Раждане във ВМИ- Пловдив - 2

  • 133 086
  • 1 098
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 37
Някоя мама скоро да е правила 2-рата фетална морфология във ВМИ и да изкаже мнение ???  newsm78 bouquet

# 1 036
  • Мнения: 18
Аз правих там, доволна съм, апаратът, на който гледат е най-ново поколение 4D, дават диск, снимки, докторката внимателно оглежда всичко по бебето, не претупва.Но мисля, че за хубаво изследване трябва и хубава апаратура и добър специалист.

# 1 037
  • Мнения: 1 176
Някой скоро да е раждал водно и мнения? Нямам много време да мисля, но и тази идея се прокрадва..

Утре отивам на отворени  врати и съм приготвила дълъг списък с въпроси Simple Smile
Хайде споделяйте, никой не актуализира информация последния месец  Wink

# 1 038
  • Мнения: 1 176
Доволна съм от посещението в отделението. Само свижданията изглеждат проблемни, а ВИП стаите недостатъчни. Не си представям да не виждам мъжа ми и дъщеричката си 3 дни или само за по 10-15 мин дневно.. ама както и да е.

Погледнах информираното съгласие. Шокира ми, че казаха, че е вътрешна информация. Не дадоха копие да прочета у дома спокойно и не разрешиха да се снима с телефон текста. Според мен това трябва да е публичен документ, аз даже го търсих из сайта им преди време....

# 1 039
  • Мнения: 598
Относно информираното съгласие - в общи линии е, че позволяваш на екипа да действа както прецени за най-добре по отношение на медицински процедури. Тоест им позволяаш спокойно да си действат както си знаят и според ситуацията. Ако откажеш да го подпишеш, пак можеш да родиш при тях, но за всяка манипулация ще те питат за позволение, което не винаги е в полза за теб, особено ако не си съвсем адекватна в някой миг. Аз съм подписвала с допълнения от мен и срещу подпис към тях и съответно са се съобразявали. Но никой не може да ти откаже при приема да го прочетеш спокойно, освен ако не си пристигнала с 10 разкритие и напъни. ВИП стаите са повече от преди години. Не се различават от другите общо взето, само дето можеш да имаш свиждане (ако няма примерно грипна епидемия ии нещо друго, което не позволява изобщо свиждания). Но пък ВИП стаите са по-спокойни. Свиждания могат да стават и във фоайето, но без бебето, него не можеш да изнасяш от отделението, но пък можеш през стъклата на отделението да го покажеш. Така или иначе ако избереш да раждаш там, свиждането не допуска дъщеричката ти, само един възрастен може да влезе... И то в часовете за свиждане. Преживява се. Иначе във фоайето винаги може да се виждаш с твоите хора, но без бебето. Леко раждане и здраво бебе ти пожелавам!

# 1 040
  • Мнения: 44
Тези дни и аз съм се запътила натам. Не съм била на ден на отворени врати и ми е любопитно да разбера, какво полезно чу и видя?

# 1 041
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile Бихте ли ми казали кога има "Ден на отворени врати" и трябва ли предварително записване? Звънях на няколко телефона, но все не знаеха и ме препращаха на друг... Благодаря предварително Simple Smile

# 1 042
  • Мнения: 18
Доволна съм от посещението в отделението. Само свижданията изглеждат проблемни, а ВИП стаите недостатъчни. Не си представям да не виждам мъжа ми и дъщеричката си 3 дни или само за по 10-15 мин дневно.. ама както и да е.

Ако си сама във ВИП стаята,сигурно няма да е проблем свиждането да е по-дълго и с каката, но общо съм лежала 7 пъти в това АГ и не съм видяла да слагат по един, винаги има наплив за тези стаи. Та, ако сте две мами с бебета, едва ли е приятно и удобно татковци да се застояват в стаята.

# 1 043
  • Plovdiv
  • Мнения: 174
записвам се в темата.Скоро и аз ще ходя да раждам там .

# 1 044
  • Мнения: 1 989
Здравейте, искам да помоля за малко инфо за ВИП стаите. По колко легла има, каква е цената на престоя, допускат ли се посещения и в кои часове?

# 1 045
  • Мнения: 10
Здравейте !!
Някой има ли инфо за водното раждане във ВМИ? Предварително ли трябва да се уговори с конкретен лекар или при постъпване можеш да си го поискаш? Много ми се иска да изживея едно спокойно нормално раждане с добро отношение на заобикалящите.
Вторият ми въпрос : Във Вип стаите може ли с придружител? Ако пак ми се наложи секцио по спешност,ще ми е от полза.
И третият ми въпрос  Blush Blush дали може ли да се плати всичко на касата с карта ?

# 1 046
  • Мнения: 598
Доколкото знам, за водно раждане трябва предварителна среща с лекаря, който ще изражда (не знам кой в момента се занимава с водните раждания). Не може при постъпване да се заяви, няма как да се организират ей така. При постъпване може да се заяви ползване на ВИП родилна зала и/или ВИП стая в следродилен сектор. Придружител не може да има след раждането. Но за всеки случай, е хубаво да се попита там на място, при отворени врати. По друго време едва ли ще може да се получи информация. Доста е натоварено и са заети хората.

# 1 047
  • Мнения: 1 989
Правят ли тест за алергии преди секциото?

# 1 048
  • Мнения: 18
Правят ли тест за алергии преди секциото?
Да, правят и при секцио и при нормално.

# 1 049
  • Мнения: 18
Здравейте !!
Някой има ли инфо за водното раждане във ВМИ? Предварително ли трябва да се уговори с конкретен лекар или при постъпване можеш да си го поискаш? Много ми се иска да изживея едно спокойно нормално раждане с добро отношение на заобикалящите.
Вторият ми въпрос : Във Вип стаите може ли с придружител? Ако пак ми се наложи секцио по спешност,ще ми е от полза.
И третият ми въпрос  Blush Blush дали може ли да се плати всичко на касата с карта ?

Водното раждане се организира предварително, мисля, че само доц. Учикова се занимава с такива раждания. Още от 7месец трябва да се направят предварителни допълнителни изследвания. Интересувала съм се точно от него и това са отговорите, които ми бяха дадени преди пет години.

Общи условия

Активация на акаунт