Рецепта за шоколадов крем

  • 17 493
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 563
Здравейте дами, от много време се опитвам да намеря рецептата за шоколадов крем, който преди много години (в периода между 1986-90) продаваха в едно малко кафене на ъгъла зад площад Славейков в София, точно до малката градинка зад  киното, в уличката между кино Култура и Славейков, ако някой си спомня изобщо. Та въпросният шоколад се продаваше в пластмасови  чашки от кафе, отгоре имаше нещо като засъхнал шоколадов каймак,  а самият крем под каймака беше  течен и безумно вкусен. Имам спомен за нещо подобно на смляно кафе в самото кремче, но може и да бъркам. Ако някой го е опитвал и знае рецепта за нещо подобно, моля да сподели. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 774
Не съм пробвала крема, за който говориш, но така, както го описваш, много ми прилича на домашен течен шоколад. Намери си рецепта за такъв и пробвай.  Peace

# 2
  • Мнения: 563
Благодаря, ще потърся рецепти.

# 3
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Не съм от София,но и в нашия град в едно кафе предлагаха такъв крем....вкуса не беше на кафе,но както казваш имаше все едно смляно кафе и да оставаше отгоре така леко засъхнал,но не е течен шоколад в никакъв случай Peace
Правила съм домашен течен шоколад и му знам вкуса,това за което говори Силви,не е течен шоколад,дори не мога да го опиша на какво наподобява,хем е шоколадов крем,хем не е баш....точно какот описваш годините,съвпадат с тези в които се продаваше и в града ми....незнам по какъв начин бихме се сдобили с тази рецепта,хората които са го приготвяли едва ли ползват компютри за да се включат Tired жалко наистина,но кремът беше върхът,и съм сигурна че не е кой знае от какви продукти,но....

# 4
  • Мнения: 868
Силви, не съм виждала точно този за който пишеш, но описанието много ми прилича на шоколадов мус (аз съм също шокохолик Simple Smile.  В него може да се сложи и често се слага смляно еспресо.
Има много вариации и рецепти. Просто напиши "chocolate mousse" в Гугъл. В момента не успявам да поствам линкове, но ето съставките от рецепта на Foodnetwork.

Ingredients

    1 3/4 cups whipping cream
    12 ounces quality semi-sweet chocolate chips
    3 ounces espresso or strong coffee
    1 tablespoon dark rum
    4 tablespoons butter
    1 teaspoon flavorless, granulated gelatin

# 5
  • Мнения: 563

Правила съм домашен течен шоколад и му знам вкуса,това за което говори Силви,не е течен шоколад,дори не мога да го опиша на какво наподобява,хем е шоколадов крем,хем не е баш....точно какот описваш годините,съвпадат с тези в които се продаваше и в града ми

danidji, сигурна съм, че го е имало навсякъде по това време, описах мястото където аз ходех да си купувам с надеждата някой да се сети точно за какво говоря и да има рецептата за този шоколадов крем Simple Smile Права си, това за което говорим и двете не е течен шоколад, а нещо по-особено...ех Heart Eyes


Pixie, благодаря ти много за рецептата, но не е и шоколадов мус...въпреки, че имаше засъхнал каймак отгоре който много приличаше на такъв.  Мусовете обикновено са с балончеста консистенция, с много мехурчета и каймак отгоре. Това за което пиша имаше каймак 1:1 с шоколадов мус, но самото кремче беше много течно, като рядко палачинково тесто например, и вътре имаше черни точици от смляно кафе ( или поне предполагам, че е било кафе ) Като колега шокохолик Laughing съм пробвала какви ли не шоколадови мусове и разни видове крем, но такова нещо( или поне подобно) досега не съм открила за съжаление.

# 6
  • Мнения: 868
O, ok, не съм видяла, че трябва да е течен. За фондю се сещам течно Simple Smile  Пиши ако намериш рецептата, моля. Сега съм любопитна.

# 7
  • Мнения: 563
разбира се, ще пиша  Simple Smile, но силно се съмнявам да успея да я намеря. Този под-форум беше последната ми надежда, не знам къде другаде бих могла да намеря рецептата.

# 8
  • София
  • Мнения: 377
Аз предполагам, че говориш за крем "Наслада". Така се казваше, беше разкош в пластмасови чашки за кафе. От горе наистина коричката беше ммммм да си оближеш пръстите, струваше 0.54 ст много за онова време но и аз го дебнех винаги като докарат и си купувах. На дъното на чашката имаше наистина нещо като смляно кафе, но съм почти сигурна, че кафе нямаше вътре. Кофтито е, че и аз не знам рецепта, хем я търся от години. Аз си го купувах от сладкарница "Незабравка" срещу 7 СОУ на ул. Цар Иван Шишман.

# 9
  • Мнения: 27 524
И аз го ядях този крем много, Наслада се казваше, да  Simple Smile Нямам рецепта обаче  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 563
Аз предполагам, че говориш за крем "Наслада". Така се казваше, беше разкош в пластмасови чашки за кафе. От горе наистина коричката беше ммммм да си оближеш пръстите, струваше 0.54 ст много за онова време но и аз го дебнех винаги като докарат и си купувах. На дъното на чашката имаше наистина нещо като смляно кафе, но съм почти сигурна, че кафе нямаше вътре. Кофтито е, че и аз не знам рецепта, хем я търся от години. Аз си го купувах от сладкарница "Незабравка" срещу 7 СОУ на ул. Цар Иван Шишман.

И аз го ядях този крем много, Наслада се казваше, да  Simple Smile Нямам рецепта обаче  Rolling Eyes

ах, дами, направо сипахте сол в раната! тъъъъкмо бях започнала да не мисля много често за кремчето, а сега направо усещам зрънцата от кафе или каквото там друго е било, ехххххх! Весела, да!!! точно Наслада се казваше, но гугъл не изкарва рецепта, само шоколадови спомени на други като нас в сайта detstvoto.net. Блонди, правила съм доста неща по твои рецепти от тук и винаги е ставало много сполучливо и вкусно, та мисля си .....ти като кулинар не можеш ли да предположиш съставките?.... Embarassed

Последна редакция: пн, 14 яну 2013, 17:14 от sylvi

# 11
  • Мнения: 2 199
Не съм опитвала въпросният крем, но по описанието напомня на това:

Цитат
много напомня на онзи течен шоколад в пластмасови чашки, който го продаваха в сладкарниците. дали беше шоколад или шоколадов крем или нещо подобно, вече не помня. но вкуса си е същия.


http://mikiblue.com/2011/01/08/homely-liquid-chocolate/

# 12
  • Мнения: 563
Не съм опитвала въпросният крем, но по описанието напомня на това:

Цитат
много напомня на онзи течен шоколад в пластмасови чашки, който го продаваха в сладкарниците. дали беше шоколад или шоколадов крем или нещо подобно, вече не помня. но вкуса си е същия.


http://mikiblue.com/2011/01/08/homely-liquid-chocolate/

благодаря ти, този е с много светъл цвят според снимките, не мисля, че е същия... Confused онзи другият беше с тъмно кафяв цвят, а коричката беше една идея по-светла. Но аз смятам да опитам, не е сложна рецептата и е шоколад Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 199
Цвета зависи и от какаото, което се ползва, мисля Simple Smile
Ето малко по-тъмно:)
http://alia.tropot.net/2012/07/02/homemade-choco/

# 14
  • София
  • Мнения: 377
Не е същото. Онзи беше друг. Ох, да преглътна. Мерси много за желанието да помогнеш Суха Мащерка  Hug, този шоколад и аз си го бях набелязала търсейки рецептата за онзи божествен крем.
sylvi а мен питаш ли? Този крем го търся от години и вчера водена от лакомия (бременна съм в края на 3ти месец) пак се присетих за него. Така търсейки го попаднах на теб и твоята тема.

Общи условия

Активация на акаунт