Избор на прахосмукачка Зелмер! Помагайте.....

  • 82 073
  • 209
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 272
Модела на бош не е аналогочен, а е сами зелмер с напис бош, понеже бош купиха зелмер и сега ги продават на двойни цени.

# 181
  • Мнения: 1 842

Много ли е влажно след пране?

На твърди повърхности всичката вода се изсмуква.
Килимите остават леко влажни, до 1-2 часа изсъхват (при нормална температура в помещението).
Не по този начин няма ли влага в помещението от изпаренията след пране?

# 182
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Няма особена влага, все пак не переш с течаща вода. Прах наскоро полят с кафе диван. До 30 мин можеше да се сяда. Прането е повърхностно на дамаската, ако не поливаш супер обилно, всичко съхне бързо. За килим е подобно. Перящите прахосмукачки освежават, не перат в дълбочина, като с водоструйка или на течаща вода с четка и маркуч.

# 183
  • София
  • Мнения: 1 272
Момичета май си прецаках прахусмуукачата/червен зелмер/ В ремонт сме и като я пусна мирише на прах от шпакловката. Я ми припомнете хепа филтъра миеше ли се. Много са малки праховите частици и явно не остават във водата. 🙁 Притесняваме че отива и към двигателя. Като приключум ще видя дали миже да се почисти някъде в сервиз.

# 184
  • Мнения: 6 877
При водните Зелмер мотора е по-различен от нормалните.

Турбината е в тази лъскавата част, въздухът влиза през кръглата дупка и излиза през процепите отстрани и няма съприкосновение с мотора. Охлаждането на мотора се осъществява независимо чрез малката кафява перка.
При нормалните прахосмукачки мотора е такъв.

Въздухът влиза през дупката, минава през турбината и отива назад към мотора за да го охлажда. С две думи няма как на водна прахосмукачка да достигне какъвто и да било прах до мотора. Иначе гипсовия прах е твърде фин и част от него ще преминава през водата и най вероятно ще ти задръсти ХЕПА филтъра, но не може да мине през него.

# 185
  • Мнения: 40 903
Хепа филтър не се  мие, а се сменя.
Чистенето на боклук от ремонт с домашна прахосмукачка обикновено е смъртоносно за последната. Ама все пак първо смени всички филтри.

# 186
  • Мнения: 19 485
Не е смъртоносно само за един железен модел на Керхер, дето събира строителен боклук, листа, вода, пясък и каквото се сетите.

# 187
  • Мнения: 40 903
Не е смъртоносно само за един железен модел на Керхер, дето събира строителен боклук, листа, вода, пясък и каквото се сетите.

Има си специални прахосмукачки за такива боклуци, но не са домашните. Най-добрите са на Фестуул.

# 188
  • Мнения: 19 485
На мен майсторите, които ми монтираха климатици точно с този Керхер работеха, казаха, че всичко друго издиша.

# 189
  • София
  • Мнения: 1 272
Благодаря за отговорите и разясненията! Ще рискувам да го измия след като първо си купя нов, че те и донапренените са смяна .

# 190
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Сега в Лидл има строителна за 111 лв. Вчера купихме една за точно такива ситуации - прах по време и след ремонт и при работа с ръчни инструменти. Дърпа доста прилично, макар че за мен е малко дървена спрямо Зелмера /аз имам тъмно синия/. Торбите са й много големи и обхващат целия контейнер, който е 23 литра. Има и вариант за събиране на вода. Работи с и без торба, но с торба пази филтъра на мотора повече и съответно последният се сменя по-рядко. Снощи я тествахме и предвид че четката й е доста нескопосана, изчисти добре апартамента /нямаме килими/. За килим бих купила друга четка.

# 191
  • Мнения: 362
От кой сайт да си поръчам филтри за Зелмер- червената за животни - Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT
Трябва да ги сменя, но пък не намирам. Имам 2 черни за смяна а само от синия кръгъл филтър намирам.

# 192
# 193
  • София
  • Мнения: 1 272
Ако сте от София, копирам си част от предишен пост: " има един сервиз в София който предлага резервни неща за Зелмер. Забравих улицата , пресечка на Ботев е срещу 2-ра градска болница."

# 194
  • Мнения: 362
Ако сте от София, копирам си част от предишен пост: " има един сервиз в София който предлага резервни неща за Зелмер. Забравих улицата , пресечка на Ботев е срещу 2-ра градска болница."

Не, не съм от София за това трябва да поръчам от интернет.  Тук не предлагат явно из нашшите мгазини

Общи условия

Активация на акаунт