Изхвърляте ли манджа в тоалетната?

  • 19 791
  • 199
  •   1
Отговори
# 15
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Никога не съм оставяла нещо да се развали. Ужасявам се при мисълта. Но се случва да изхвърлям, когато мъжът ми е сготвил голяма доза. Всеки път му повтарям и не се научи. Все едно цяло поделение ще храни. Crazy

# 16
  • Мнения: 943
Събираме всичко в кофа с капак и след това моите родители я взимат на село имаме прасета Mr. Green и да нямаше прасета майка щеше да я изхвърля там...и аз мразя разлети манджи отстрани на контейнера и ли пък да си мазня постоянно гърнето Rolling Eyes

# 17
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Имам мелачка в мивката в кухнята, всички хранителни отпадъци отиват там. Пластмасата я изплаквам преди да я хвърля, нашият боклук се събира веднъж в седмицата, та няма място за грешки.

# 18
  • Мнения: 12 674
При нас се запуши канала във входа и ни дадоха някакви обяснения, че не трябва да се хвърля  храна в тоалетната. Но сега се зачудих наистина с какво толкова се различава от това, което нормално попада в тоалетната.

# 19
  • Мнения: 1 310
При нас се запуши канала във входа и ни дадоха някакви обяснения, че не трябва да се хвърля  храна в тоалетната. Но сега се зачудих наистина с какво толкова се различава от това, което нормално попада в тоалетната.
Един селяндур при нас си беше хвърлял киселото зеле и беше запушил канала. Crazy

И аз изхвърлям развалените течни манджи в тоалетната. Просто няма как да се запуши.
А относно дозите - не разбирам подскачането на някои. Естествено, че никой не иска да си хвърля парите в кенефа. Просто понякога се случва и налага. Едва ли хвърляме манджи ежедневно. Толкова ли е сложно?! Tired

# 20
  • Мнения: 14 654
Да, само че правя и нещо по-гадно преди това - пасирам добре, за да не се запуши тоалетната. Храна в пликче гледам да не хвърлям - първо, че пликчето само по себе си замърсява, второ - протича.
Една моя приятелка, която живее в Германия, страшно се изненада като ме видя да изхвърлям супа в тоалетната и каза, че при тях такова нещо е надопустимо, май нещо за хлебарки спомена, но те са снабдени с мелачка за органични отпадъци под мивката масово. Аз лично такова нещо няма да си сложа за момента, защото подозирам, че тръбите в кухнята не са подходящи. Ще вземе да върне наобратно и тогава ще е неприятно.

# 21
  • Мнения: 5 577
не прочетох някой да прави като мен - аз изхвърлям останала храна /случва ни се често/, както и олио от пържени картофи или к#фтета, в буркани, задължително с капачка. Или в пластмасови шишета, добре затворени.  Тези от чая Нести например са с голямо гърло и побират една тенджера храна.
Никога не бих хвърлила в тоалетна, не знам защо, не че ще запуши, ама ми е странно. А в пликче в контейнера също не бих.

# 22
  • Мнения: 15 619
Откачено е. И аз съм откачена.

# 23
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
При нас се запуши канала във входа и ни дадоха някакви обяснения, че не трябва да се хвърля  храна в тоалетната. Но сега се зачудих наистина с какво толкова се различава от това, което нормално попада в тоалетната.
НА нас ни беше паднал ароматизатора и аха да я запуши, но слава богу не успя.Едно от момчетата я беше свършило таз работа.Мъчих с ръка да го изкарам, но не стана.Добре че замина по течението.Вероятно има и такива , които мятат не толкова течни неща както   случая с киселото зеле.

# 24
  • Мнения: 14 654
Има, да - включително хавлиена кърпа, парцали, части от играчки. Това става ясно при поредното отпушване заради лайняно наводнение в кооперацията.

# 25
# 26
  • Мнения: 14 654
Ужас е. Според мен дори не е и нарочно, просто хората са отвикнали да се замислят за елементарни неща. Едно е да изхвърлиш леща в тоалетната, друго - парцал. А, забравих да добавя и памперсите!

# 27
  • Мнения: 12 674
Аз и тампони не хвърлям, въпреки че на тях си пише, че може.

# 28
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ужас е. Според мен дори не е и нарочно, просто хората са отвикнали да се замислят за елементарни неща. Едно е да изхвърлиш леща в тоалетната, друго - парцал. А, забравих да добавя и памперсите!
Памеперса я запушва и стой , та гледай какво ще стане.Едно е без да иска да попадне нещо както случая с нашата кошничка, а друго съвсем целенасочено.Това си е малоумна разбота да се мятат такива неща.Явно са толкова тъпи, че не могат да разберат колко неприятности могат да докарат на входа.

# 29
  • Мнения: 4 841
те са снабдени с мелачка за органични отпадъци под мивката масово. Аз лично такова нещо няма да си сложа за момента, защото подозирам, че тръбите в кухнята не са подходящи. Ще вземе да върне наобратно и тогава ще е неприятно.

Уф, сто пъти поне съм ги гледала тия мелачки, включително и при последния ремонт, мъжът ми и водопроводчикът викаха "Сега е моментът, казвай искаш ли"... Психологически са ми задръжките, имам си вече един стереотип на поведение в кухнята, не знам дали ще успея да го променя... А и (не ми се смейте  Embarassed ) в толкова филми на ужасите ги ползват тия мелнички, че са ми почти толкова ужасни, колкото завесите в банята, дето не знаеш кой се къпе зад тях  newsm43

Общи условия

Активация на акаунт