Раждане във ВМИ- Пловдив - 2

  • 133 040
  • 1 098
  •   1
Отговори
# 1 050
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Преди 5 години с водното раждане се занимаваше д-р Паскалева. Тя преценяваше предварително дали може
и искаха чиста МБ. Сега тя не работи там.
Идете на отворени врати и питайте. Там ще е най- достоверна информацията Peace

# 1 051
  • Мнения: 37
през 2007 и 2013 раждах там нормално и никой не ми е правил тест за алергии

# 1 052
  • Мнения: 598
И на мен при нормално раждане не са ми правили тест за алергии. За секцио не знам. Може би е по-добре предварително човек да си направи такива тестове, особено ако очаква секцио. Особено ако секциото е по спешност. Тогава какво време за тестове?

# 1 053
  • Мнения: 71
Тест за алергии се прави само за антибиотика. За упойката не се прави.

# 1 054
  • Мнения: 5 173
На девер ми жената е инвалид и е раждала секцио, а в следродилна е била с придружител, но тя има основателна причина за това.

# 1 055
  • Мнения: 18
Преди 5 години с водното раждане се занимаваше д-р Паскалева. Тя преценяваше предварително дали може
и искаха чиста МБ. Сега тя не работи там.
Идете на отворени врати и питайте. Там ще е най- достоверна информацията Peace
Паскалева беше, не Учикова, поправям се!

# 1 056
  • Мнения: 4
Здравейте,
някой знае ли в кои дни са отворените врати във ВМИ?

# 1 057
  • Мнения: 1 158
Отворени врати има 2 пъти всеки месец в сряда, може да се видят във фейсбук страницата им, списание Кенгуро също ги обявява в интернет. Прави се предварително записване.

Във вип стаите могат да дойдат няколко човека на свиждане, не помня вече между 12 и 13 ли беше или между 13 и 14ч определеното време, но то си е написано на входа. Не пускат деца обаче. Аз родих преди 1 месец и  ползвах Вип стая. Тя е с 2 легла, но си сам в нея.

Ползвах също Вип родилна, по време на самото раждане не ми беше особено необходима, но 2-та часа след раждането пуснаха мъжа ми и беше много хубаво да не съм сама. Това мисля, че беше единствения плюс от платените пари.

Не ми харса това, че пристигнах с 10см разкритие, второ раждане и бяха готови да ми пусна система с окситоцин, без никакви показания. Грозна практика! Не го направиха, защото няколко пъти казах, че не искам и моят доктор бешетам и не им разреши. Родих за по-малко от 40 мин след пристигането ми в болницата, като през 20 от тях минаха докато ме приемат и оформин документацията.

# 1 058
  • Мнения: 279
Отворени врати има 2 пъти всеки месец в сряда, може да се видят във фейсбук страницата им, списание Кенгуро също ги обявява в интернет. Прави се предварително записване.

Във вип стаите могат да дойдат няколко човека на свиждане, не помня вече между 12 и 13 ли беше или между 13 и 14ч определеното време, но то си е написано на входа. Не пускат деца обаче. Аз родих преди 1 месец и  ползвах Вип стая. Тя е с 2 легла, но си сам в нея.

Ползвах също Вип родилна, по време на самото раждане не ми беше особено необходима, но 2-та часа след раждането пуснаха мъжа ми и беше много хубаво да не съм сама. Това мисля, че беше единствения плюс от платените пари.

Не ми харса това, че пристигнах с 10см разкритие, второ раждане и бяха готови да ми пусна система с окситоцин, без никакви показания. Грозна практика! Не го направиха, защото няколко пъти казах, че не искам и моят доктор бешетам и не им разреши. Родих за по-малко от 40 мин след пристигането ми в болницата, като през 20 от тях минаха докато ме приемат и оформин документацията.



Би ли споделила кой е този добър доктор, може и на лични Simple Smile мисля да раждам там, но като всяка бременна ми е много притеснено!

# 1 059
  • Мнения: 9
Здравейте момичета. Предстои ми второ раждане във ВМИ.
Днес във ФБ страницата на отделението побликуваха списък с необходимите неща при постъпване.
" В предвид многобройните запитвания на бъдещи майки за необходимите неща при постъпване за раждане в АГ клиника на УМБАЛ ,, Св. Георги'' поместваме следния списък с най-необходимото:
за майката - документи ( л.к.; направление за хоспитализация;изследвания и лична амбулаторна карта), нощница; чехли за баня; чаша и прибори за хранене;лигнин и дамски превръзки; термометър; 3-4 еднократни чаршафчета за под седалището и лични тоалетни принадлежности.

за бебето - 2 комплекта дрешки тип ,, гащеризон''; 2 шишета; 1пакет пелени за еднократна употреба;1 пакет мокри кърпички; хавлия за баня и тензухена пелена; козметика( измивен продукт, олио и крем против подсичане )
Мили мами, не носете огромни сакове, вземете само най-необходимото и не забравяйте, че все пак престоят в болницата ще бъде само 3-4 дни. А и вашите близки винаги могат допълнително да донесат нещо, ако сте забравили.
Желаем ви леко раждане, приятен болничен престой и бързо възстановяване след раждането!"

# 1 060
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Здравейте, раждането наближава и започвам да се подготвям, а заедно с това ми изникват много въпроси. Моля мамите, раждали във ВМИ да ми изяснят някои неща:  Simple Smile
Доколкото разбрах взимат бебето за тоалет да го изкъпят, (предполагам вечер) то тогава памперсите и мокрите кърпи и козметиката при акушерките ли седят, а през деня като ми се наложи да сменя памперс? Също дрешките, при мен ли са, те ли обличат бебето след като го изкъпят? Ако е така дрешките ги взимат на момента или ги давам в първия ден и седят при тях?  newsm78
Ще се радвам ако някой ми опише от сутрин до вечер какво се случва, за първи път ми е и се притеснявам.

# 1 061
  • Мнения: 1 988
Аз раждах преди 3 месеца във ВМИ със секцио. Бебетата ги къпят сутрин в стаите на мивката (не ти вземат детето, то си е при теб). Аз си бях взела пакет памперси, мокри кърпи, измивен гел, олио за след баня и крем за подсичане. Всичко това си беше при мен. Носи си и хавлия.
Ако си секцио, ти носят детето на следващия или по- следващия ден след операцията в зависимост от това кога ще се чувстваш физически готова да го поемеш.

Децата са си при майките през цялото време, освен ако няма някакъв проблем. Сутрин минава визитация както за бебетата, така и за майките, акушерките изкъпват бебетата, третират им пъпчетата. На всеки 3 часа (6.00,9.00,12.00,15.00,18.00,21.00,00.00ч.) носят АМ и ако искаш да дохранваш или нямаш кърма ти сипват в шишето, като те питат на колко дни е бебето, тъй като количеството зависи и от това. Носят и вода, така че си носи поне два шишета за всеки случай, пък дано имаш достатъчно кърма, за да не ти се налага да даваш АМ. Вечер също минава визитация. Последно носят АМ и вода в 00.00ч., като ти сипват двойно количество, в случай че детето се събуди за нощно хранене.

Дрешките си бяха при мен и след баня аз си го обличах.

Ако още нещо те интересува, питай.
 

Последна редакция: ср, 21 сеп 2016, 00:29 от Forest rain

# 1 062
  • Мнения: 279
Здравейте, а бръснат ли корема? Аз съм за нормално, но не се знае как ще протечат нещата и се чудя дали да си направя кола, ако превантивно бръснат корема?

# 1 063
  • Мнения: 1 988
Моя корем го обръснаха, но аз бях планово секцио.

# 1 064
  • Мнения: 279
Моя корем го обръснаха, но аз бях планово секцио.

Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт