчера се състоя първата среща на УН за годината, на което се обсъдиха основно две теми:

1. Какво се случва с униформите.
УН констатира, че масово униформите не се носят 2 седмици след въвеждането им. Затова в писмо до ръководството на 73 СОУ настоя то да въведе ефективни мерки за контрол на спазването на дрескода, който е залегнал в правилника за вътрешния ред.
Припомняме, че униформите бяха въ...
ведени с решение на училището, а УН спомогна за избора на модели и фирма производител, както и за раздаването на униформите. За момента около 1400 от 1500 деца са получили униформи, като остава една малка група забавени по технически причини и още по-малка откровено отказваща да закупи униформи.

2. Ученическите екскурзии.
Екскурзиите УН призовава родителите да бъдат по-активни по въпроса за избор на фирми, които да организират екскурзиите на учениците. Родителите имат право да искат информация защо и как е избрана една или друга фирма. Също така призоваваме да бъдете по-активни в намирането на алтернативи, които биха били по-сполучливи като реализация, по-полезни за децата и на по-приемливи ценови нива. Практиката в момента показва, че офертите се подават на родителите като свършен факт без обсъждане с тях.

3. Като задача за следващия път остава обсъждането на кариерно развитие на учителите и създаване на система за по-ефективно използване на спортната база в училището.

УН има и страница във фейсбук, където се публикува актуална информация. Отделно има и сайт. Хубаво е да ги следите и да се включвате с идеи и предложения на редовните срещи всеки последен четвъртък от месеца от 18.00 в училището.

# 68
  • София
  • Мнения: 5 173
Днес в гимназията (2 смяна) ми направи впечатление, че масово се белееха и синееха:)))
Не знам дами, но на мен ми харесват униформите:)

# 69
  • София
  • Мнения: 1 861
...Затова в писмо до ръководството на 73 СОУ настоя то да въведе ефективни мерки за контрол на спазването на дрескода, който е залегнал в правилника за вътрешния ред.
Признавам, това изречение ме изуми!  Shocked Досега знаех/мислех, че ръководството е водещо в случая и съответно заинтересовано решението за униформите, взето от него (нали така?), да се спазва, а не че УН трябва да настоява за това...

Гани, за мен изобщо не става въпрос дали харесва или не... Да, някои белят и синеят, а други са по къси гащи  Wink(мое пък наблюдение)...

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 00:23 от Morrighan

# 70
  • София
  • Мнения: 5 173
Меги, казах, почти всички. Има и някои, които мислят, че могат да минат метър, но слоко:) Няма да стане..

# 71
  • Мнения: 728
Не им знам кройките на "Монтели" сбъркани ли са били или какво, но показах елечето(ръст 146) на жена, която шие, коментарът относно кройката беше доста негативен. Каза ми, че е трябвало пак да го оставя на поправка. Но какво да направя, дамите от магазина имаха такъв безпомощен вид Crazy. Мъжът ми искаше направо да го върнем и да си искаме парите, но като си помислих за поръчване на друг елемент и три месеца чакане Naughty. Все едно, на детето не му пука как е облечено, а добрата линия на панталона и блузата от английската униформа донякъде компенсира глупостите на нашенската горна част.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 673
Момичета, да не пускам друга тема /така и така сме в отчетна за 73-то/, да използвам да попитам дали знаете нещо за стола? Вече трета седмица учат, а още няма стол?  newsm78 Нещо да сте чули по въпроса?

# 73
  • Мнения: 3 379
Няма и да има още 2-3 седмици стол. Има нова фирма, която е избрана много късно, старата обжалвала и се забавили много нещата и сега старата изнася от стола, а новата не е почнала да внася (оборудване и т.н.).

# 74
  • София
  • Мнения: 7 673
УЖАС!  Twisted Evil
Това на нищо не прилича.

Общи условия

Активация на акаунт