Много мина, малко остава за мен и мама - Ноември 2012 - еп.13

  • 39 126
  • 791
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 180
Една приятелка роди 2 седмици след като й падна тапата (точно на термин)  newsm78. И мен ме е страх да не закъснея за болницата. Както не знаех що са киселини, контракции и рефлукс, нищо чудно да пропусна, че е започнало раждането  Joy нали няма как да стане Confused

# 736
  • София
  • Мнения: 1 984
Леле,много ме притеснихте с тази тапа,аз нямам опит с тапа и разни там подобни,но онзи  ден много се учудих,защото на два пъти като ходих до тоалетна следобяд и забелязах едно като някакъв лубрикант или гел или не знам как да го обясня,едно желирано безцветно и се зачудих какво е,никога не съм имала си викам такова течение,но трети път не го забелязах и дори бях забравила,ама сега като казвате възможно ли е това да е била тапата и да е паднала?

# 737
  • Мнения: 607
Благодаря за отговорите. Hug
Сноуфлейкли, със сигурност ще разбереш като му дойде времето!!!!! А за контракциите - аз все още не съм сигурна кое е контракция и кое - не. Знам само, че когато имам болки като менструалните, а това ми се случва, че имам контракции.
Хетера, съмнявам се, че е било тапата. Все пак, за твое успокоение, може да звъннеш на доки.

# 738
  • Мнения: 307
И аз не видях никаква тапа като ми изтичаха водите. Ама по принцип като изтекат водите до 12 часа най-най много до 24 часа трябва да се извади бебето. И не се оставяйте да ви изнудват, че ще ви държат няколко дена с изтекли води та да вадите пари за екип, ако не искате.

А за тапата е хубаво да се отиде да се каже, че е паднала тапата и да започнат да следят родилката. Не е нужно да се бърза, ама да знае жената, че трябва да се подготви за ходене до болницата.

Хетера  Ами обади се на твоят лекар да му кажеш и да те прегледа и може би да те успокои. Дано да не е това, защото още ти е рано.

Норичка Аз вече втора бременност не знам какво са контракции Simple Smile

# 739
  • Мнения: 1 179
Здравейте момичета и много ви благодаря за стиснатите палчета и подкрепата.   bouquet Аз увеличих дозата нифедипин, но вечерта пак беше същата работа. В резултат на това въобще не съм спала и сега съм като сдъвкана и изплюта  Tired. Искам да идва по-бързо четвъртък да се видя с моя си доктор, та поне да знам.
Тили миличка, много стиснати палчета. Сигурна съм, че всичко ще бъде наред.  Hug Аз също не мога да разбера как хем ти изместват термина, хем ти говорят за изоставяне.  newsm78  
ПравдичкаHug  Hug.
Аз само да допълня това, което е написала Синапова - че има, макар и рядко случаи, в които водите не изтичат, но има разкритие. Аз съм един от тези случаи.  Peace

# 740
  • София
  • Мнения: 230
Контракция не е ли усещането, когато в рамките на секунди ти се стегне целият корем, става твърд като камък и после отпуска?  newsm78 Аз имам такива от време на време, наричат ги подготвителни Бракстън-Хикс контракции... Те са еднократни и било нормално да ни се случват сега.
Иначе много благодаря на sinapovaaya за обясненията- това са въпросите, които исках да задам и на моето АГ. Аз пак ще си ги задам, де.  Mr. Green Но определено сега маалко ми се поизясниха нещата с ходенето до болницата.  Peace

# 741
  • София
  • Мнения: 1 984
Така,четох четох убедена съм,че е тапата  Cry
Сега вдигнах под тревога всички вкъщи да ме водят на лекар,майка ми идва да гледа детето,а мъжо си идва от работа да ме кара до болница.
Звънях на лекарката ми,каза утре в 8 без 15 при нея да ме види,но аз не мога да изтрая до утре ще се гръмна от притеснение.
Много е рано,дори в осмия не съм още  Cry

# 742
  • Мнения: 280
Макар вече раждала, като прочетох писаното на Синапова и аз имам притеснение за тази тапа. И аз като Хетера тези дни сутрин главно но не всеки ден имам течение гъсто /но така описано от Синапова се замислям дали не е тапа/. Ще изчакам до другата седмица когато съм на преглед. Да кажа че моите симптоми започнаха само с контракции /започна да ме присвива и боли, ниско долу/ през 10 мин и тогава отидох в болницата. Имах разкритие около 2-3 см. Продължавах да имам контракции, но води не бяха изтекли и те ми ги пукнаха, та затова не знам как изглежда тапата и съответно цвета на изтеклите води.

# 743
  • При любовта
  • Мнения: 40
Момичета без паника!? Crazy Ако тръгнете да раждате, няма как да го пропуснете Hug Не се страхувайте, мислете за раждането положително и преди да сте се усетили вече, ще гушкате едно малко сладко бебоче. Heart Eyes

И аз като Аера, имах разкритие без да ми изтекат водите (в болницата ми ги пукаха), а контракциите ми бяха на 5 мин., а тапата ми беше паднала 2 седмици преди термин.  Shocked Laughing

тема за тапата: цъкни

в гугъл намерих снимки, малко слузести  Laughing: слузести снимки

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 16:39 от magarence_baby

# 744
  • Мнения: 180
Хетера, не се паникьосвай. И на мен ми се случи нещо подобно в началото на август, после и наскоро преди две седмици. Миналата седмица бях на преглед и каза, че шийката си е наред. Отиди или утре на преглед или в спешното на МД още сега, ама по-спокойно, ще си направиш беля  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug

Качих някоя друга снимчица....

# 745
  • Мнения: 307
Стига бе момичета сега пък взех, че ви фишосах.
Ще питам от другата тема на ноемврийчета 2009 там имаше няколко мами със паднала тапа за да ми даде повече инфо как изтича и какво е количкеството. Даже има наскоро там с второ мама, на която и падна първо тапата.

# 746
  • Мнения: 46
Леле, какво ми трябваше да питам  Embarassed
Не се шашкайте излишно, ще усетим като зараждаме, но до тогава има още време  Simple Smile

Синапова, благодаря ти за инфото  Hug

# 747
  • Мнения: 73
Хетера и според мен най-добре отиди някъде сега да те погледнат за твое спокойствие.Все пак сега най-важното е да бъдем спокойни.  Hug

# 748
  • София
  • Мнения: 1 984
Ще ходя чакам да ме вземат,само информативно на спешен кабинет в МД колко пари ще ми трябват?
Някой има ли идея,тъпо е да опирам до битовизми,но аз си чакам още болничния и сме пак пред фалит  ooooh!

# 749
  • Мнения: 73
http://www.maichindom.com/bg/prices/ това успях да намеря аз,не знам дали е полезно.

Общи условия

Активация на акаунт