Любители на Котки Тема 65

  • 40 622
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 204
Падам си по котета в купи, купички, панерчета ...  Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 54
И така... Нашият се научи да скача на кухненските шкафове. Не съм въодушевена като него, но какво да правя...  Tired
Вчера си заби нокът като кука, на пръста ми и провеси на него.  ooooh! А днеска само скача върху главата ми, да го "возя" наляво-надясно. Преди така му помагах да слиза от високо, но то взело че му харесало, и сега при всяка възможност скокне върху мен.  ooooh!
В момента спи и сънува. Нещо е голям непослушник тези дни. Ние му държим тоалетната в нашата тоалетна, и беше накъсал цялото руло хартия по пода. Представям си каква игра е паднала.  Laughing
Онзи ден трябваше да прибера сушилката за дрехи вътре, и той почна да се катери по нея. Много е смешен. Опитах се да го хвана, но не е фотогеничен като Суши.  Blush

# 32
  • Мнения: 616
Али, почвайте с дисциплинирането, че изтървете ли , после е по-трудно.

Утопия, изтече срока за редакция на темата, прати ми данните на котето на лични за следващата.

pisenxeto като приключи разгонването, запишете час и кастрирайте. Колкото по-скоро толкова по-добре.

# 33
  • Мнения: 284
Да си платя и аз данъка

Моите диваци снощи нещо се скараха,  до 12 часа се гониха и 100 пъти ставах да ги усмирявам с пръскалото с вода. Имаше един период, в който спяха до късно, но от скоро пак ме будят в 5-6 сутринта. Единия си намира нещо да търкаля и тропа, а другия драска по телевизора. Ха познайте кой е този дето драска  Mr. Green?
Какви очи имате само,като гримирани Heart Eyes
Аз пък да ви се оплача,че Ади пишкаше пред тоалетната в коридора,когато се разгонваше,а откато е кастрирана почти всеки ден пишка,че и по 2-3 пъти на ден.Направоооо съм вече пред нервна криза,докато изчистя и след малко хоп-локва #Cussing out

# 34
  • Мнения: 54
MissNellie, само кучета съм дисциплинирала. Как да процедирам с това коте?   bouquet

# 35
  • Мнения: 4 116
*Ally* , много забавно си живеете  Laughing
Моята кипра пък подскача по кабела на ютията сутрин като си гладя дрехите, кога ли ще ми замине ютията на земята...

# 36
  • Мнения: 616
Хаха, няма строй се преброй се като с куче, но много хора си мислят че нищо съвсем не може да се направи и изпускат напълно положението.
 Първо изрежи ноктите.
Второ, всеки път(без изключение) когато направи беля - плясваш с ръце и твърдо и силно казваш НЕ. Тупваш по шкафа - НЕ, не може на шкафа! да се стресне. Ако не действа покриваш такива повърхности временно с двойнолепящо тиксо, станиол или домакинско фолио, като скочи да има неприятни емоции. Пълниш пръскалка с вода и пръскаш, като не слуша, веднага охлажда старстите.
Всички живеещи с котката трябва да поддържат една линия на поведение, за да не стане при мама не може, при тати обаче да.

Действай, щото ние сивите лъвове ги оттървахме и сега си крием всичката хартия вкъщи, няма да ти казвам какво става като забравя да кажа на гости къде е скрита тоалетната хартия  Blush Crazy

# 37
  • Мнения: 8 163
Мис Нели, конфети  Laughing Laughing Laughing

Герче, сладки, беладжийски муцуни  Heart Eyes

Тед, ползвате ли лазерна показалка за игра?

Екита, ама Ади пак ли в коридора пишка? С какво чистиш? Макс котешката тоалетна ли ползва? Те отделни тоалетни ли имаха?

Утопия, малко сивушченце с любопитни очички.

РосченкаLaughing Страхотен момент си хванала с тоя панер.

# 38
  • Мнения: 4 785
Аз най-накрая се записвам щастливо в темата, до сега не смеех да се запиша, защото въпросът с акото на Пикълс никак не беше добре...  Confused

Днес беше третият му/ѝ (не мога да разбра пола на котенцето, но поне Пикълс е универсално  Laughing) вкъщи и никакъв помен, а преди това откога не е, не знам... Масажирах на всяко ядене по 5-6 минути поне - с топло памуче, със студено памуче, с ръце... само с език дето не пробвах  Crazy Слагах по няколко капки зехтин в млякото, дори леко му пръснах вода и зехтин в дупенцето (по-скоро не успях, капки да са били). Пишкаше си редовно, ама да ака - не! Утре вече щях да го водя на ветеринар - не дават е така лекарство за разхлабване - трябва да му видят общото състояние, което няма как да не е добре щом си хапва с апетит и спи, мърка, разхожда се, врещи само като е гладно... най-вероятно е запек, ама трябва да се види, ама пък и не е хубаво да се води в кабинетите толкова малко, че може да лепне нещо почти сигурно. Омагьосан кръг!

А днес докато беше налапало лакомо бибероната, мъркаше и тъпчеше с лапички в пуловера, леко задремало... направо си осъзнах, че аз не просто му помагам да оцелее, аз искам да оцелее защото то вече е станало нашия/та Пикълс  Heart Eyes Опитвах се да не се привързвам, защото всички казват "Ма може и да оцелее..." - ми да ви кажа със сигурност ще оцелее, добре се развива. Та в този момент изпаднах в тих ужас "Ами ако...", молих му се да се изака обаче не! После откъде в главата ми с бръмбари се появи уж изпитана бабина рецепта против запек, която не е свързана с поемане на каквото и да е... и понеже нямаше кой да ме спре, а си бях отчаяна я приложих и чаках, чаках, чаках и... нищо! Поплаках си, сложих му бутилките с топла вода и то заспа. Преди малко се буди като по часовник за ядене (на 3-тия час, а иначе спеше и по 5), отивам да го взема и .... ЮПИИИИИИИ беше се омазало до уши в ако  Embarassed Доста беше изкарало, имаше 3 много твърди дарадонки, ама едната я изпуснах от салфетката чак издрънча на плочките  ooooh! и последно едно с нормална консистенция  baby_neutral Как крещях и скачах, няма да ви казвам, чак Пикълс спря да врещи за мляко и започна да ме гледа учудено.

Иначе расте с всеки изминал ден - за 3 дена се окосми повече, започна да мърка, ходи насам натам из вкъщи, а днес я видях да се мие  Shocked, не знаех че толкова малки котета правят подобни неща, дори ходи след мъжът ми като я вика, снощи така си играха около 20 минути, после спя непробудно до сутринта.

Та така... май ще ни бъде  Простете за огромния пост, нещо се ентусиазирах, а и ми е толкова щастливо!

# 39
  • Мнения: 4 116


Тед, ползвате ли лазерна показалка за игра?



Засега не, но като си дойдат децата ще ползваме какво ли не  hahaha И фенерче ще има, и слънчеви зайчета .... една точилка за нокти съм й харесала от Джъмбо, както и много сладка транспортна чанта, червено каре- точно като за дама като нея. Ама първо да видя с учениците коло пари ще ми хвръкнат и после и за нея ще отделям бюджет  Mr. Green

Трейси, писали сме заедно... много се радвам! Браво на малък котьо/кота. С такава грижовна мама няма начин да не оцелее!

# 40
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Хаха, няма строй се преброй се като с куче, но много хора си мислят че нищо съвсем не може да се направи и изпускат напълно положението.
 Първо изрежи ноктите.
Второ, всеки път(без изключение) когато направи беля - плясваш с ръце и твърдо и силно казваш НЕ. Тупваш по шкафа - НЕ, не може на шкафа! да се стресне. Ако не действа покриваш такива повърхности временно с двойнолепящо тиксо, станиол или домакинско фолио, като скочи да има неприятни емоции. Пълниш пръскалка с вода и пръскаш, като не слуша, веднага охлажда старстите.
Всички живеещи с котката трябва да поддържат една линия на поведение, за да не стане при мама не може, при тати обаче да.

Действай, щото ние сивите лъвове ги оттървахме и сега си крием всичката хартия вкъщи, няма да ти казвам какво става като забравя да кажа на гости къде е скрита тоалетната хартия  Blush Crazy
.....

Мммммм даааааа. И аз процедирам така. В началото казвах НЕ с остър и строг тон. Сега пляскам с ръце и казвам хей, хей. Отново със строг и леко повишен тон. Разбира се за новите котета това поведение е леко стряскащо и замръзват, не знаейки какво се очаква от тях, затова им помагам с бутане по дупето, бързичко да слязат от масата. Така след няколко повторения схващат много бързичко какво се иска от тях. Това поведение действа моментално, НО... Винаги има едно но. Много ми е възпитан котарака, НО като ни няма си прави каквото си иска. Отваря хладилника (който е застопорен с 11л. туба пълна с вода, но успява да я измести и да отвори хладилника, и започва едно ровене...), качва се на масата и бар плота.  Close

# 41
  • Мнения: 8 163
Простете за огромния пост, нещо се ентусиазирах, а и ми е толкова щастливо!
Аааа, никаква прошка!  Naughty Искам още такива огромни, щастливи постове! И СНИМКИ!

# 42
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 979
treisy, чудесни новини!  Hug В тая тема и на акото се радваме. hahaha А дали е момиченце или момченце? Запомних две картинки публикувани от съфорумничка (моля да ми прости, но не помня коя беше Confused Embarassed) - вдигаш опашката и ако е ":" (двуеточие) е момченце, а ако е ";" (точка и чертичка) е момиченце.  newsm78 Дали не ги обърках? #Silly

# 43
  • Мнения: 4 785
Благодаря момичета! Щя го наснимам довечера, то има няколко снимки, от първия ден ама не са много на фокус  Mr. Green Просто така ми олекна... поне имам не чак толкова далечен опит с възпитаване на котки-бебета. Ще му купим драскалка, защото Зак и Дара използваха дивана вкъщи, ама така и така му предстоеше смяна, а и предшественикът им Мако добре го беше обработил ...  Laughing Но за този в нас не е познало това коте  Crossing Arms От Мис Нели научих и номера с пръскалката, работи безотказно! Изобщо само още мъничко да заякне, за да започне да с играе и всичко ще си е по местата. Изобщо се развива добре по първоначална оценка, мисля че още 2 седмици и ще стане малко сладко коте!
А майка ми се беше притеснила, че аз съм го донесла вкъщи въпреки мъжът ми (който не обича много котки, но до този момент... сега бързал да се прибере да видел "бебето"  Laughing) и като разбра, че той ми я донесе само разпитва кога ще го заведем вкъщи да го види  Whistling А ние сме решени да го учим да се вози още от малко и ще го водим с нас на къщата да си играе по двора, едва ли със Заки защото той се мярка само да яде, иначе си играе абсолютно сам... но пък идва зима, ще го приклещим  Mr. Green

profesorkata_1 мерси, обаче... то прилича и на двете, а уж ги разпознавах. Донесоха му го като момиче, после бях 90% убедена че е момче, сега се колебая много какво е... Едно време така беше и с Мако, то затова беше кръстен Клеопатра, после рязко стана на Клео... това прозвуча объркано, но имаше доста дълго име  Mr. Green

http://www.kotkite.com/forums/viewtopic.php?t=4408 тук има доста нагледно обяснено, може би все пак от Мистър Пикълс ще стане Мис Пикълс  Whistling

# 44
  • Мнения: 8 163
Запомних две картинки публикувани от съфорумничка (моля да ми прости, но не помня коя беше Confused Embarassed) - вдигаш опашката и ако е ":" (двуеточие) е момченце, а ако е ";" (точка и чертичка) е момиченце.  newsm78 Дали не ги обърках? #Silly
Не си ги объркала, Професорке. Баш така са си.

А постът беше на Бу.

Общи условия

Активация на акаунт