Отговори
# 30
  • София, ж.к."Разсадника"
  • Мнения: 63
Привет, мами!
Повече чета, отколкото пиша във форума.
Дъщеря ми е в 18-то училище, в една от паралелките с японски език. Ще си имаме много емоции тази година, то е ясно.
Да са ни живи и здрави децата! Ще се нагаждаме към образователната система, колкото и да не я одобряваме.

# 31
  • Мнения: 4 936
 Боби1973 Мисля, че решението е много добро!
Ще се подготвят по БЕЛ и Мат, а в училище ще правят нещо, което харесват!
И първата смяна е благодат!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 874
Вместо запис - кога се пише "на място" и кога "намясто"  Wink
Verdad, не знам дали питаш, или просто задаваш въпроса като закачка, но ще ти отговоря с пример.
"Поставих нахалника намясто." и "Иване, седни на място пет." И в двата случая са обстоятелствени пояснения, но в първото изречение в мястото на обст.пояснение стои наречие, което се пише слято. Peace Успех на дечицата ни!

# 33
  • Мнения: 18 057
Тук да не сме почнали тестовете по БЕЛ  Joy

# 34
  • Мнения: 5 422
Супер нова тема, както винаги ! Дали от актуалното заглавие , от що ли - обаче голямо раздвижване се забелязва сред седмокласните мами. Ха дано и децата се раздвижат по наш пример Laughing.
Боби 1973 - чудесно решение сте взели! Колко е хубаво това, че детето се увлича от нещо с практично приложение . Моя е гола вода в практиката.  Мъж без практически знания... за никъде не е . Обяснявам му, че само един език няма да му помогне да се реализира, че му трябва и нещо по-приложимо. Аз много харесвам графичен дизайн, компютърна графика - все търсени и интересни умения. Моето дете обаче е един от многото дето мечтаят за езикова. Така като слушам децата около нас - догодина езиковите в нашия град ще се пръскат по шевовете от желаещи да изучават чужди езици. Дали това няма да са бъдещите безработни на Европейския съюз newsm78

# 35
  • Мнения: 18 057
Ако тия деца, които излизат от езикови и други сериозни училища са бъдещите безработни....за другите какво да мислим  Confused

# 36
  • Мнения: 1 937
Вместо запис - кога се пише "на място" и кога "намясто"  Wink
Verdad, не знам дали питаш, или просто задаваш въпроса като закачка, но ще ти отговоря с пример.
"Поставих нахалника намясто." и "Иване, седни на място пет." И в двата случая са обстоятелствени пояснения, но в първото изречение в мястото на обст.пояснение стои наречие, което се пише слято. Peace Успех на дечицата ни!

Да, "сложни наречия, образувани от предлог и наречие, се пишат слято" Simple Smile

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Те нека си излязат с 2 езика и стабилна среда пък отсега да го мисля безработен ли ще е или преуспял,не мисля. Simple Smile Успеха на човек в живота не е само Образование,доказано ми е .Искат се много личностни качества,късмет,амбиция.Които как се формират знайте ли?! Heart Eyes

Така.Днес взехме 2та комплекта учебници-на 7мокласника и на 2рокласника си.Минах през книжарница и ги облякох и бележници закупихме.И снимки направихме.В петък остават здравните карти и мантуто на дребното и направо сме си готови отвсякъде. Flutter

# 38
  • Мнения: 18 057
Здравна карта ли  Rolling Eyes, на нас ни дават една бележчица, с мерки и кг.

Защо манту 2-ри клас, не е ли на 7 години?

Ох, тъкмо направихме 6- годишната, така ги мразя тия имунизации  #2gunfire

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Да,да,на 7,ама го пропуснахме миналата година по здравословни причини.

# 40
  • Мнения: 9
Днес взехме 2та комплекта учебници-на 7мокласника и на 2рокласника си.
Деска, какви са тези комплекти с учебници за 7ми клас? Не са ли безплатни, а единствено учебните тетрадки и атласите да си ги купуваме ние.

# 41
  • Мнения: 18 057
Безплатни са, и ние вече си ги взехме, винаги така практикуват, класната се обажда, който може отива и си ги взема Peace, така е по- спокойно

# 42
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
И моите са готови с здравните книжки. Wink Остава да ги снимам и още не съм им купила анцузи за физическото Embarassed Все не мога да харесам , а и те са едни претенций. В темата ,когато стане прекалено пренаселено  hahaha като при предишните 7клас аз ще избягам  Laughing

# 43
  • Мнения: 18 057
В темата ,когато стане прекалено пренаселено  hahaha като при предишните 7клас аз ще избягам  Laughing

И аз, като почнете с това на колко школи и уроци ходят децата......ще си мълча, от сега казвам  Mr. Green

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз съм казала кога ще се скатая от темата. CrazyАко польожението е много зле,изчезвам,да знайте. Mr. GreenВ таз тема пишев в 1ви клас,после изчезнах и се завърнах в 5ти,като стана по-нормално,хахах.Сега ще видим! Joy

Да,комплекта учебници му ги даде класната днес и на големия и на дребния.А на дребния класната си беше тръгнала,та влязох в стаята и се самообслужих,по нейно упътване де. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт