еднократна помощ при бременност - 150лв.

  • 26 642
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
само първия месец получих заплата  останалите месеци до сега като доход е 0.00лв

Хе,хе,0.00 лв доход докато си в болнични.Я,помисли пак.А сумите от НОИ какво са ти?Заработка на черно?
За 12 те месеца назад събираш доходите ви /заплати,болнични/ и делиш на 2, и виждаш какво ви се получава.Правилото е да взимаш дохода в месеца,в който е получен,а не за който се отнася

# 31
  • Мнения: 4
като разделя на две колко трябва да получа минималната работна заплата ли за да имам право на тая помощ?

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
като разделя на две колко трябва да получа минималната работна заплата ли за да имам право на тая помощ?

събираш брутото,разделяш на две и ако е под или равно на 350 лв бруто,имаш право
горе също писах,че подоходният праг е 350 лв бруто

# 33
  • Мнения: 4
Много благодаря за отговорите   bouquet и се извинявам за тъпите ми въпроси
но все попадам на някакви дето не знам за каво са ги назначили

# 34
  • Мнения: 1
а може ли някой друг да я подаде вместо мен?и трябва ли ако може някакво пълномощно за това

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а може ли някой друг да я подаде вместо мен?и трябва ли ако може някакво пълномощно за това

питаш в социалните

# 36
  • Мнения: 20
Здравейте,имам въпрос дано някой знае ,за да ми отговори.Предстои ми да раждам август,самоосигурявам се и няма да имам необходимия стаж до тогава,но ще сключваме брак с мъжа ми другия месец и как ще трябва да изчисля дохода?

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,имам въпрос дано някой знае ,за да ми отговори.Предстои ми да раждам август,самоосигурявам се и няма да имам необходимия стаж до тогава,но ще сключваме брак с мъжа ми другия месец и как ще трябва да изчисля дохода?

Ако сключите брака преди подаването на документите-доходите на двамата за 12 м назад
Ако сключите след-твоя доход 12 м назад

# 38
  • Мнения: 20
Здравейте,имам въпрос дано някой знае ,за да ми отговори.Предстои ми да раждам август,самоосигурявам се и няма да имам необходимия стаж до тогава,но ще сключваме брак с мъжа ми другия месец и как ще трябва да изчисля дохода?

Ако сключите брака преди подаването на документите-доходите на двамата за 12 м назад
Ако сключите след-твоя доход 12 м назад


благодаря ти много,за отговора няма да мога да ги подам понеже ще сключим преди това ,а след това не влизаме в сумата

# 39
  • Варна
  • Мнения: 759
Здравейте Simple Smile Понеже смятам да се възползвам от всички помощи, които предлагат социалните, та по този повод бих искала да затвърдя информацията.
1. Не работя в момента (преди 2 месеца завърших бакалавърска степен), но имам трудов стаж 5г. и няколко месеца - имам ли право на тази помощ?
2. При положение, че с партньора ми нямаме сключен брак, за социалните помощи ще трябва да представя само своя доход за 12 м. назад, нали? (без неговия, на моите родители или на неговите, с които живеем в една къща и т.н.)
Благодаря предварително и се извинявам, че въпросите ми вече са дискутирани, просто искам да съм сигурна. Така или иначе ще ходя и до социалните, но искам да съм подготвена и предварително, за да не попадна на някоя сърдита лелка, която ще се опита да ме плъзне по леда и да ме забаламоса нещо, че да се откажа  Whistling

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
1. Не работя в момента (преди 2 месеца завърших бакалавърска степен), но имам трудов стаж 5г. и няколко месеца - имам ли право на тази помощ? ДА
2. При положение, че с партньора ми нямаме сключен брак, за социалните помощи ще трябва да представя само своя доход за 12 м. назад, нали? (без неговия, на моите родители или на неговите, с които живеем в една къща и т.н.) ДА

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте мами ,
изчетох цялата тема но имам едно въпросче.
Термина ми е 12.април , но като върна 12 месеца назад имам стаж до юни месец , та питането ми е ще ми искат ли бележка за тези два месеца от миналата година ( май и юни ) за доходите ми
Благодаря предварително

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте мами ,
изчетох цялата тема но имам едно въпросче.
Термина ми е 12.април , но като върна 12 месеца назад имам стаж до юни месец , та питането ми е ще ми искат ли бележка за тези два месеца от миналата година ( май и юни ) за доходите ми
Благодаря предварително
ako si bila bez rabota tezi 2 meseca,nqma da ti iskat belezka za tiax

# 43
  • Мнения: 2
Искам да попитам ще получа ли еднократна помощ след като съм в болничен още от началото  на бременността.Нямам никакъв стаж до момента и затова нито болничния ми се плаща, нито ми вървят осигуровките.(само здравните осигуровки)?

# 44
  • Мнения: 259
Искам да попитам ще получа ли еднократна помощ след като съм в болничен още от началото  на бременността.Нямам никакъв стаж до момента и затова нито болничния ми се плаща, нито ми вървят осигуровките.(само здравните осигуровки)?

Този еднократна помощ е точно за майки, които нямат необходимия стаж или не са на трудов договор. С 45 дневния болничен преди раждане отивате в Социалното и попълвате едно заявление. Ето тук има повече информация по това - http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/bemennost/ .

Общи условия

Активация на акаунт