Отговори
  • Мнения: 3
 Здравейте, на всички който пишат и четат тук! Искам да споделя с вас моето положение. Бременна съм в 4г.с. , но от деня на закъснението ме почнаха едни ужасно силни болки ниско долу, като предменструалните, но много по- силни. Болките са на спазми за около 3-7мин. но направо са нетърпими. Док. ме гледа и каза, че най- вероятно имам колит който се обостря при бременност. Изписа ми утрогестан и нопа, но за сега няма полза. Мн. съм притеснена защото това ми е втора бременност, първата също започна така, тогава ми изписаха дуспаталин и болките спряха за няколко дни, но в последствие изгубих бебето.

  Моля ако има някои с подобен проблем да сподели!  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Почивай си повече и си пий лекарствата. Друго в момента не можеш да направиш.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Освен да чуеш още едно лекарско мнение, да си почиваш и да пиеш каквото са ти предписали, едва ли може друго да се направи Hug
Успех и дано всичко този път е наред  Hug

# 3
  • Мнения: 2 052
Пий си лекарствата и лежи колкото можеш повече. За твое успокоение можеш да потърсиш още едно мнение, но едва ли ще ти изпише нещо по-различно. Успех.

# 4
  • Мнения: 158
Първо, опитай да се успокоиш. Не сравнявай с предната бременност - две еднакви бременности няма.
Почивай, не се натоварвай.
Ако болките се усилват, въпреки лекарствата, отиди отново на лекар.
Успех, стискам палци всичко да е наред!

# 5
  • Мнения: 179
Наистина потърси още едно мнение! Слушай какво ти казват докторите и почивай максимално! Дано всичко е наред! Успех!

# 6
  • Мнения: 47
Аз съм в 9 г.с и от 3 седмици имам силни болки. Така и разбрах, че съм бременна. Лекарката каза, че е нормално 2 и 3 месец. Изписа ми нош па и каза като имам болки да го пия 2-3 дни по 3 пъти на ден и повече да лежа.

# 7
  • Мнения: 3
Аз съм в 9 г.с и от 3 седмици имам силни болки. Така и разбрах, че съм бременна. Лекарката каза, че е нормално 2 и 3 месец. Изписа ми нош па и каза като имам болки да го пия 2-3 дни по 3 пъти на ден и повече да лежа.


А твойте болки на спазми ли са или са постоянни?

# 8
  • Мнения: 1 270
didoni_33 и аз бях с постоянни болки в началото.В 6 г.с. влязох в болница и лежах 1 месец.Бях на спазмалгон, нош па, кормагнезин и утрогестан.Моите болки не бяха на спазми, а постоянни.Дори за свиждане не ставах.До 3 месец бях така - ходех приведена.След 22 г.с се пооправиха нещата, но през цялото това време само лежах.Ставах до тоалетна, да хапна и да отида на д-р.
Така че малко повече спокойствие, лежане и успех  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 472
Здравейте, и при мен има подобни болки. Не са постоянни, но на моменти са доста силни. Аз съм в 6 г.с. Бях на лекар преди 4 дена. Гледа ме на ехограф и видя хематом на стената на матката. Според нея на това са се дължали болките. Уж той бил започнал да се ресорбира , но болките не престават. Предписа ми дуфостон и ношпа за задържане. Като ношпато да се пие три пъти на ден дори и в момента да нямам болки за успокоение на матката.
При мен притеснението е че болките продължават, по силни са през ноща. А лекарката ми каза, че не нормално не би трябвало да има болки. Чудя се дали да не поискам болничен и да лежа повече Sad

# 10
  • Мнения: 3
При мен болките зачестяват нощно време, но когато док. ме гледа не се видя нищо притеснително.
Дано да имаме късмет и всичко да е наред  Praynig

И със сигорност е по- добре да си взвмеш болничен и да лежиш повече

Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 03:37 от AnMary

# 11
  • София
  • Мнения: 2 217
С едно лекарско мнение не се задоволявам никога...
Иначе, да - нищо повече от това да си лежиш и да пиеш предписаните медикаменти не можеш да направиш сега....
Пожелавам ти всичко да бъде добре! Hug

# 12
  • Мнения: 58
Аз също съм с болки от самото начало. Случват се от време на време, свие ме за секунди и ме отпусне, но понякога се случва през половин-един час. Така съм вече 4 месеца, че и повече. Лекарите казаха, че за момента не виждат нищо страшно. Въпреки това минах 10 дневен курс с Утрогестан и Магнерич. Помогнаха, но не мога да кажа, че премахнаха болките. Потърси още едно мнение и питай за Магнерича, той успокоява мускулатурата. Съгласна съм с другите момичета, че трябва да лежиш повече. От себе си установих, че когато лежа и почивам, болките са по-малко. На последния преглед ми казаха, че плацентата ми е по-ниско разположена, възможно е и това да има значение. Незнам. Стискам палци!

# 13
  • Мнения: 47
didoni_33 - на спазми са. По някога само вечер, друг път денем. По някога за 1-2 мин за целия ден, друг път цял ден. Но като е цял ден имам и зацапване. Но винаги са на спазми. Пих си нош па 3 дни и от вчера нямам болки  Crazy да видим

# 14
  • Мнения: 196
Писала съм го не 1 път в подобни теми , аз почти през цялата си бременност ( особенно в началото) имах силни болки като при цикъл ( за това чак във 2 м разбрах че съм бременна , защото си чаках цикъла, които е доста болезнен по принцип) беше болката в яйчниците  за по 1,2 мин -спазма и така на ден по 3,4 пъти . Споделих го с 2 ма лекари , не ми казаха да има нищо притеснително , само да пия от време на време нощ па и магнезии за отпускане на спазмите. Не съм имала др. Проблем .Пак казвам ,че болките бяха силни  ,но поносими де ... Дано вс е наред при теб и да няма проблем с бебко  Peace

Общи условия

Активация на акаунт