Scrapbooking & Cardmaking - 17

  • 60 826
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 17
Здравейте,
от скоро правя картички и следя темата ви - затова и поствам последната картичка, направена от мен, надявам се да ви хареса. Обожавам да използвам естествени материали, като листата  Simple Smile За съжаление снимката се получи малко тъмничка, но радостта от настъпващата есен се вижда в очичките на лосчето  Grinning



Още снимки

# 76
  • Мнения: 720
Много ми харесва картичката ти , страхотна е   Crazy
Обичам есента !   Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 0
Добре дошли на новите момичета!
Ето нещо и от мен за днес:

Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 08:00 от vili veselinova

# 78
  • Мнения: 15
Привет момичета, страхотни неща показвате. Четох старите ви теми и попаднах на един пост от февруари на kleo_bulgaria:
"Става дума за нещо като транспортно фолио двойнозалепящо, което държи картоните да не мърдат докато плотера реже, но пък аз намерих заместители които са стократно по евтини и си ги набавям постоянно. Ако някой се интересува за инфо относно този плотер да пише..."

Аз имам подобен плотер (Xyron) от няколко години. Използвах го да правя макети т.е предимно с дебели картони 250-280 гр/ много сложни шейпове. Оригиналните матове загинаха точно на 2-я ден и като заместител започнах да използвам едно ДЗЛ с различен лепящ слой от двете страни от което никак не бях доволна. При първите рязанета залепваше прекалено и късаше дребните детайли при отлепяне. Единственото което измислих беше да го пудря с бебешка пудра  Blush но не ставаше равномерно, качеството падаше и се скапваше много бързо. Така че в крайна сметка кътъра отдавна прахолясва върху гардероба.
Та днес търсех дали вече някой не поддържа консумативите на тази марка в БГ и така попаднах тук. Видях, че сте открили по-добри (от моя) заместители на оригиналните матове. Можете ли да ме насочите към ДЗЛ-тата,  от които сте доволни (марка, откъде и т.н.) Благодаря ви предварително.

п.с. Извинете ме, че първия ми пост е питане, просто се страхувам да не загубя темата, в която ставаше дума за това.

# 79
  • Мнения: 0
 baloni
Световен ден на кардмейкинга

Честит празник, приятели!

baloni

# 80
  • Мнения: 14
Честит празник и от мен!

# 81
  • Мнения: 2
Привет момичета!
Имам питане към момичетата който имат шаблона на Spellbinders™ Floral Oval- кой шаблон трябва да си взема за да отговаря на размерите му -Spellbinders™ Classic Ovals SM или Spellbinders™ Classic Ovals LG ?
Мисля ,че Вили имаше такъв шаблон но не съм сигурна newsm78

# 82
  • Мнения: 0
Привет момичета!
Имам питане към момичетата който имат шаблона на Spellbinders™ Floral Oval- кой шаблон трябва да си взема за да отговаря на размерите му -Spellbinders™ Classic Ovals SM или Spellbinders™ Classic Ovals LG ?
Мисля ,че Вили имаше такъв шаблон но не съм сигурна newsm78
Здравей, Vintage! За съжаление днес и утре съм извън града и не съм при материалите ми. Утре вечер като се прибера, ще си видя шаблоните (мисля, че съм им написала номерата) и ще ти пиша на ЛС!
А, честит празник на всички!   bouquet

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 344
lozette здравей! Видях, че си постнала въпрос свързан с нещо, което бях писала за плотера ми. Е, в крайна сметка и аз стигнах до твоите дилеми, но поне оригиналните подложки на моя плотер, държат малко повече време. След като се уверих, че нищо не работи така добре, както оригиналните, реших просто да залепвам хартията, която режа с тиксо по краищата и пак си ползвам оригиналните подложки и то много изхабени, но листите немърдат Simple Smile Дано съм ти била в полза.
Честит Празник на всички   bouquet

# 84
  • Мнения: 15
kleo, благодаря ти много, жалко че в крайна сметка не се е получило, аз още не съм се отказала да търся, в крайна сметка те ползват някакво просто китайско фолио, само вида му не мога да изясня. Гледах Cricut - техните матове са на по-ниска цена, а е същото нещо. Иначе, видях че тук уж продават RoboCraft ще се обадя в понеделник да видя за консумативи макар че не възлагам големи надежди те го държат в каталога си от времето когато купувах моя и не виждам развитие...
А ти помниш ли какво точно си пробвала, поне да го изключа от списъка? Това, което аз използвах е ORABOND 4032 / 4032D.
На мен метода с лепене по края не ми върши работа защото режа такива работи и ako дребния отпадък се размести прецаква работата:


Честит празник!

# 85
  • София
  • Мнения: 109
Едно кратко уроче от мен как да оправим с Photoshop снимка, която изглежда издута или вдлъбната (нещо, което ми се случва почти винаги когато снимам картички).

и там последната картичка за прощъпулник Simple Smile

# 86
  • Мнения: 37
Здравейте Simple Smile
Малко съм попропуснала, но все пак - честит празник на всички мънички творящи феички тук   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Добре дошли на новите момичета Simple Smile
Вили смятам, че речника ми за прилагателни за красотите, които правиш е на изчерпване. Аз дори нямам думи, като видя творбите ти, но този път с тези ябълчици (те изглеждат толкова истински) направо онемях =)=)
dashick - суперска сладурска картичка, ей сега ще погледна и урочето (време е и аз да поработя с този фотошоп Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile)
Аз се отбивам да ви попитам за нещичко (може да е малко тъпичък въпрос, ама да ме насочите). Решила съм да си купя ембосинг пудра (хвърлям се в тази техника, да я пробвам) и мастило - ама да кажем като за много начинаещи. Покрай предстоящите празници ми се иска да започна със златна или сребърна пудра, ама забелязах, че има 3 вида от тях - чиста златна, tincel и enchanted - и не знам коя да си взема, че май в последните две има брокат (той оказва ли някакво влияние). Ще ви бъда много благодарна, ако ми препоръчате и мастило. Ще започна в началото с по едно нещо, че да не взема да оплескам нещата Simple SmileSimple SmileSimple Smile
 newsm78 newsm78 Hug Hug Hug

и да не забравя - знаете ли от къде мога да си взема glossy accent (ако така се казва) може и на лични Simple Smile

Последна редакция: нд, 07 окт 2012, 15:13 от butterfly :)

# 87
  • Мнения: 12
Това ми е подаръчето от Пламито послучай участието ми в блогогодинката й. Благодаря, Плами!
http://marianascards.blogspot.com/2012/10/blog-post_7.html#comment-form

# 88
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета Simple Smile
Бърз въпрос - от къде взимате кориците за тефтерите?

# 89
  • Мнения: 14
butterfly Simple Smile, вземи си детайлна пудра. Не съм купувала пудра с брокат, но съм пробвала на едно другарче и не ми хареса - стана един цапалок..., така че като за начало не ти я препоръчвам.
Относно мастилото има специални прозрачни мастила има и маркери, но става и с обикновено пигментно мастило, даже и с гел-ролери става. Идеята е мастилото да не съхне прекалено бързо, за да може  пудрата да се задържи.

Общи условия

Активация на акаунт