Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 092
  • 639
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 162
Betta, страхотни резултати с килограмите. Как ги постигна? Че и кърмиш още. При мен не се получава отслабването. тичам по цял ден по Тео, който за разлика от Бобо не се заиграва сам и търси компания непрекъснато, отделно в парка обикаля, тича....и аз след него, но си стоя така с едни 15 кг. отгоре и това си е. Сваля 2-3 и после се отчая, че много бавно свалям и пак си ги кача. Лоша работа. Заседнала съм на едни килограми и няма отърване. Та питам, за да споделиш опит - какъв режим спазваш, докато още кърмиш?


Според мен си е до натура.По време на бременността бях качила 19 кг.,след раждането се разделих с 11 кг.,като се прибрахме незнайно как свалих още 3 кг,обаче тези прословути 5 кг.си ги носих до скоро въпреки всичкото тичане около Мартина.Сега съм с 3 кг.отгоре,но според мен може и още да се свалят.Аз също кърмя,диетите са ми табу/лакомия съм.То на кого ли прилича дъщеря ми?/. :oops.
При нас опитите да намаля кърменията завършиха с неуспех. Mr. GreenБях решила да махна 2-те дневни,но Мартина се оказа по-голям инат от мен.Ако сме в къщи реве по 2 часа и само 1 път заспа,другите пъти просто отказваше да спи и изкарваше цял ден на крак като мрънка и е кисела,а към 18-19 ч.вече беше ужасна.Сякаш си казваше:"Ти няма да ми дадеш да цокам,аз няма да спя!"Няколко пъти спа на вън,обаче ревеше на ставане.Като цяло мъка.Направо не ми е на идея как ще се отбиваме. ThinkingИма още време до март мес./ще тръгва на ясла/,но ми се искаше да мине време за да свикне.Не ми се иска там да ги махаме,но ще видим... Tired

Последна редакция: нд, 07 окт 2012, 16:46 от Ani4ka_

# 76
  • Мнения: 359
Еееееееее, Mur, останах си без бонбон аз!
ino4kada, честити ти рожденици със закъснение! Да са ти живи и здрави!
Betta, гледам, гледам клиповете и си мисля "Много подреден този Бобо, с какво да я похваля Ади..." и тъсих, търсих...  Laughing Тук подрежда дискове (е, не където им е мястото, ама...), понякога реди и химикали на същото място. Тук събира камъчета, прибира парички. Ами друго за графа подрежда не намерих  Laughing Поне с фината моторика е добре, аз нали все такива занимания им измислям, въпреки че е джаста-праста по рождение -  ето тук нанизва. Много държи да се обува сама - е, с на батко обувките и винаги на грешния крак! Май по-добре да спра с хвалбите, че винаги има едно "но"  Mr. Green Онзи ден се вдъхнових, чак стихче написах за нея  Laughing Палчето й мина, днес падна от люлката и си удари главата... Просто Ади! Явно така ще е...
За Дени в сряда ми се обадиха от градината, че вдигнал Т и си беше вкъщи. Тази сутрин ММ го заведе да първи път на градина и всичко било супер. Той се преструвал, че не знае къде трябва да го остави и Дени като истински мъж му показвал пътя и даже чао забравил да му каже. Имат нова госпожа, дано да се харесат с нея.
За килограмите браво на всички, влезнали във форма. Аз съм 5+, които не бях успяла да сваля от първата бременост, обаче диети не мога да пазя. Когато/ако ги сваля, тогава! WithinTemptation, ти слагай по някое паве в джоба като духне вятър с твоите 49!

Последна редакция: ср, 10 окт 2012, 14:37 от Лъки

# 77
  • Мнения: 0
Запис и от мен!
И отчет: 10,600 кг. и 82 см.
Още се кърмим, яде по малко и то избирателно. Забелязвам, че по-малко се впрягам на неяденето.
Не остана време да ви изчета, както обикновено...
Коки се гледа с баба, докато съм на работа, но е станал много привързан към мен. Той и преди беше, но сега е като залепен и всяко нещо, което ме разсейва от него, се унищожава! Даже в момента се тръшка. От другата седмица сме с гледачка, да видим как ще свикваме...

# 78
  • Мнения: 24
Привет  Hug

Бета Аз нещо много съм скептично настроена към спиралите.  Thinking  Сиренце се е върнала и може да се видим тази седмица.  Ще ти звънна Simple Smile

WithinTemptation Simple Smile Браво за твоите кг. Simple Smile))

racholina браво на Коко. Дано успеете с детегледачката.  Peace  А защо няма да го гледа баба му?

Лъки Ади много добре се справя с ринговете  и обувките  Laughing Не знам защо но всички деца обуват обувките разменени.  Mr. Green


Хубав макар и малко студен ден Simple Smile

# 79
  • Мнения: 44
Ку-ку! Wink
Тук съм, вярно Мама Веси  Hug
Ще се видим!
Като цяло добре мина всичко. Много се радвам, че си взех Марио (+майка ми за помощник), защото нямаше да издържа без него цял месец. Татко му тук се е побъркал без него. Сега не могат да се откачат един от друг.
Много са готини Бобо и Ади - нищо, че единият подрежда,  а другата разбърква, мисля, че много си отиват като двойка Simple Smile Бета, струва ми се че Бобо често търси твоето одобрение в клипчетата, докато ппдрежда - така ли е?
Както знаете, Марио е преди всичко talk-er, а не walk-er Wink, та говори много, а в Германия имаше много вдъхновение за нови знания - кули, кранове, багери, страхотен зоопарк с истински пингвини!!! Не бях виждала досега.
Пак ще пиша, че няма време.

# 80
  • Мнения: 0
mama_vessy, майка ми го гледа до сега, защото не е излизала отпуска, заради него. Иначе са ни работещи бабите и няма как.
Какви са уговорките са софийска срещичка? Мигео писа нещо за петък, но можело да се премести в четвъртък. Много ще се радвам да се видим, ако успеем да се класираме, разбира се!

# 81
  • Мнения: 359
Много са готини Бобо и Ади - нищо, че единият подрежда,  а другата разбърква, мисля, че много си отиват като двойка Simple Smile
Бета, най-официално ви каним на среща Laughing Моите планове за софийски уикенди скоро май няма да се осъществят. ММ много държи да се прибира, вместо ние да гостуваме. Дано вие се наканите!
Както знаете, Марио е преди всичко talk-er, а не walk-er Wink
sirence, много ме разсмя с това определение Joy И аз си живея 3 години с убеждението, че Дени е по-скоро talk-er, но имат нова госпожа в градината и вчера ми съобщи, че бил много буен, святкали му очите  Crazy Той и още едно момченце били най-най  Laughing
mama_vessy, благодаря ти. Има и такива кротки моменти Ади, представям ги тук за пред жениха  Laughing

# 82
  • Мнения: 26
При нас опитите да намаля кърменията завършиха с неуспех. Mr. GreenБях решила да махна 2-те дневни,но Мартина се оказа по-голям инат от мен.Ако сме в къщи реве по 2 часа и само 1 път заспа,другите пъти просто отказваше да спи и изкарваше цял ден на крак като мрънка и е кисела,а към 18-19 ч.вече беше ужасна.Сякаш си казваше:"Ти няма да ми дадеш да цокам,аз няма да спя!"Няколко пъти спа на вън,обаче ревеше на ставане.Като цяло мъка.Направо не ми е на идея как ще се отбиваме. Thinking
Това все едно аз съм го писала  Tired И аз се чудя как ще се отбиваме.

WithinTemptation, ти слагай по някое паве в джоба като духне вятър с твоите 49!
Лъки,имам 2 пломби,те ме държат да не ме отвее вятъра  Joy Всъщност спасява ме това,че не съм висока и не изглеждам толкова слаба  Grinning И аз като Ani4ka_ мисля,че е до натура.Диети не съм и помисляла да спазвам,защото кърмя.
Ади е много сладка,как нарежда съсредоточено  Hug

racholina,успех с гледачката!Дано свикне бързо и без проблеми  Praynig

Лека вечер на всички мами и бебоци!   sleepuu


# 83
  • Мнения: 162
При нас опитите да намаля кърменията завършиха с неуспех. Mr. GreenБях решила да махна 2-те дневни,но Мартина се оказа по-голям инат от мен.Ако сме в къщи реве по 2 часа и само 1 път заспа,другите пъти просто отказваше да спи и изкарваше цял ден на крак като мрънка и е кисела,а към 18-19 ч.вече беше ужасна.Сякаш си казваше:"Ти няма да ми дадеш да цокам,аз няма да спя!"Няколко пъти спа на вън,обаче ревеше на ставане.Като цяло мъка.Направо не ми е на идея как ще се отбиваме. Thinking
Това все едно аз съм го писала  Tired И аз се чудя как ще се отбиваме.

Дано и двете намерим решение по въпроса. Hug
Аз хем си знам детето,че не обича да седи на едно място и пак се опитвам да й намеря такива занимания. Mr. GreenВдъхнових се от вашите клипове как подреждат децата разни предмети и реших да опитам и аз.Понеже нямах камъчета под ръка ,реших да сложа орехи/цели пък и по-грийн  Heart Eyes Laughing/във един празен пластмасов буркан за да си играе и вади/пълни в него Мартина и познайте какво стана:тя започна да ги хвърля из цялата стая,на няколко пъти щеше да падне заради тях и в крайна сметка в буркана нямаше нищо. Mr. Green LaughingТа за пореден път се учудих как може някои деца да си играят с нещо по няколко минути,а моята фурия му хвърля поглед за секунди и отново е във вихъра. Crazy Laughing

# 84
  • София
  • Мнения: 117
цоп

# 85
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета!

Ето ме и мен, най-накрая! Учебната госина започна и с това времето ми се ограничи, но ви чета. Стигнах до средата, и тъй като трябва да се стягаме за излизане ще довърша по-късно.

Сиренце, коремчето върви добре! Расте си- в реда на нещата е Simple Smile Аз се чувствам добре. Помощта ми- моята майка- получи бъбречна криза и сега я щадим и сме на самоотглеждане с Теди и по-бавно става всичко. Татко му си идва другия месец и нямам вече търпение. Малкия само тати тати вика и гледа другите си приятелчета с татковците и така им се радва...

За волани и коли е направо неудържим, много е пристрастен към всякакви топчета и топки, унира за тях. И на нас ни откраднаха едно много горино топче от количката от коша... Думи нямам... Дори дете да го вземе, родителят къде блее та не го проследи и след игра да го върне... Хора всякакви...

Вили много гуш за Аслан!

Виждам Мигео се е разписала, отдавна не си влизала, как е Бобо?

Дрешките пера все още отделно с бебешки прах Тео лайка- много е хубав и шкафчето му ухае прекрасно та не искам да сменям. Ако някое якенце ми трябва и е мръсно или пък панталонче слагам с моите дрехи. Бельото не все още.

За говоренето освен "мама няма" знае много думи и ги казва, вика мене, баба си, тати, и най-доброто си приятелче. Вика му Никиииии. На себе си вика Дедееее (от Тедиии). Кранове, самосвали, и всякакви строителни машини са другата му страст. До блока ни има строеж и гледаме крана и камионите с пясък по половин час и ако не го дръпна няма да тръгне...

Пуфита, вдъхваш ми оптимизъм и все повече чакам да се появи малкото бебче! Simple Smile

Това е за сега от нас! Целувам ви и до скоро, мамчета (искам са ви изброя всички, но т.к. това не е възможно прегръщам ви от сърце и всяка да се чувства прегърната Wink )

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 3 212
Имаме блага вест! Надето е родила! Да ти е жив и здрав малкият мъж и много да ви радва! Чакаме още новини!  bouquet Hug stork-boy  ylinfant  bigdance2 newsm18 Tada

# 87
  • София
  • Мнения: 2 060
При нас опитите да намаля кърменията завършиха с неуспех. Mr. GreenБях решила да махна 2-те дневни,но Мартина се оказа по-голям инат от мен.Ако сме в къщи реве по 2 часа и само 1 път заспа,другите пъти просто отказваше да спи и изкарваше цял ден на крак като мрънка и е кисела,а към 18-19 ч.вече беше ужасна.Сякаш си казваше:"Ти няма да ми дадеш да цокам,аз няма да спя!"Няколко пъти спа на вън,обаче ревеше на ставане.Като цяло мъка.Направо не ми е на идея как ще се отбиваме. Thinking
Това все едно аз съм го писала  Tired И аз се чудя как ще се отбиваме.

Дано и двете намерим решение по въпроса. Hug
Аз хем си знам детето,че не обича да седи на едно място и пак се опитвам да й намеря такива занимания. Mr. GreenВдъхнових се от вашите клипове как подреждат децата разни предмети и реших да опитам и аз.Понеже нямах камъчета под ръка ,реших да сложа орехи/цели пък и по-грийн  Heart Eyes Laughing/във един празен пластмасов буркан за да си играе и вади/пълни в него Мартина и познайте какво стана:тя започна да ги хвърля из цялата стая,на няколко пъти щеше да падне заради тях и в крайна сметка в буркана нямаше нищо. Mr. Green LaughingТа за пореден път се учудих как може някои деца да си играят с нещо по няколко минути,а моята фурия му хвърля поглед за секунди и отново е във вихъра. Crazy Laughing


И аз се присъединявам към отбора. Същият случай сме. Няма отказване от кърменето. Опитвахме се, но не би. И както аз му казвам е Seek&Destroy /като в онази песен на Металика/.

# 88
  • Мнения: 44
ЧЕСТИТО НА НАДЕТООООООО Simple Smile
 Hug  bouquet
ДА Е ЖИВО И ЗДРАВО БЕБЕНЦЕТО, ДА РАСТЕ УСМИХНАТО И УМНО С ЩАСТЛИВИ РОДИТЕЛИ И ВЕСЕЛ БАТКО Simple Smile

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 233
Nadia81 честито! Чакаме "мерки и теглилки" и как се справяте Simple Smile Пожелавам ти спокойно бебче и послушен батко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт