Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 280
  • 639
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 81
Маца, оказа се че Хидрасек не иска да го пие, вчера изпи почти едно цяло, днеска не пожела! Не го и насилвам. Сутринта се изходи, пак е рядко, но не е воднисто, а с лека форма, което е добре, ще го карам на диета предимно и ако може да изпие едно прахче и днеска, ще е добре! Поне апетита не му липсва, яде варен кус кус и банани, но и те ще му омръзнат, а варен картоф не иска, нито ориза. Пие чайчета и така за сега. Поне не се изхожда вече, което значи, че сме стопирали момента. Благодаря за съветите, ще си ги запиша и ако се наложи някой ден ще приложа Simple Smile

# 151
  • Мнения: 613
Здравейте,честито на бременните,нека всичко да е наред до края Peace
И ние имаме често проблеми с изхожданията,а последния път пък беше кошмар след като 10 дни беше на антибиотик Sad За прахчета не искаме и да чуем,налага се да му ги вкарвам насила в устата,неразредени!Последния път направих това,което един лекар е казал на моя позната чието детенце имаше същия проблем:2 дни на строга диета-само бисквити,  солети и вода.Направих го,но опекох му и картофи,та яде 1 път за разнообразие /което също помогна/ Понеже много обичаме "толта" направих му една тава с бисквити,нишесте и млякото АЛ 110,но може и само с вода. 2 дни сутрин,обед и вечер ядеше торта,от време на време солети.А newsm78 пропуснах да спомена и че 2 пъти ядохме сварени с вода макарони със сирене и малко захар /също помогна/ На 3тия ден детето се запече и ака чак вечерта вече напълно нормално.Тези 2 дни не съм давала никакви прахчета,това стана само от диетата.Направо не можех да повярвам,че това стана без лекарства! Peace

# 152
  • Мнения: 81
IRA2, често казано и при нас се получи от диета. Всъщност това е много важно, да не давах храна, която зъздава добра среда на тези бактерии. Аз го казах вече нашето меню, само че аз не давах никакви млечни продукти, никакво месо, яйца също, така поне 2, 3 дена и после постепенно давам малко мляко, от неговото ( той е на Милумил 3 ) поле дадох яйце, после кисело мляко, сирене, а месо още не съм дала. Днеска на яслата ще му дадът предполагам.

# 153
  • Мнения: 138
Скреч, ехаа, колко хубава новина preggo

p.atanassova, надявам се Кирчо вече да е добре  Praynig

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 3 275
Скреч, чудесна новина! Лека бременност! Hug

# 155
  • Мнения: 613
IRA2, често казано и при нас се получи от диета. Всъщност това е много важно, да не давах храна, която зъздава добра среда на тези бактерии. Аз го казах вече нашето меню, само че аз не давах никакви млечни продукти, никакво месо, яйца също, така поне 2, 3 дена и после постепенно давам малко мляко, от неговото ( той е на Милумил 3 ) поле дадох яйце, после кисело мляко, сирене, а месо още не съм дала. Днеска на яслата ще му дадът предполагам.

От месото се запича по принцип.Не знам дали сте чували за супа на Моро-сварени и пасирани моркови.Аз я правех,но към нея прибавях сварено пилешко филе и ориз,действа много запичащо!

# 156
  • Мнения: 26
Супата на Моро съм я пробвала-действа безотказно  Peace Най-много и варен ориз е яла,но нищо повече.
Скреч,честито!Чудесна новина   bouquet

# 157
  • София
  • Мнения: 117
Привет от нас!

 Мили мои. Аз ходя по лекции и изпити и гледам всичко, което мога да изчистя до средата на м. януари максимум. Чака ме четене и много работа, но мисля да не се давам. Само с бременността и с Теди да е наред всичко!

Атанасова, за крампите благодаря за съветите. Магнезий не пия, още не ми е изписал лекаря. А оттогава, когато се оплаках, не съм имала стягания  Peace  Как е детенце?

Андули - добре долу-горе, отново ми се гади като за световно, но поне не повръщам, в понеделник бях на лекар, 7г.с. видяхме ембрион, но още не се чу сърдечна дейност. А ти как си?

Добре сме ние. И на мен ми се гадеше без повръщане. Не знам дали е добре да не повръщаш т.к.  с Теди не съм повръщала и не съм сигурна дали носи някакво облекчение. Знаеш, тези симптоми ще отминат  Peace Следващата седмица и сърчице ще се чуе и ще си заживееш с малката душичка в теб, с Анастасия и ежедневието ти ще тръгне в интересна посока- уж всичко си е същото, но не съвсем Simple Smile   bouquetти се дръж във форма

Вили, ние сме без сополки вече, но какво чувам, сега пък вие... Ах, тези дечица. А ти се дръж във форма, бързо да се излекуваш, че много време и 2 антибиотика си звучи сериозно. Гуш за теб и Аси!  Hug

Сиренце   bouquet

Да споделя сега най-хубавото, което ще ни се случи за Коледа! Нашият тати се прибира, дай Боже да сме здрави и да се прегърнем на 22.12. ече се вълнувам, все едно ще сме на първа среща  Embarassed   Търся му подарък, мисля какво да му спретна за добре дошъл... Трябва от цялата изненада да има и нещо лично за нас двамата - романтично и прекрасно...

Теди и бебето вече се уреждат бавно бавно с подаръци за под елхата. На бебето останаха малко неща да бъдат купени, в Хиполенд на лудия петък понапазарувах доволно за всички (вкл. и за себе си разни за болницата...) Остана ни люлката на бебето и стерилизатор като по-едри покупки! Четем с Теди за дядо Коледа и той какво разбира не знам, но като го види на картинка се радва мноооого!!!!

Това за сега от нас!!! Хубав ден!

# 158
  • Мнения: 81
Андули Hug

Киренце е пак болен, много хърка, когато спи и сега се е заформило едно кашляне от течащи секрети, вчера вдигна температура, дано се стабилизира тези дни и от понеделник пак да иде на ясла. Иначе давам хомеопатия за секретите и пръскам Назик кидц, което го изписа лекарката. ЗА температурата дадох Хурофен, но за кашлица не давам, че те още повече ще стимулират и да не стане по-голям проблем.
Вчера точно си писах поста и хоп, тока спря, а малко преди това дойдоха от ИВН да ни сменят шалтера. Оказа се някаква авария на трафопоста и чак до късно тока, ту идваше, ту спираше. Приспах Кирил и аз с него!

Не знам как сте всички по София и другите крайща на България, но тук е някакъв ужас! По магазини и градини има болни деца, които не си седят в къщи, също така и болни от шарка. Болни от шарка, а си ходят в Метро и паковете  ooooh!
Хайде бързо оздравяване на всички болнички  Hug

Хубав ден на всички   bouquet

# 159
  • Мнения: 162
[quote author=p.atanassova link=topic=678945.msg23671030#msg23671030 date=1354084129

Не знам как сте всички по София и другите крайща на България, но тук е някакъв ужас! По магазини и градини има болни деца, които не си седят в къщи, също така и болни от шарка. Болни от шарка, а си ходят в Метро и паковете  ooooh!
[/quote]
Да оздравявате по-бързо.Това ми се струва е доста често срещан проблем.Преди време и аз се бях оплакала как една съседка води всяка вечер болното/с темп.,разстройство и повръщане/ си дете да играе с другите деца.А пък лятото една позната ми беше казала,че завела шаркавото си дете на море защото нямало да й върнат парите за нощувките. Shocked
Честито на всички бременелки!
При нас има напредък с опитите да отбия и вече кърмя Мартина само нощем.Обаче не знам как да махна и тях защото не иска да чуе за заместители. Thinking

# 160
  • Мнения: 81
Аничка, ти ме разби  Laughing на море с дете болно от шарка...нямам думи!!!

# 161
  • София
  • Мнения: 117
Атанасова, бързо да минава на детенце!  Hug

А болни деца водят навсякъде, в магазини, паркове.... В хиполенд беше пълно с хора и повечето деца кашляха, едно бебенце на 9 месеца така остро и дълбоко кашляше и се мъчеше, майка му на опашката стои и си чака... Говореше си с приятелка, че има намерение да го води и в друг Хиполенд понеже куклата, която търси я няма в наличност...За едни 25% какво ли не прави човек...Да мъкнеш болно дете по промоции... Всеки си знае, но определено беше голям микробник ...

До скоро и усмихнат ден!

# 162
  • Мнения: 81
Атанасова, бързо да минава на детенце!  Hug

А болни деца водят навсякъде, в магазини, паркове.... В хиполенд беше пълно с хора и повечето деца кашляха, едно бебенце на 9 месеца така остро и дълбоко кашляше и се мъчеше, майка му на опашката стои и си чака... Говореше си с приятелка, че има намерение да го води и в друг Хиполенд понеже куклата, която търси я няма в наличност...За едни 25% какво ли не прави човек...Да мъкнеш болно дете по промоции... Всеки си знае, но определено беше голям микробник ...

До скоро и усмихнат ден!

Леле, Андули, като гледам в коя седмица си....да не би пак мартенче да излезе?

Ние днеска сме пак на лекар, искам да му чуят гърдите и да види пак гърлото. Сутринта пак имаше температура, не ми се иска да се стига до антибиотик, но ако се наложи, какво да се прави!

# 163
  • София
  • Мнения: 2 062
Атанасова, бързо да минава на детенце!  Hug

А болни деца водят навсякъде, в магазини, паркове.... В хиполенд беше пълно с хора и повечето деца кашляха, едно бебенце на 9 месеца така остро и дълбоко кашляше и се мъчеше, майка му на опашката стои и си чака... Говореше си с приятелка, че има намерение да го води и в друг Хиполенд понеже куклата, която търси я няма в наличност...За едни 25% какво ли не прави човек...Да мъкнеш болно дете по промоции... Всеки си знае, но определено беше голям микробник ...

До скоро и усмихнат ден!

Е, това вече ме потресе, наистина.

# 164
  • Мнения: 81
Върнахме се от лекарката. С гноина ангина сме, минаваме на антибиотик  Sad 
Цефзил за 7 дена по 5мл. на 12 часа. Спомням си и аз правех ангини като малка, докторката каза, че е добре до някъде, защото не е слезло надоло. Сега се надявам да се възстанови бързо. Да попитам някой давал ли е пробиотик и какъв?

Общи условия

Активация на акаунт