Деца с диабет - тема 11

  • 54 467
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 741
Правихме и гликиран - 6,4 от  капилярна кръв в Св. Марина във Варна, а предния път беше 6,2 Crossing Arms
И ние преди няколко дни правихме там, но от венозна.  Tired
Не ни казаха, че вече е възможно и от капилярна.
А аз не знам на кого първо да давам кураж - на сина ми или на мене си. Че и на двамата все ни става лошо...
Високите сутрешни и при нас ги има. И ние не можем да ги овладеем. Но пък гликирания и при нас е добър - 6.5 и вече спрях да се тормозя с търсене на причините за високите захари.  Tired

# 16
  • Мнения: 301
Браво, момичета!
Весела, особено на теб, защото явно "сме" си набори, а аз с такъв резултат не знам кога ще се похваля  Tired Може пък сега със строгия режим в ДГ  Rolling Eyes
Благодаря и за пожеланита за детската   bouquet
Глиги, запазвам си правото да те питам някога в близкото бъдеще Wink
krysti  Heart Eyes
 

# 17
  • София
  • Мнения: 210
Ааа, момичета, аз не се смущавам, да казвам, че има диабет. Дечицата в нашия двор знаят вече много неща за диабета. Проблемът е, че ние все скиторим и мерим и бием инсулин на най-различни места. Все има любопитни дечурлига, а не искам да казвам, че Гоши е болен.
В интерес на истината, като започна да им обяснявам как тялото не произвежда инсулин и трябва да го слагаме ние, много бързо губят интетрес.   Joy

# 18
  • Мнения: 35 968
не казваш, че е болен, защото за повечето деца болен=заразен, а казваш, че е нещо като алергия, организмът не произвежда вещество, което внасяш отвън и те започват да питат дали боли и т. н., т. е. въпросът се отклонява; също и не обясняваш, че не е заразен, защото 90% от децата започват да мислят, че ги лъжеш  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 81
Правихме и гликиран - 6,4 от  капилярна кръв в Св. Марина във Варна, а предния път беше 6,2 Crossing Arms
И ние преди няколко дни правихме там, но от венозна.  Tired
Не ни казаха, че вече е възможно и от капилярна.
А аз не знам на кого първо да давам кураж - на сина ми или на мене си. Че и на двамата все ни става лошо...
Високите сутрешни и при нас ги има. И ние не можем да ги овладеем. Но пък гликирания и при нас е добър - 6.5 и вече спрях да се тормозя с търсене на причините за високите захари.  Tired
При нас не могат да намерят вени, дори зимата викахме лаборантка в къщи, която и тя не се справи. Апарата на който направихме гликир. е надежден, и са  сравнявали резултати в други лаборатории./така казаха, пък знам ли/

# 20
  • Мнения: 390
не казваш, че е болен, защото за повечето деца болен=заразен, а казваш, че е нещо като алергия, организмът не произвежда вещество, което внасяш отвън и те започват да питат дали боли и т. н., т. е. въпросът се отклонява; също и не обясняваш, че не е заразен, защото 90% от децата започват да мислят, че ги лъжеш  Mr. Green
Бубанка, мнгого добра трактовка на ситуацията   Simple Smile Впечатлена съм и ще приложа тактиката

# 21
  • Мнения: 12
Здравейте,имам нужда от Лантус за дъщеричката ми. От София съм и ще съм благодарна ако някой се отзове. За съжаление и ние сме във вашата компания. Пишете ми на лични. Предварително ви благодаря!

# 22
  • Мнения: 3 743
Здравейте,имам нужда от Лантус за дъщеричката ми. От София съм и ще съм благодарна ако някой се отзове. За съжаление и ние сме във вашата компания. Пишете ми на лични. Предварително ви благодаря!

Аз го купувам от аптеката (не всички аптеки го продават), но е доста скъп Sad около 30лв флакона.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Здравейте,имам нужда от Лантус за дъщеричката ми. От София съм и ще съм благодарна ако някой се отзове. За съжаление и ние сме във вашата компания. Пишете ми на лични. Предварително ви благодаря!

Аз го купувам от аптеката (не всички аптеки го продават), но е доста скъп Sad около 30лв флакона.
Защо да купуваш инсулин, ако има кой да го сподели с теб.

# 24
  • Мнения: 3 743
Здравейте,имам нужда от Лантус за дъщеричката ми. От София съм и ще съм благодарна ако някой се отзове. За съжаление и ние сме във вашата компания. Пишете ми на лични. Предварително ви благодаря!

Аз го купувам от аптеката (не всички аптеки го продават), но е доста скъп Sad около 30лв флакона.
Защо да купуваш инсулин, ако има кой да го сподели с теб.

Ами, вече 1 година го купувам Sad (на 8 дни - 30лв Rolling Eyes) изобщо не съм се сетила, че някой може да има излишен...

# 25
  • Мнения: 4 358
Момичета много се извинявам, че нахлувам в темичката ви.
Може ли да ми кажете какви са нормалните стойности на глюкозата в кръвта, но специално за деца два часа след сутрешна закуска от макарони (т.е богато въглехидратна).
Имам референтни стойности от лаболаторията с горна граница 6.2.
Намирих стойности за новородени бебета, бебета на 3-до 6 дни и т.н но от чужди сайтове и нещо не успявам да се ориентирам с мерните единици Rolling Eyes и методиката им.
Стойности от 4.5 при дете на две години и половина нормални ли са?
Много блогодаря на всички които ще ми отговорят  bouquet

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Бъни
Цитат
Стойности от 4.5 при дете на две години и половина нормални ли са?
Напълно са нормални.

# 27
  • град София
  • Мнения: 24
Здравейте ,аз имам излишен Лантус и Апидра ако Ви трябва .Пишете ми на лични или на тел 0897802771 -Галя.

# 28
  • Мнения: 4 358
Бъни
Цитат
Стойности от 4.5 при дете на две години и половина нормални ли са?
Напълно са нормални.

Много благодаря Елена Hug  bouquet.
Пожелавам на всички дечица в темичката здраве а на майките им кураж и сила да отгледат щастливи, умни и усмихнати малки палавници Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 1 677
Ия, защо купуваш Лантус? Касата не го ли поема?

Льоня, благодаря за новата тема  Hug

Пожелавам на всички ученици, родители и преподаватели здрава и много успешна нова учебна година!

Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 14:15 от тедивас

Общи условия

Активация на акаунт