Профилактика с Флостерон/изоставащо бебе

  • 11 196
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

След първата ми много лежерна бременност не съм и предполагала, че втората ще е толкова сложна Sad

Откриха ми Хашимото, тробофилия и стеснения из изключително много артерии. Въпреки профилактиката с хепарин (Клексан) и Флебодия, бебка изостава с 14-16 дена към днешна дата, а Доплера на маточните артерии и пъпната връв хич не е за завиждане.
След поредната консултация днес, д-р Илиев (Токуда) ми предписа 4 инжекции Флостерон за профилактика за дробчетата, за да сме готови. Не ми казва кога ще се вадим, защото всеки път на място ще се решава, но съвсем се шашнах. Аз се водя 33ц5д + няколко дена, а бебка отговаря на 31 г.с и тежи едва 1800 грама.

Зная, че много мами в този форум са минали и през по-ужасни неща и по-малки бебета, но в момента ми е много притеснено и бих била благодарна на повече информация относно негативите на тази профилкатика, в каква седмица бебчето може да се извади безопасно, ако го извадят толкова рано колко време ще сме в болница, как ще се кърми, какви ще са последствията Sad

# 1
  • Мнения: 4 589
ж тази профилактика е желателна за бебето, ако се наложи то да бъде извадено по-рано. Аз лично родих в 29 и 4 дни и благодарение на тези инжекции децата са живи и здрави. Неслучайно се прилагат при недоносени бебета. А д-р Илиев е супер добър спец. рискова бременност и ако той те кара, ги сложи на 100%. А и неонатологията е нах-добрата в страната, няма от какво да се притесняваш.
Ако видиш док тези дни му прати поздрави от Ники, майката на Марти и Йо  Joy
И , ако трябва и с д-р Масларска ще те свържа.

# 2
  • София
  • Мнения: 333
Много благодаря за отговора.
Честно казано съм изклюзително доволна от д-р Илиев и на този етап съм спокойна с него и решенията му, доколкото въобще може човек да е спокоен в тази ситуация. Сложих първите две инжекции и следващите 24 часа още две остават. Чудя се как ще разберат дали са подействали...

Позволих си да прегледам много драматичната ти история, честно казано искам и аз да съм така силна и спокойна, защото явно това е изключително важно за децата.  newsm51

Виждам, че си успявала да даваш кърма и после да кърмиш - как беше организирана логистиката в Токуда докато беше там - стерилизации, шишета... и после с кой консултант работи, за да започнете да се кърмите? Бих искала да съм подготвена в това отношение, защото много държа на кърменето, а в случая ще е още по-важно.

Колко време след раждането разбираш дали всичко с бебето е наред? В смисъл правят ли някакви ЯМР на главичка, проверка на мускулен тонус и т.н Ужасно се притесявам дали ще е здраво детенце....с тази ужасна бременност съм станала страхотен хипохондрик.

Ти споменаваш и Масларска - според теб нужно ли е да искам консултация с нея преди раждането. Някак си представям, че Илиев ги координира тези неща и като има проблемно бебенце просто има екип, който го очаква и го поема. Моля за съвет, в четвъртък съм при Илиев и да знам какво да поискам (непременно ще му изпратя поздрави).

И още - явно бебето отива в интензивно отделение щом е толкова малко - какъв е режимът на виждане там? Колко често мога да ходя, може ли таткото или нашата бъдеща кака да дойде за малко? Най-много ме притеснява стресът за бебка да е далеч от мама, като знам първата девойка как се успокояваше като се гушкахме и сега искам да съм максимално близо до бебенцето, за да знае, че мама е там, нищо че е толкова мъничко.

# 3
  • София
  • Мнения: 283
Здравей Gaja, относно въпросите ти:
Няма как да разбереш дали е подействал Флостерона преди да се роди бебето.Стискам палци да подейства и всичко да бъде наред.
Наистина трябва да се помъчиш да бъдеш спокойна, защото това е много важно за детенце колкото и трудно да ти е.
Консултант по кърмене - Aila(тук от форума).Тя помага много на всички ни.
Веднага разбираш дали бебето е в тежко състояние, но иначе до седмица предполагам ще има яснота за всичко, освен за генетичните изследвания, за които трябва време.Строго индивидуални са нещата в това отношение.За главичката се прави ТФЕ(трансфонтанелна ехография), за да се проследи има ли кръвоизливи, отоци, които носят със себе си своите последици, но не задължително.За мускулният тонус ти е още прекалено рано да мислиш.Всички бебенца са с повишен мускулен тонус, който нормално постепенно намалява и не помня до кой коригиран месец беше трябва да изчезне.
Относно Токуда слушай Ники, защото нейните мишлета са родени и отгледани там и тя би могла да ти даде много ценни и незаменими съвети.
И сега най-важното за теб и мъжът ти въоражете се с много търпение, защото няма да е лесно.Казвам ти го, защото моето бебче е вече на 5 месеца и половина(три и половина коригирани) и още е в болница и аз се моля, най-накрая да си дойде у дома.Аз го виждах доста време само 2 пъти седмично за по десетина минути, но доколкото знам от Ники в Токуда свиждането е всеки ден.
Успех на Вас и вярвай в добрият край.Това е най-важното.Вярата ще помогне.


# 4
  • София
  • Мнения: 333
Zdravejte,

Dnes sas speshno sekcio izwadiha malkata gospojica Sofia. 1670 grama 42 cm. V momenta disha sama no sledwashtite 48 chasa bilo kritichni. Ne moga da se zaradwam che si imame bebe...w Toda ne sa mnogo prodrobni za sastoianieto na bebeto....moje li koordinati na Aila....weroitno utre sutrin triabwa da se zahwana s waprosa s karmata makar che zasega oshte ne zahranvat beneceto..molia za washite pozitivni misliw....

# 5
  • София
  • Мнения: 283
Здравей,

Стискам палци да се пребори с всичко малкото мишле.Това, че диша сама е много, много добре.Говорила съм с Aila за теб и ти пращам на лични нейните координати.

Дръж ни в течение какво се случва с бебето!

# 6
  • Мнения: 499
 Hug на вас и на малкото мишле! Това, че диша сама е страхотно!

# 7
  • София
  • Мнения: 12 229
Gaja честита втора девойка  Simple Smile
Сигурна съм, че малката ще се пребори с всички трудности и скоро ще си е вкъщи Hug
Ако не се лъжа твоята кака и моята малка дъщеря са съвсем на една възраст и никът ти ми е познат, може би от отчетната ?
Може да ми звъннеш по всяко време на телефона 0897446226 - Мария
Или да ми пишеш на скайп Aila_24

За изцеждането, много е важно да започнеш да изцеждаш колкото се може по-скоро, без да чакаш да захранят малката.
Ето тази статия дава много подробни съвети и насоки. - Изцеждане и поддържане на кърмата при преждевременно родено и/ли болно бебе
Николина със сигурност ще се включи, но когато захранват още или малко след това в Токуда няма проблем да се дава кърма на бебчето, независимо дали е със сондичка или вече на шише. Ники замразяваше изцедената кърма и всеки ден я носеше в млечна кухня, откъдето си размразяваха колкото им трябваше. Замразяваше я в пликчета за съхранение на кърма.

# 8
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

Бебка все така диша сама, дано така и да си остане. Сутринта й били дали глюкоза и по-късно днес ще пробват с мляко. Честно казано в Токуда много объркано ми се вижда- моите сестри ми казват да не се напъвам с изцеждането, защото имало много време докато започнат да й дават, а и трябвало по много малко. От друга страна в неонатологията ми казаха, че уж кърма щели да й дават...

Така или иначе - стерилизираха ми помпата и за 13.00 часа ще видим какво можем да съберем да я пробваме. Казаха, че на 3 часа ще й дават...то явно няма "на поискване" при толкова мънички бебенца. През сонда ще я хранят, не разбрах кога пробват шише или кърмене, ама май няма да е скоро.

Аз съм супер след секциото и ми казват, че в понеделник могат да ме изпишат, но се чудя как така ще я оставя самичка тука. Наистина ли са само по веднъж дневно след това ще мога да я виждам? Тя ще ме забрави, че съм й мама Sad

Гледам, че има и други много мънъчки бебенца тук, дали има мама на някое от тях, която пише във форума?

# 9
  • Мнения: 676
Gaja, първо честито бебче! Ще е живо и здраво и всичко ще бъде наред! Родила си в достатъчно късна седмица, бебето не е толкова малко колкото ти се струва, а това че диша само е много, много добре. Ако всичко продължава така скоро ще сте си вкъщи.

За кърмата моят съвет е да започнеш да цедиш веднага и по 8-10 пъти на денонощие.
Казвам ти от личен опит, че първите дни след раждането са много важни за поддържане на лактацията. Аз започнах да изцеждам много късно - едва на 5-6 ден, преди това самата аз бях в интензивното отделение и не ми даваха да ставам, камо ли да цедя. На практика обаче започнах да цедя качествено едва когато ме изписаха - значи повече от седмица след раждането, защото в болницата имах ужасна помпа. Това се оказа много зле за кърмата, защото въпреки че съм цедяла понякога и през половин час, никога не успях да докарам кой знае какви количества, а дъщеря ми (която между другото е адашка на твоето момиченце) засука чак на 4 месеца.

При толкова малки бебенца наистина е малко трудно "на поискване", защото е в интензивен сектор, но когато се приберете вкъщи ще можеш да храниш на поискване без проблем.

Колкото до това че "само по веднъж дневно" можеш да я виждаш - за много майки, раждали в други болници това е истински лукс, защото обикновено майките могат да виждат бебета си веднъж или два пъти седмично, а да не казвам, че има градове, в които се е случвало майката да види бебето си чак, когато дойде време да го изпишат, а те понякога стоят месеци... Така че веднъж дневно е много добре, дори повече от добре, а бебето няма как да забрави, че си му мама... Нашите бебенца са стояли месеци наред в болница и не са ни забравили Simple Smile Връзката между мама и бебе не е толкова крехка, колкото изглежда - дори напротив, ще се засили. Вярвай в добрия завършек на нещата, всичко при вас е много добре и за момента нямаш никакви поводи за притеснение. Скоро ще сте вкъщи и ще се гушкате  Hug

# 10
  • Мнения: 4 589
Gaja, честито бебе. Щом е в Токуда и в ръцете на екипа на д-р Масларска няма от какво да се притесняваш. На теб сега ти се струва, че всичко е объркващо, но не е така. Просто се иска време, за да свикнеш с мисълта, с рутината, с всичко свързано с малката София и нейния престой в болницата. Лекарите там са много добри, отзивчиви и дават инфо, винаги, КОГАТО ИМА КАКВО ДА КАЖАТ, пиша го така, за да знаеш и да не се стрясвак от липсва понякога.
Аз съм прекарала 3 месеца в Токуда. Ходих всеки ден. Започнах изцеждане от 3 ден и от тогава захраниха бебетата, като до навършването им на 14 месеца не са били и ден на АМ. д-р Масалрска много държи на кърменето, тя ще те подкрепи. Бебето е много малко, за да се храни от шише. Засега за нея е най-важно да може да диша сама, да не прави апнеи, да може да контролира телесната си топлина, от което тя много бързо ще се уморява. Така че вкарването и наш шише за хранене само ще я изтощи допълнително.

За всичко можеш да се обръщаш към мен. Мжеш да ме намериш и на скайп, ако искаш, ще ти изпратя. Както и по телефона.

Кураж, търпение и само позитивни мисли.

Свижданията са всеки ден от 16ч. Инфо се дава и по телефона, след 12ч, когато са минали визитаците и изследванията.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 72
Честито бебче Gaja!   Heart Eyes  Да ти е жива и здрава! Дано всичко мине и скоро да си я вземеш. За кърмата аз се стимулирах на всеки 3 часа за денонощие. Беше мъка, но още кърмя малкия. Стшскам палци всичко да мине без проблеми!  Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 333
Благодаря за подкрепата Hug
Вече два пъти давам по малко коластра 2-3мл, те добавяли още малко и я хранели с 5мл на хранене.
Aila ме успокои, че утре вероятно вече ще ми слезе повече кърмата и количествата ще се увеличат. Засега продължавам на 3 часа пък да видим...

Nikolina-pikolina бих искала да ти пиша на Skype , за да ми разкажеш след изписването как върви логистистиката с кърмата...ако е удобно...

Общи условия

Активация на акаунт