Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 241
  • 639
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 10
atanasova, в такива случаи давам Хомеожен през два-три часа с промеждутък между храненията и за 1 ден оправям положението. То е точно за ларинкса и гласните струни. Бързо оправяне на гласчето на Кирил Hug

# 136
  • Мнения: 81
Маца, много благодаря  Hug

# 137
  • София
  • Мнения: 2 348
Работата е там, че като не съм се разписала в новата тема, не ми излиза в непрочетени. И така все забравям да се информирам за новостите в темата ни.

 Гласувах в анкетата. Говори всичко, което чуе и е разбираемо (за мен. Другите да си гледат работата). Прави изречения и то с повече от две думи. Примерно: "Мико, там колата титса"(Митко там колата "тича", т.е. движи се). Или "Ляпата зети тати коуата" (лампата свети на тате в колата)

 Прави бели многократно по-тежки и повече от брат му на същата възраст. Ако до сега нямаше надраскано място вкъщи, вече има маркер по белия диван и стените. Тапетите ни са скъсани, изпочупени са чаши, дисковете за вечно разхвърляни из хола, телевизора е надраскан с отвертка и почие. Всъщност брат му се държеше така, че някой можеше да се усъмни в симптоми на аутизъм. Например прекарва 15-20 коли през един тунел и това го прави буквално часове. Рядко сменяше дори крака, на който е седнал. А добре помня часовете на бутане на колички, защото докато поемах количките от другата страна на тунела, гледах "часът на мама" от 10, сапунен сериал от 11, новини в 12, Слави на повторение от 12:30, втори сериал от 13:30. Към 15 заспива. И това не ден и два, а месеци.
 Също той не казваше почти нищо, освен мама, тате, баба и имитации на животни до почти 2г. Сега си наваксва и повярвайте ми УЖАСНО Е! До толкова ужасно, че вече съм изпадала в истерии, защото не спазва забраната за неговорене поне за малко.

Коя е Надето, която е родила? Такъв ли й е ника? Честит да ѝ е новия член на семейството!
Честито и на всички, които съм пропуснала да разбера, че бременеят! Покрай тях и аз  newsm03

Последна редакция: вт, 13 ное 2012, 03:03 от skrech

# 138
  • Варна
  • Мнения: 190
Честито и на всички, които съм пропуснала да разбера, че бременеят! Покрай тях и аз  newsm03

Е, как си го изтърсила накрая, едвам го мернах Simple Smile Честито, леко бременеене и здраво бебче, все пак си сбъдна мечтата за 3 Wink

# 139
  • Мнения: 0
Честито на настоящите бъдещи мамчета! Много ви се радвам, да знаете!   Hug
И аз да се отчета след консултацията днес- 83см и 11 кг или малко над 11 Simple Smile От утре си взимам няколко дни отпуска и съм отворена към предложения за срещи, пък и ще вляза малко в час, че съвсем му изпуснах края Simple Smile

# 140
  • Мнения: 81
skrech, ЧЕСТИТО БРЕМЕНЕЕНЕ И НА ТЕБ  Hug  bouquet Hug Хайде да е момиченце сега  Peace

Кирил от вчера е с някакво разтройство и днес не е на ясла. Ще го водя на лекар, но даже не знам за какво, тя ще каже каквото предполагам, чайчета, сухарчета, сиренце, ориз....ама ще видим де!
Вчера беше като финно смляно пюре, но по-редко, на яслата се е изходил 3 пъти, било като вода и много миризливо, а през ноща пак 2 пъти, сега още един, но сега е не преработената храна от вчера, както си я е изял, така си е изкарва, но с водичка около нея, пак много миризливо, като кисело. Предполагам, че може да е от настинка, това дете не иска да е завито, ама хич!!! Иначе си хапва доволно. Тази сутрин мляко дадох, смятам да му давам по-сухи храни, докато не спре да вади радко Simple Smile Стига съм ви говорила за такива неща рано сутрин, че имаме много бременни мамаи и ще им стане лошо  Embarassed

Хубав ден желая и много усмивки  Grinning

# 141
  • София
  • Мнения: 117
Скреч, много хубава новина! Честита бременност! Желая ти да е лека, безпроблемна  и здраво бебче!  Hug Коя седмица си, ако не е тайна ....

Рачолина, и на мен ми се прииска срещичка на Софийските мами!

Маринелс, как си?

# 142
  • Мнения: 40
Привет и от мен

Скреч - ама как тактично го каза - БРАВО!Леко бременеене, ей такива мами като теб ми дават стимул да го задържа  Wink

Ние сме долу-горе добре, Анастасия от понеделник е пак на ясла, но не знам до кога...борихме кашлица от сополи 2седмици и накрая не е ясно преборихме ли я  newsm78 Най-кофти ми е, че тъкмо посвикне, спре да реве и е болна...

Андули - добре долу-горе, отново ми се гади като за световно, но поне не повръщам, в понеделник бях на лекар, 7г.с. видяхме ембрион, но още не се чу сърдечна дейност. А ти как си?

# 143
  • Мнения: 81
Върнахме се от докторката и ни изписа Гентамицин, Хидрасек и Ентерол....каза да се яде варен ориз, сухари, банан, сока на компот от кайсии и в общи линии това, чайче от лайка от джоджен.
Смятам да си спестм Гентамицина, но ме е страх пък да не навредя повече.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 493
Скреч, честита хубава новина и лека бременност ти пожелавам  Hug

Андули, сополиви ли сте още? А ти как си? Крампите появяват ли се често?

Маринелка, честито вече и от мен Simple Smile Лека бременност и на теб пожелавам   bouquet

Прави бели многократно по-тежки и повече от брат му на същата възраст. Ако до сега нямаше надраскано място вкъщи, вече има маркер по белия диван и стените. Тапетите ни са скъсани, изпочупени са чаши, дисковете за вечно разхвърляни из хола, телевизора е надраскан с отвертка и почие. Всъщност брат му се държеше така, че някой можеше да се усъмни в симптоми на аутизъм. Например прекарва 15-20 коли през един тунел и това го прави буквално часове. Рядко сменяше дори крака, на който е седнал. А добре помня часовете на бутане на колички, защото докато поемах количките от другата страна на тунела, гледах "часът на мама" от 10, сапунен сериал от 11, новини в 12, Слави на повторение от 12:30, втори сериал от 13:30. Към 15 заспива. И това не ден и два, а месеци.
 Също той не казваше почти нищо, освен мама, тате, баба и имитации на животни до почти 2г. Сега си наваксва и повярвайте ми УЖАСНО Е! До толкова ужасно, че вече съм изпадала в истерии, защото не спазва забраната за неговорене поне за малко.
Joy

Ние също сме със сополки, изкарахме две седмици така, после тъкмо затихнаха и след два дни май истина в един студ и хайде с нови сили. Сега са още по-упорити, но поне само това е засега. Аз иначе близо месец се боря с някаква инфекция на горните дихателни пътища, но докато стигнат до тази диагноза минаха през бронхит и пневмония (диагноза по снимка), и всичко го лекуваха с различни неща, 2 АБ ми смениха и купища други боклуци, даже физиотерапия правих  hahaha Накрая бяха готови и в болница да ме вкарват. Добре че опазих някак Аслан, лекарката му-хомеопат много помогна за това и съм и много благодарна. Трябваше и аз да се лекувам с хомеопатия ама реших, че трябва бързо да се оправя, нали съм сама с малкия...

p.atanassova, Гентамицин антибиотик ли е? Прощавай, но не знам. Педито какво каза, че му има на Кирил? Аслан не искаше да пие хидрасека, нямаше начин да го замаскирам в нещо... Лятото се обезводняваше много често и тогава му правих електролитна напитка, която му помагаше. На практика не се налагаше да му давам прахчета. Дано Кирил скоро да се оправи  Praynig

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 15:00 от VSD

# 145
  • Мнения: 44
Скреч, страхотна новина  Hug И аз много се радвам за вас   bouquet
И браво на бъбривкото Никола!
Атанасова, да се оправя Кирчо! Hug  И аз не разбрах гентамицинът за какво е в случая  newsm78 Но иначе спазвай стриктно диетата, че да не стигате до обезводняване и ... болница като нас на 10 месеца с рота вируса!
Андули   bouquet
ВСД, и ти да си напълно здрава вече!

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 17:20 от sirence

# 146
  • Мнения: 81
Благодаря за подкрепата, момичета  Hug
Спазваме диетата, която на Кирчко не му допада, но ако не друго ще тъпча само варен кус кус. Гентамицина е мисля нещо като антибиотично, защото четох в нета, че се ползва при инфекции. Надявам се да стопираме, че последно водичка изкара милия. хидрасек за сега едно прахче дадох и малко остана, но пиина. Етерол утре сутрин ще му дам с още едно Хидрасек. Днес на обяд яде кус кус и ако до утре не го изкара ще е супер. Определено е опасно това обезводняване при бебетата, дано задържим положението. Добрата новина е, че няма температура и други оплаквания. Разбрах, че има и други дечица с растройство, явно е вирус. Аз спестих Гентамицина, на своя глава, но ако до утре не се подобри ще го взема.

# 147
  • Мнения: 44
Маринелка  Hug Всичко ще бъде наред с малката душичка вътре в теб! Не позволявай твоите дилеми да й се отразят (леле, май пак ще е момиче Wink Целувки за чаровната малка Анастасия и да е вече здравичка   bouquet

# 148
  • Мнения: 81
Маринелс, мога да ти кажа 3 хомеопатични неща за хрема, ние с тях бързо се оправихме. Може и да ги знаеш, но ще ги напиша, може пък друг да не ги знае Simple Smile
Hydrastis canadensis 5ch - за хрема станала на гъсти секрети, които няма как да засмучеш с помпа
Sticta pulmonaria 9ch - за хрема която се стича към гърлото и води до кашлица и задавяне.
Allium cepa 15ch - за течаща хрема, като водичка.

Пият се по 3, 4 бонбончета по 3, 4 пъти на ден. Аз ги дадох само 3 пъти и се оправи. Иначе ми хъркаше когато спеше и дори едната сутрих като смръкна се задави и повърна. Излизат около 11 лева трите. Дано съм била пполезна на някого Simple Smile

Хубав ден и повече усмивки  Grinning

# 149
  • Мнения: 10
atanasova, при разстройство при нас действа безотказно още от първото прахче Смекта. Ентерол, хидрасек хич не ни се отразяват.

marinels, screch, честито и лека бременност ви желая! Hug
screch, ти си герой, браво!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт