Режима на Дюкан аз спазвам и по бански се показвам - 266

  • 52 739
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добра ви вечер  Hug
               беба28, топла едва ли е останала, но със сигурност не е била и студена  Peace
              В къщи има един много интересен термос, собствено производство на мъжО, но пък което е сложено студено стои студено, което е сложено топло - трудно изстива. Става обаче само за крем супи...
               poohito, сигурно и в Африка е интересно за ветеринарите... - големи котки, любимите ми зверове, слонове, разни други добитъци, пък и доста от тях стават за хапване  Wink Какво сладичко спретна?
                ArhMih, аз и на гьола си нося риба уловена в магазина, че то там става един... спИртен риболов, не е за разправяне  ooooh! А и да хванем нещо... камерата ми е 55 л, кое първо да наблъскам в нея  newsm78
               Флучия, те и два пъти по две да са, щом са петъчни протеинчета все не са достатъчно  Wink
               Докато се рових за "протеинчета" чичко ви Гугъл ме върна назад в дюканските теми и ми стана такова едно мило..., пък ми напомни и за петъчните пижамени "партита", за които нямаше по-подходящо време от последните странички на темата... Казват, че човек започвал да оставя, когато започнел да говори за "едно време", дали пък не попораствам вече  Rolling Eyes
               Only, хайде спрятайте се, че да вземем да се засрамим, да се спретнем и ние за една софийска среща... Очите си забравихме вече  Blush
               Karimma, сподели как го направи. Сърчицата не трябва ли да се варят доста по-дълго от дробчетата?
               Пак се изпокрихте рано рано, значи е време за козинки и... за отслабване докато спим...
                                       
                    Лека, мека, палава, розова, режимна и спокойна нощ  Hug

# 706
  • Испания
  • Мнения: 37 503
                            ...   Докато се рових за "протеинчета" чичко ви Гугъл ме върна назад в дюканските теми и ми стана такова едно мило..., пък ми напомни и за петъчните пижамени "партита", за които нямаше по-подходящо време от последните странички на темата...

Традициите не са това което, бяхаWink

# 707
  • Мнения: 11
За 11-ти ще имам предвид кафенцето Simple Smile Only   Hug  Hug

# 708
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добро утро  Hug
               Ако през седмицата ставам по задължение, може ли да ми каже някой защо в събота се ококорих в 7  ooooh! Нищо де, тъкмо имам повече време за кафе и разсънване  Grinning Вие искате ли едно ароматно кафе?
                                           
               smileys, на единия май не му трябва завивка  hahaha
                    Усмихнат, слънчев и режимен ден  Hug

# 709
  • София
  • Мнения: 3 328
Добро утро, момичета!  Hug
Мимс, благодаря за кафето! И аз съм ококорена от седем и малко, ама пък толкова работа се отхвърля, като стане човек рано сутрин.
Пастета го направих с 500 гр сърчица и толкова дробчета. Взех ги от Лидл (имам усещането, че увряха много по-добре от тези, които купувам от Кауфланд) и ги приготвях в йена на МВ - програмата за готвене на пилешко, която при мен за 1 кг пиле е с продължителност 34 мин. Увряха прекрасно. Сложих към тях и лука, и понеже нямах бяло - добавих в йената червено вино. Като увряха и поизстинаха, ги посолих леко, сложих индийско орехче, и в компанията на няколко кисели краставички ги пуснах в робота. Както ти каза - той вие, аз добавям от соса. Ей сега, с чашата кафе, си похапвам - чудесен стана, независимо, че пропуснах и киселото мляко от рецептата на Смайлис (забравих го, честно казано  Embarassed), и агар-агар-а от твоята рецепта (нямам, а с желатин не ми се искаше да експериментирам). И така - почти натурален пастет си спретнах. Насипах го в бурканчета (с килограм субпродукти напълних четири бурканчета от малките, от по 170 гр, а петото - до половината), затворих ги и ги сложих в хладилника - надявам се да изтрае известно време. Въпреки резервите на голямата ми щерка снощи, докато го приготвях, подозирам, че основно тя ще подпомогне усилията ми в изконсумирането му, та няма да се задържи дълго пастетчето  Laughing

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Прочетох за пастета и се сетих за една моя измишльотина за съхранение. Така си съхранявах едно песто, когато консумирах такива неща. Отворено и ползвано го слагам в микровълновата за 30 секунди до минута, то се загрява и започва да цвърчи и после, както е горещо му завивам капачката и го обръщам. Получава се някакъв вакуум като изтине и го пазеше месеци наред от мухлясване. Ако искаш пробвай това с твоя пастет. Няма да избегнеш хладилното съхранение, но може според мен да му удължиш малко срока.
От рецептите на Смайлс направих капучино мъфините модифицирани. направих само 4 броя и ги изгълтах на закуска.
днес  за пръв път правих пилешка супа и изядох три купи от нея. В мен сега е океан.

# 711
  • Мнения: 0
 Ха привет и от мен  bouquet

Понеже много ми писна от дните на чисти П(за ден няма проблем, но аз съм на 3П/3ПЗ), бихте ли ме посъветвали дали е удачно да мина на режим от сорта 1П/6ПЗ или 2П/5ПЗ Thinking
(може и на ЛС, да не натоварваме темата). Килограмите(т.е грамчетата) вървят мнооооого бавно
 Tired Tired , като отктомври не съм свалила нищо все още съм си 64 ooooh!
благородно завиждам на мацката, която за 4 мес успя от 80 да стане 56....искам и азззззззз Cry
а при мен от януари на 83 сега, след 10месеца съм 64 Cry Cry, какво в туй чудо незнам Tired
офф оплаках се, сори Hug

лек и отслабващ ден от мен Hug  bouquet

# 712
  • Мнения: 262
Добра среща, момичета,
днес с децата максимално използвахме слънчевото време. Ходихме до Княжево, където имаме място с бунгало и си набрахме био круши, шипки и дюли. После се разходихме в парка, посетихме едната баба и се сдобох с още няколко захарни изкушения  Laughing които скрих в шкафа за Коледа, когато ЖЗ ще съм в трета.
Тази статия ми се стори полезна: http://e-vestnik.bg/3265
Цвете от луната, колко кг искаш да свалиш още? За мен е непосилно 10 месеца във втора, браво на теб! Съветът ми е вместо тези "измислени" схеми да минеш в трета! Не лишавай повече организма си от плодове, кашкавал, хляб  Hug Аз свалих 5 кг в трета след първата ми бременност. Не се измъчвай повече, според мен  Hug Тогава започнах от 80, стигнах 67, нямах сили за повече седене във втора (близо 4 месеца) , влязох в трета и станах 62  Party

# 713
  • София
  • Мнения: 3 328
Пухи, идеята ти за стерилизиране на пастета е чудесна - аз така правя със сладкото от дюли, което варих тези дни - насипвам го горещо в буркани и после, като им врътна капачките, ги обръщам. Капачките дръпват и бурканите са затворени без проблем и без нужда от варене. Но до такава процедура с пастета няма да се стигне - днес повече от половината от първото бурканче замина, домашните ми помогнаха  Laughing

# 714
  • Мнения: 0
Флучия, ами иска ми се да стана поне 57кг Praynig , и силно се съмнявам , че в 3-та ще сваля нещо, ама знае ли човек Rolling Eyes...оф мн ги мисля нещо.
Преди време не си спомням коя дама беше споменала за вариянта за 3-та и след това пак 2-ра да се достигнат желаните килограми, но пък Дюкан пише в книгата да се кара 2-ра до достигане на желаното тегло. Знам, че решението е мое, но искам ако някоя е била в моето положение да сподели.

Благодаря ви мили дами  bouquet

# 715
  • Мнения: 262
Цвете от луната, аз направих тази глупост - след перфектна трета си направих от лакомия извънредна втора, с която свалих още 3 кг и станах перфектните за ръста ми 59 кг. НО нарочно не ти го написах в горния пост, защото за мен това беше грешка. Това бяха непосилни кг за организма ми, издевателство над него, респективно не успях да ги задържа  Cry Би ли казала колко си висока?

# 716
  • Мнения: 0
Флучия Simple Smile  1.60см съм и преди втората ми брем-ст бях около 58-60кг(пак с Дюкан бях отслабнала тогава ) и нямах проблем да ги задържам, но сега сякаш е непосилно да ги постигна Cry , а така ми се иска. Знам, че в зелената книжка на Дюки пише, че на 10г се слага 1кг+, а за всяко раждане 5кг+, но хич не искам да се съгласявам с него Tired
(голямо съм мрънкало май ooooh!)

# 717
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добра ви вечер  Hug
               Karimma, отхвърля се тя, ама ако няма някой "разлагащ" елемент, който да те върне обратно в леглото  Blush
               Ще ме караш сега да пробвам и вариант със сърчица... Ама не съм сигурна, че моя робот, куча марка, ще успее да ги направи на пастет  newsm78 И номера с варенето в микровълновата не съм пробвала... Като се замисля, за какво ли още ми заема място  и тя в кухнята, като и котките вече не ядат храна, която иска претопляне...  Rolling Eyes А, сетих се, машината за кафе ми е на удобна височина върху нея  Laughing
               poohito, хубава идея, ама то от кило дреболии колко пастетче ще излезе... Аз докато го направя и мъжО залага тостера, вади горчицата и кутията с пастета, реже кралимарковски порязаници и... аз не се и вреждам даже до него  ooooh!
               О, цвете ot луната, ти от къде поникна!? Не си предвестник на люта зима, надявам се  Wink
                Е... след две деца и две деситилетия не можеш да очакваш да станеш като на 14, бъди реалистка и влизай в трета  Peace
               Флучия, като гледам колко е празна темата, май не само вие сте се възползвали от хубавото време...
               И аз се възползвах, но според предложението на ArhMih, с домакински фитнес и сега съм  smile3507 така че... за вас виртуална, за мен две реални козинки в кревата и... до утре  Wink
                                             
                    Лека, мека, палава, розова, режимна и спокойна нощ  Hug


               

# 718
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Флучия Simple Smile  1.60см съм и преди втората ми брем-ст бях около 58-60кг(пак с Дюкан бях отслабнала тогава ) и нямах проблем да ги задържам, но сега сякаш е непосилно да ги постигна Cry , а така ми се иска. Знам, че в зелената книжка на Дюки пише, че на 10г се слага 1кг+, а за всяко раждане 5кг+, но хич не искам да се съгласявам с него Tired
(голямо съм мрънкало май ooooh!)

Няма такова нещо.

Всяка жена трябва да знае обаче, че не винаги е лесно, нито препоръчително да си върне изцяло някогашните килограми и да стане стройна, каквато е била като младо момиче.
     Базирайки се на професионалния си опит, аз прилагам своя лична система на изчисление на теглото в зависимост от възрастта и броя на бременностите. Смятам, че между 20 и 50 години средното увеличение на теглото е около 1 кг на десет години и 2 кг на дете, тоест, ако на 20 години жената е тежала 50 кг, на 25 тя ще тежи 54 кг заедно с натрупаните от двете бременности килограми, на 30 - 55 кг, на 40 - 56 кг и на 50 - 57 кг.


             
               Ще ме караш сега да пробвам и вариант със сърчица... Ама не съм сигурна, че моя робот, куча марка, ще успее да ги направи на пастет  newsm78 И номера с варенето в микровълновата не съм пробвала...

Винаги ги правя и със сърца. Така ги продават тук. Меля ги в блендера. Няма проблем. За стерилизирането: докато са топли, може да се насипят в бурканчета и да се обърнат. Но аз не съм го правила, защото като имам такъв пастет, закусвам всяка сутрин с тричаво хлебче или тостер и бърррррррррзо, бъррррррррррзо свършва.  Wink

# 719
  • Мнения: 0
smileys, да вярно е така Peace...явно много съм се поотплеснала в разсъждения Tired
Благодаря за корекцията  bouquet

mimensita , раста и вирея навсякъде Hug Благодаря ти за съвета, аз само искам да съм 58кг , както преди 4г Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт