142 Американки бистрят политиката и мръсното бельо в Ганкиното кафене!

  • 34 302
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 291
Миме, браво на вас! Само дето аз не съм питала къде е де...  Wink Може би някой друг е питал...
[/quote] Аз питах.

 Добре дошли на новите в темата!

# 61
  • Мнения: 13
ops сори baby*  Blush so what?   bouquet

# 62
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Благодаря ви за подкрепата! Сега търся адвокат, без такъв не мога да открия сметка в банка, където ще събираме помощите.

Хиър, благодаря ти за сайта и за CSA, не бях чувала за тях   bouquet

# 63
  • Мнения: 92
Благодаря Sipirumi,

От България се бях подготвила и знаех че имам право да откажа по философски причини, но много се стъписах, когато много ми заявиха че без ваксина не може да го запишат. Ще прегледам сайта и ще си разпечатам закона, дано помогне.
Иначе сме тук отскоро и много ни харесва, още не мога да се нарадвам колко е приятно да караш , направо е страшен кеф.

# 64
  • Мнения: 2 563
А така, хайде всички на ЦСА! localharvest.org е сайт за търсене на ЦСА. На източното крайбрежие някои нямат зимен сезон.

Atalanta, lawhelp.org е търсачка за безплатна правна помощ или с намалени цени. Не знам дали знаеш, но повечето адвокати имат изискване да работят про боно определен брой часове, както и към институтите по право има клиники където студентите се сблъскват с реални правни проблеми, под надзора на професор, който е адвокат. Отделно, има правни кантори, които са на нон-профит принцип и помагат на хора в затруднено положение. Мисля, че с този сайт се търсят и от трите типа помощ, но никога не съм го ползвала.

Снощи бях на рожден ден в руски ресторант-кабаре на Брайтън Бийч. Много интересно изживяване - певици, акробати - но си тръгнахме преди десерта, защото мъжът ми, който е алергичен към риба, успя да хапне едно парче, добре скрито под тонове със сос и пиле. Много се стреснахме, но оживя Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 800
Не знам дали знаеш, но повечето адвокати имат изискване да работят про боно определен брой часове...

Препоръчва се, не е изискване.


Аталанта, виж и тук:
http://www.probono.net/



# 66
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Много полезна информация! Благодаря   bouquet

# 67
  • Мнения: 2 563
Не знам дали знаеш, но повечето адвокати имат изискване да работят про боно определен брой часове...

Препоръчва се, не е изискване.


Аталанта, виж и тук:
http://www.probono.net/

lawhelp.org е проект на пробоно.нет. Самият пробоно.нет е насочен към адвокати, които търсят про боно работа. В големите фирми има очакване, че ще си изпълниш про боно часовете, както е по предписание на щатския бар.

# 68
  • Мнения: 3 988

Къде освен в полицията да подам сигнал за абюз над деца и съпруга?
Мерси!

Последна редакция: пн, 10 сеп 2012, 09:57 от Solley.

# 69
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
1. Закон в щатите за това няма. Но виж, препоръки да. По принцип след около 10-ина годишни е добре да ги разделят. Сетих се, за фостър деца, има правила, но зависи от щата.

2. - обикновенно само в полицията или ако е регистриран в ментъл хелт там. Малко глупаво звучи, но защо никой не се е обадил "анонимно" на 911 до сега по време на ъбюза? Все пак за да дойде полицията не отнема много време и те самите могат да чуят разправиите или там каквото става... и тогава може да няма нужда от свидетели за да го задържат или обвинят, ако самите полицай са свидетели. Ъбюз върху деца се взема много сериозно и може да се стигне до вземането на децата от социалните, а от там във фостер хоумс.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 23:49 от Baby*

# 70
  • Мнения: 2 563
Солей, department of children and families, който във всеки щат има различно, но горе-долу подобно име. Ако имате хотлайн за абюз, звънни да питаш, там обикновено знаят всичко.

# 71
  • Мнения: 1 800
В големите фирми има очакване, че ще си изпълниш про боно часовете, както е по предписание на щатския бар.

Това е много loose генерализация, не е мендетори за всички state bars, например МА. Знам за големи фирми(in top 100), които всъщност наемат адвокати да правят само про боно от името на фирмата,  защото другите им адвокати нямат физическата възмножност, тъй като работят безумни часове.
Както и да е, надявам се на който му трябва такава информация добре да проучи, а не да чете нас. Simple Smile

# 72
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Записвам се, че съвсем ви изпуснах последните дни!

Честит Първи Учебен ден на новите ученици! По вода да им върви и с лекота да научават каквото трябва.

Руми аз пък съм си от ревливите и всеки път си плача на първите учебни дни, особено като виждам как бързо растът.

Бубка страхотна новина за твоите приятели.

Моите деца са гледани в българска среда. Голямата проговори рано - на 20 месеца вече ми говореше с прости изречения на български. Малката същите такива изречения започна да ги говори на почти 3 години. Ей сега и на двете не мога да им затворя устата - и на български и на английски.

Български говорят без акцент, но и те бъркат словореда по дадения пример на Еди. След лято изкарано в Бг предимно се говори на български за около 2 месеца, след това отново се минава само на английски м/у тях си. В нас говорим само на български, но лесното е, че и двамата с мъжа ми сме българи. 



# 73
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 443
Ами я и аз да взема да се появя при вас  newsm78 Мотам се из форума от известно време, но не я бях докарала до тази тема. Може би  защото децата ми са вече  големи и ни вълнуват малко по-други неща...Синът ми е на 18 и го изпратихме в колеж на другия край на Щатите преди 2 седмици...newsm45 Та на мамите, на които им е мъчно за киндергарденчетата, да кажа, че само става по-лошо  нататък. Hug Дъщеря ми е на 12, става на 13 в събота, та там са друг род драми. Живеем във Финикс, Аризона от почти 15 години. Притяен ден на всички!

# 74
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз пък съм си от ревливите и всеки път си плача на първите учебни дни, особено като виждам как бързо растът.

аз не съм от ревливите, не съм ревала никога на първи учебни дни, но напоследък като чуя думата "колеж" и ми се насълзяват очите  Cry...

Общи условия

Активация на акаунт