Деца с диабет - тема 11

  • 54 516
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 36 130
Мимес, честит празник на теб и на цялото семейство!   bouquet
да са ти живи и здрави и двете момичета!  Hug

# 691
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
mimes newsm59 nbirthday  ura Tada ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДАРЕНЧЕТО и от нас. Да ви е жива и здрава,много любов и късмет и с лекота да сбъдва мечтите си!
А твоята най-голяма мечта,дай Боже да се сбъдне за всички ни!  txtloves  newsm17 newsm17 newsm17
Весел празник и още веднъж да са ви живи и здрави дечицата!  newsm51

# 692
  • Мнения: 1 934
Миме, да ти е жива и здрава и все така добра и хубава Даренка   bouquet  Hug

Никога да не те разочарова и да има много късмет в живота  Heart Eyes

# 693
  • Мнения: 98
Поздрави и от мен за рожденничката и цялото и семейство nbirthday
Бъдете здрави,усмихнати и много щастливи   bouquet
Относно лентичките за Кодфрий,искам да кажа,че вече и в Ибей поскъпнаха и то доста.Не съм взимала на новите цени и незнам с точност колко ще е кутийка от 50 бр,но вече май няма да се сдобиваме с лентички от 13 лв за кутийка.Поне такава е последната ми информация,но дори и така,пак ще излизат по-евтини отколкото тук в Б-я.

# 694
  • Мнения: 1 934
Да ви препоръчам нещо за лятото: днес купих сироп от арония със стевия изцяло, разрежда се 1:33 и отличен на вкус  Peace Пловдивско производство е-Хоуп.
Пише, че в 100 грама разредена напитка се съдържат 6 кал  Simple Smile

# 695
  • София
  • Мнения: 1 251
mimes, чудесни пожелания за Дарена, присъединявам се към тях от цялото си сърце! Честит да ви е празникът! Hug

# 696
  • Лондон
  • Мнения: 52
Mimes,честит рожден ден и от мен на Дарена,жива и здрава да е,много късмет и господ да бди над нея.Хубав празник днес.  bouquet

# 697
  • Мнения: 1 698
Благодаря ви момичета!  Hug

# 698
  • Мнения: 98
Кливия откъде точно купи сиропа?
И ние сме все в търсене на нещо рахладително,но всичко е с изкуствените подсладители.Пийва отвреме навреме по някоя кутийка Кола Зиро,но не ми се ще ежедневно да му давам.Ще бъда благодарна ако споделиш откъде взе въпросния сироп.Благодаря предварително   bouquet

# 699
  • Мнения: 1 934
Магазин Триумф

http://www.hope-bg.com/index.php?pp=products&prodcat=19

Такъв е сиропът, сигурно го има и в диетичните магазини по градовете.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 677
Кливия, да, процентите са така, но досега беше в детска възраст и се водеше 3- та гр., за което получавах тези пари, за които пишеш. Сега вече е 3- та група, но за възрастни и няма да получава нищо, освен двойните детски докато завърши средно образование. Не знам как ги определят тези неща, но е все в ущърб на пациента  Sad

mimes, да е здрава и много щастлива Дарена!

А сиропът с арония, за който говорите, пробвахме го. Малко е особен на вкус, може би от стевията, но за жегата е добър  Wink

# 701
  • Мнения: 1 934
Теди, мисля, че се бъркаш. Не е възможно  Peace

Моля те, отиди с ТЕЛК-а в социалното и питай какво ти се полага. Нали ти казвам, че групата от 50 до 70% е една и съща и моята дъщеря също на 17 получава 270 лв месечно.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 677
Точно от там ми казаха, че е такова положението. Дано да си права. Оставих документите за социална оценка и ми дадоха друга бланка, която да попълня и занеса на определена дата. Когато вече видя черно на бяло какво пише, пак ще ви пиша.
Кливия, вашия ТЕЛК за колко време е? На Мони и го дадоха за 3 години.

# 703
  • Мнения: 1 934
Теди, не знам точна дата, но мисля, че беше до навършване на 18 години, така че тогава пак ще се минава  Peace

# 704
  • Мнения: 970
Да се включа пак с нещо толкова прозаично като нов ТЕЛК. Мони е вече на 17 и се явихме на комисия за възрастни. Почакахме около час докато ни покани председателя на комисията, влезнахме в кабинета, погледна документите ( изобщо не ги и прочете, а защо искат тогава всички тези изследвания  Rolling Eyes ) и ни обясни, че за диабет повече от 60 % не можела да ни даде. И така досега бяхме със 70 % и получавахме интеграционни, карта за пътуване ( за гр. транспорт ) , а сега няма да получаваме нищо. В момента се води 3- та група и не и се полага никаква помощ от държавата. Каквото и да коментирам, просто няма смисъл. И да бях обжалвала, пак щяха същото да дадат. Така и догодина, живи и здрави, когато вече е на 18, ще трябва всеки месец и лентички да купуваме...Като и е толкова скъпо на ЗК да подсигури за всички диабетици поне по 1000 ленти годишно, да помислят за някаква сума, която да поемат поне. То и инсулина ни струва по повече от 100 лв. на месец, но него явно няма как да не го дават. Не знам какво да направим. Колко срещи проведоха от Асоциацията, колко петиции подписахме...
Аз бих идвала на срещи в София, ей така, за да се насърчаваме поне.

Карта за градският транспорт със сигурност ви се полага Peace И в Бургас е така-Деца до навършвне на 18 год. с над 50%  и лица с диабет -независимо на инсулин или таблети също се полага такава карта за пътуване  Peace
http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/tarifa-i-prevozni-dokumenti/46/tarifa

Общи условия

Активация на акаунт