Първокласници - набор 2005 г. - Тема 9

  • 31 489
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
На нас за букета ни подариха от цветарския магазин едно прахче /запечатано/, което се разтваря във водата и пазило /уж Mr. Green/ букета свеж. Ще видим така ли е.

# 721
  • София
  • Мнения: 34 929
Голямо лутане беше в Джъмбо, но взех всичко по списък.
Само сметало остана, но съм леко объркана и да питам. Нали по наше време бяха едни -с 1 топче на първи ред, 2 на втори, 3 на трети и т.н? Сега зяпах едни с по 10 топчета на всеки ред. Какво трябва да е сметалото? Laughing
И в голямата лутаница забравихме цветята, които още вчера поръчах ooooh! Дано утре рано отворят....

# 722
  • Мнения: 5 952
Уж гледах да избера най-свежите цветя, а докато се прибера те клюмнаха. Вече всичко и всички вече ме дразнят.

Ако на някой друг му се струва че цветята са клюмнали единственото спасение е съд голям( например кофа) пълна с вода и самото цвете вътре, ако може да се отреже 2-3 см от самата дръжка на цветето, още по добре, да може хубаво да си пийне вода , аз затова си ги поръчах за утре сутрин защото нямат сметка да продават увехнали цветя, а вече госпожата ще си ги мисли 24 -те букета.

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
А ако знаете повечето учителки как "обичат" цветя... Втръснали са им до болка.
Ама нали такава е традицията, какво да правим.

# 724
  • София
  • Мнения: 34 929
А ако знаете повечето учителки как "обичат" цветя... Втръснали са им до болка.
Ама нали такава е традицията, какво да правим.
И за мен е разточително разхищение, ама няма да се срами моето с ръце в джобовете.
Тези пари да се бяха събрали за подобряване на условията в училищата- ехе, що празници и що средства ще има.

# 725
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Понеже, разбира се!, съвсем изключих за цветя и се светнах едва тази сутрин, току- що набрах свежи цветя от двора на съседката  Laughing Няколко цвята хризантеми са повече от добре, смятам  Grinning Даже панделка нямам да ги вържа, но хич не го и мисля.

# 726
  • Мнения: 1 114
А ако знаете повечето учителки как "обичат" цветя... Втръснали са им до болка.
Ама нали такава е традицията, какво да правим.
И за мен е разточително разхищение, ама няма да се срами моето с ръце в джобовете.
Тези пари да се бяха събрали за подобряване на условията в училищата- ехе, що празници и що средства ще има.

Е, хайде сега пък. Чак "разточително разхищение"...  ooooh!
Елементарна проява на уважение е! И няма да обеднеем купувайки букет за  5-6 лв., нали?

# 727
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 438
Аз купих китките. Взех две орхидеи, повече харесвам рози, но не исках да рискувам да ми увяхнат до утре. Бях на борсата зад БАН, която ми е на 5 мин, там бяха пд 9лв, нямам идея дали е добра цена. Имаха само 2-3 кофи с рози, които не бих купила.

Орхидеите се движат около 9-12 лв. минимум. Цената е добра.

# 728
  • София
  • Мнения: 5 352
Аз взех лилиум.Сложих го във ваза с вода на терасата.Мисля,че ще се задържи свеж за една нощ.

# 729
  • София
  • Мнения: 2 896
Понеже, разбира се!, съвсем изключих за цветя и се светнах едва тази сутрин, току- що набрах свежи цветя от двора на съседката  Laughing Няколко цвята хризантеми са повече от добре, смятам  Grinning Даже панделка нямам да ги вържа, но хич не го и мисля.

Де тоя късмет да имах и аз така някой с градина наблизо...

Аз купих китките. Взех две орхидеи, повече харесвам рози, но не исках да рискувам да ми увяхнат до утре. Бях на борсата зад БАН, която ми е на 5 мин, там бяха пд 9лв, нямам идея дали е добра цена. Имаха само 2-3 кофи с рози, които не бих купила.

Орхидеите се движат около 9-12 лв. минимум. Цената е добра.

Мерси, надявах се да е добра. Пък са и хубави.

Мерка, браво на теб!

# 730
  • Мнения: 4 668
Аз имам градина , обаче нямам цветя подходящи за букет . За сметка на това майка ми отглежда страхотни рози - виненочервени и обеща да спретне голям и хубав букет за утре  Laughing

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 14 033
Мъжът ми започна да работи през 90-та година, точно първата голяма криза. Върна се на 15-ти септември с един куп букети и каза "Ще предложа да не се дават букети, а нещо друго за тези пари - 500 грама сирене, два сапуна, 200 грама луканка, прах за пране, литър бензин ... нещо за същата стойност да имаме някаква полза от всичко това"  Laughing Laughing Laughing

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Така си е, много учители биха предпочели да ги уважават по други начини  Laughing
Но както и да е, няма смисъл от дебати по темата  Whistling

Успех на всички дечица утре!  Heart Eyes  На добър час в първи клас! И сълзи само от радост в очите Mr. Green

# 733
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
На добър час на първокласниците ни утре.  Hug Пожеланието си заслужава да се разпиша в темата.
Букетите - на линия, китка здравец за изпроводяк - също. Раницата - празна нагласена да поеме учебниците утре. Само за облеклото ми е притеснено - да не измръзне детето, сутрин е доста хладно. В наШто семейство няма повод без дъжд, тей че утре в Русе ще вали...  hahaha И моя тоалет е летен, не мога да мина на есенна тема нещо. И аз май "мрън" го раздавам..., притеснявам се доста за нея - това е, не мога да го превъзмогна...

# 734
  • София
  • Мнения: 2 896

Кой ще пусне новата тема?

Общи условия

Активация на акаунт