АПРИЛКИ 2013 - тема 4

  • 27 228
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 356
Здравейте аз днес напипах някаква подутина нещо като подут линфен възел в областта на десния яйчник.Като го натисна дори ме наболява....На вас случвало ли ви се е,защото започнах да се плаша Sad

не ми се е случвало, бих се обадила на лекаря си за съвет. Дано не е сериозно!

Момичета с термин началото на април, вие кога мислите да запазвате час за втората ФМ около 20г.с.?

# 61
  • Варна
  • Мнения: 102
barbaletka аз в петък ще си запазвам за първата ФМ Simple Smile за втората още не съм се замислила, но може би зависи къде ще ходиш и колко е ангажирано. На мен при доц. Балев тук във Варна ми казаха да се обадя в петък сутрин, за да си запазя час за следващата седмица.

# 62
  • Мнения: 13
да питам мацките от Варна - при Балев колко струва ФМ ? И как става записването

# 63
  • Варна
  • Мнения: 249
На мен ми казаха, както на Nadeto, звъниш в петък сутринта и записват за следващата седмица.

Първата е 70лв, другите 2 по 40лв.

# 64
  • Мнения: 22 518
barbaletka, аз ще ходя направо на тази в 20г.с., на ранна не ми се ходи, не виждам особен смисъл.
На преглед ще ходя в 12г.с., сега на 20ти септември.

KayRenn, благодаря ти много.
Не знам от какво и защо, но имах много малко кърма, а цедях доста начесто. Както казах, за денонощие събирах около 100-140мл. максимум.

Днес ми докараха да видя една количка, която по снимки бях харесала. Е да, ама на живо не става. ) поне от тази марка и модел се отказах.)

# 65
  • Мнения: 13
На мен ми казаха, както на Nadeto, звъниш в петък сутринта и записват за следващата седмица.

Първата е 70лв, другите 2 по 40лв.
мерси   bouquet

# 66
  • Мнения: 3 181
За секциото, някой беше споменал за страх...
Не мисля, че има жени, които от страх избират секцио. А и самите лекари вече се пазят и рядко прибягват до това, само защото на жената така и хрумнало.

oooo има, има и още как. Имам една позната, която точно заради това поиска секцио, при това още от самото начало, защото видиш ли майка и имала много трудни раждания и не искала да си причини това.  Shocked  Дори накара и сестра си да ражда секцио! Тя пък по едно време мислеше за нормално раждане и първата и се беше разсърдила  ooooh!  Дори и сега когато стане дума за раждане, се опитва да ме убеждава (и други жени, родили нормално), че секциото е по-добрият начин за появата на нов живот! Ама толкова разпалено обяснява, че не знам как още не съм и повярвала  #Crazy още няколко подобни случая знам. Жени всякакви.
И лекарите в днешно време си гледат бизнеса и се опитват да убеждават жените за секцио - хем повече пари взимат, хем не се занимават с часове висене. Режат, шият за 20мин и следващата..
Аз нямам против секциото, но когато наистина има риск при нормално раждане. Дано и този път успея да родя по нормален начин  Praynig
Аз също си исках секцио с предишното раждане, още като разбрах, че съм бременна. Знаех, че ще родя секцио още от 15 годишна, колкото и странно да ти звучи. И майка ми ме е родила много трудно седалищно, лежала е 1 месец в болница и после 6 месеца не е можела да си седне на задника, не бих си го причинила, честно. Не намирам нищо лошо в страха от раждане, и щом на мен секциото ще ми даде повече спокойствие не виждам защо да раждам естествено. И аз, като твоята приятелка, казвам на повечето жени, да не се мъчат с ест. раждане, имам приятелка, която с първото не ме послуша и роди с форцепс, после мъжът и 7г. не можа да я навие за второ бебе......съгласи се при условие, че е планувано , платено секцио Mr. Green
Хората имат различни страхове и фобии. Лично аз в избора на секцио не виждам нищо лошо за разлика  от например, отказа на някои жени да кърмят........

# 67
  • Мнения: 7 004
Добре че майка ми е имала хубаво нормално раждане.

Бяхме се събрали веднъж по повод с една приятелка, майка и и други хора. Приятелката ми тогава беше в 5 месец. Майка и като взе да говори колко е ужасно, да разказва някакви страшни истории за раждане, честно, като се прибрах вкъщи, отворих осиновителския форум, да се осведомя за документите като му дойде времето.  Laughing
Сега ще забраня да ми разказват такива неща. Ще си чета хубави истории. Знам, че може да не се развият нещата, както искам, но искам да се настроя положително за едно нормално раждане. Пък каквото стане, стане.

# 68
  • Мнения: 22 518
Чак да агитирам някого как да ражда, не бих го направила.
Всеки си преценява за себе си, знае си положението, страховете и притесненията.
И няма леко раждане, или секцио според мен.
За кърменето, също въпрос на избор.

# 69
  • Мнения: 295
запис само,не ми остава време да пиша Crossing Arms

днес видях малкото бобче как маха малки ръчички/крачета и псунах изследвания.
Колебая се много за БХС,че днес док ми пусна мухата,но се чудя не би ли трябвало да има причина да го правя....

# 70
  • Мнения: 4 737
Барбалетка и аз другата седмица съм на 1 ФМ, ама как само ме е страх отсега събирам сили и кураж Crazy Днес, цял ден немога се включа Crossing Arms  нямахме ток, тока дойде нета спря досега се разправях с Виваком #Cussing out аааа писна ми вече от тях, оправиха нета, спряха ТВ-та, айде пак разправии #Cussing out уж са към една фирма, пък 20 пъти 3 различни бригади ми пристигат за 3 неща #Cussing out егати размотаването ooooh!

# 71
  • Мнения: 356
Mirama, и аз ще ходя направо на 2рата ФМ, БХС също ще правя, но без ФМ. Питам защото предния път си записах час 2месеца по-рано и из форума чета за същите срокове, а днес като се обадих, ми казаха да звъня др месец. Та се притеснявам да не изпусна времето..

ani27, и моята майка е имала трудно първо раждане, но сега аз ще раждам, не тя. Когато бях млада (да не кажа малка) и аз казвах и вярвах, че ще раждам секцио, още повече, че хич не търпя на болка - припадам  Crazy  Обаче когато узрях за идеята да имам деца, вече никой не може да ме убеди, че една операция е по-доброто решение, когато няма медицински показания за това! Първото ми раждане беше около 24 часа (от първите болезнени контракции до края), трудно получих разкритие и т.н(да не плаша другите), но пък по някое време пожелах упойка и си беше песен. На другия ден бях готова пак да раждам  Laughing  Е не можеш да ме убедиш, че като легнеш и те срежат (по твое желание), и след минути ти кажат честито! емоцията е същата както когато участваш и ти в процеса!  Peace
Дай Боже пак да имам възможността да родя нормално и този път да бъда малко по-търпелива!
Иначе и аз никого не искам да агитирам как да ражда, всяка си има лекар, който да прецени това!

desdemona, то хич не е страшно Wink Всичко ще е наред!

# 72
  • Мнения: 3 181
Да питам тези с розовите течения какво се оказа, че се притесних?
Нищо не ме боли, не е силно, но го има , късно е да звъня за лекари.
Принципно сега трябва да ми дойде отново цикъла. И при предишната бременност имах подобно зацапване, тогава професора ми каза, да сменя фолиевата киселина и ми изписа някаква различна, и всичко мина ок.

# 73
  • Мнения: 10
Здравейте, няма за и против начина на раждане. Всичко е  индивидуално според човека. Сестра ми  искаше да роди нормално, но в последният момент се оказа невъзможно и изтърпя и естествено и секцио наведнъж. Аз лично с първото всички ми казваха за секцио, че беше седалище, но моята докторка се заяде и съм и много благодарна , че е чисто седалище и нама данни за секцио. Родик с 3 напъна за 3 часа бебе 3 кг. С второто уж всичко беше наред - да ама не човека реши да се обръща в последния момент и да се души с 2 пъти увита пъпна връв - резултата повечко разкъсвания и ме приспаха да ме зашият. Сега съм решила да се поглезя с една епидурална  Mr. Green  
Аз в четвъртък съм на преглед и тогава ще кажа за термина

# 74
  • Мнения: 356
Да питам тези с розовите течения какво се оказа, че се притесних?

не съм имала такова, но от майките тук доколкото знам- почивка и възможно най-скоро говори с лекар. Стискам палци всичко да е ок!

Общи условия

Активация на акаунт