Октомврийче на годинка става, бърза да проходи и ... дим да го няма !

  • 33 351
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте, моето момиче на обяд спа или по-скоро дремна за половин час и сега пак спи  Confused
Скрит текст:
В 15 и малко измерих 38,1 сложих мокри чорапки и след малко реших да видя на къде вървим и термометъра показа 39,4  Shocked Изпаднах в ужас, идеше ми да ревна, но дадох Нурофен, и запалих колата към педи. Рецепционистката ми каза да съм там около 16 и 30, аз бях там в 16:15 и влязох в кабинета около 17:30  #2gunfire Направо издивяхме - на Айчето й доскуча, а аз бях под такова напрежение, идеше ми да ударя някой . В крайна сметка ни изписаха Витамин Ц, Осцилококцинум и Калциум нещо си, утре ще даваме урина и да видим къде ще му излезе краят. Дано не ми вдига повече такава температура, че направо ми настръхва косата. Ама голям зор даването на лекарства, направо думи нямам, от нужната доза половината  е изплюта. Ни лъжица иска да види, ни спринцовка, оставям я да си играе с тях - пак не ги поглежда  Thinking
за отоплението Ние в тази квартира сме на климатици, които на пръв поглед приличат на конвекторни печки  Peace На нивото на Ая са, не парят и топлят много добре, та за сега не го мисля, ама ако сменим жилището ще видим как ще е, замисляла съм се у майка ми как ще я опазя от камината  Rolling Eyes
С ММ сме възпитавани по много различни начини - даже АДСКИ различни, може би от там идват и различните ни разбирания за "правилно" и "неправилно", но определено ще трябва да стигнем до консенсус  Thinking

Ох , мислех да пиша някакви неща, но не мога да си събера мислите. извинете ме.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 913
Marsy Rose изправи ми се косата ..  #Shocked Как може да сте чакали над час.. то бива бива, амааа..  #Cussing out Ей заради това ги избягвам вече докторите - чакаш сто часа, за да ти изпишат витамин Ц... То всъщност е хубаво, че друго не се налага, значи ПапАя държи фронта.  Peace А за това калциум нещо си и на нас ни го бяха изписали, а четох, че  не е хубаво да се пие... В смисъл прилага се венозно, но педиатрите често го изписват така. Много  Hug Hug Hug и за двете.

# 32
  • Мнения: 128
Да се запиша и аз в новата темичка. Съни  bouquet
Честит празник на всички именници днес!  bigdance2
Честит Рожден Ден на София и Стефани!    ura
Marsy Rose, много неприятно, дано Ая бързо да оздравява.  Praynig
Ceca, браво на Йоан, че се справя успешно сам с лъжицата. Трябва да започна и аз да уча Дари.  Simple Smile
Тони, спокойно, всички деца се цапат. Дари се омазва цялата когато я храня. То е едно въртене, лазене, обръщане и естествено всичко става... Crazy
Елица, имаш стинати палци и от мен.Успех!  Hug
За отоплението - ние сме с конвектор и съм много доволна. Не се нагрява толкова, че да предизвика изгаряне.
И накрая да ви се похваля. Вчера Дари проходи. Пусна се и просто тръгна. Днес цял ден тренира от единия до другия край на стаята.  Laughing И в тази връзка имам един въпрос - кога се прави прощъпулника, веднага след прохождането или когато човек реши?  newsm78
Лека и спокойна вечер на всички.

# 33
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Марси дишай дълбоко това не е толкова страшно преживява се а с времето ще започнеш да се нагаждаш - аз бях в шок след 10 часа чакане в спешен кабинет на детска болница с дете с 40 градуса температура, но това е положението тук - това не се категоризира като спешен случай  Shocked и повечето пъти в спешното си висиме с часове минимум 4-5 часа откарваме. За това време обичайно забърсваш някой нов вирус и става омагьосан кръг. Сега сякаш съм малко пообръгнала с бебо и дебилно избягвам да ходя до докторите. За съжаление рано или късно не случва и до там да се иде.

# 34
  • Мнения: 313
СъниHug за темичката
Почивай си повече и до колкото е възможно не се натоварвай и психически. Щях да те питам какво мислиш за кърменето? Може би е хубаво да го обсъдиш с лекаря си. Ако не се лъжа, Зелда беше споменала, че са се "застъпили" кърменето на Ники и бремеността й със Стела.
Зелда, заглавието беше твоя заслуга, актуално от всякъде  Peace

Честит 1-ви рожден ден на София и Стефани, и на Михаела  newsm38 Да са живи и здрави, много усмихнати и лъчезарни! Да имат много щастливо детство!


Честит имен ден на Софи (Съншайн) и Софи (Хариелка)! Честито и на всички други именици днес! Да са ви живи имената и много здраве, и късмет да ви носят!


Марси
,
Много е упорита тази температура. Дано вече да я овладеете  Praynig.  Имате ли други симптоми?
А за лекарите - за съжаление е така. За тях ние сме един от многото, а за нас - ами за нас сме си 100% и оттук и конфликта. Дано по-рядко да ги посещаваме.

За отоплението - имаме конвекторен радиатор и климатици. Уж, радиаторът не става горещ, но съм забравила, откровено.

За възпитанието - май не сме коментирали. Дори ММ ми прави повече забележки, отколкото аз на него.


Не знам дали ви споменах, но си пуснах и втората година майчинство. Просто нямам много избор - с нашите проблеми. И когато застудя, ме налегнаха едни притеснения - по цял ден какво ще правим с това дете вкъщи? Той иска постоянно да съм край него. А аз се изчерпвам от към идеи за игра и забавление. Ще му омръзна. Отделно иска да сме навън поне час -два, вкъщи пощурява ... И направо не ми се мисли...  ooooh!
Иначе продължаваме с провокацията на алергия с ХА. Сега съм ужааасно изморена, ще разказвам друг път, да посъберем материал и наблюдения. Но пък ще се опитам да кача някоя снимка от кръщенето ни.

Лека и спокойна вечер на всички  Hug

# 35
  • Мнения: 3 638
Марси да чакаш толкова време пред кабинета с дете с толкова висока температура  smile3515 Не ги знам тия доктори що не си си въведат някаква система поне да разделят спешните от нормалните прегледи. Поне моята лична ако чуе отвътре, че някой се дере да кашля, праща сестрата да пита кой кашля и дали има температура и го вкарва в кабинета да не пръска бацили из чакалнята. Иначе пред кабинета на Яна на доктора си висяхме и ние така един път час и отгоре, аз се изнервих, на нея й стана скучно, почна да вика. Оставих да пищи и да надуе главите на всички вместо да й дам бибата и с ММ я подскокоросвахме викай мамо, викай тате - по-силно по-силно  Twisted Evil Пък за лекарството ако не е свикнала е много трудно. Яна като пи 20 дена антибиотик със спринцовка сигурно чак на 15я ден почна да го приема доброволно  Tired Добре че тогава бяхме със свещички ефералган, че направо й ги тиках в дупето и поне за температура не съм давала през устата.
Мен отоплението си ме гложди - радятор, калорифер, конвектор - ако е в достъпа на малките ръце, може и копчетата да човърка и кабела да дърпа и въобщеееее. А пък тези дето сте с камини на дърва - не ми се мисли, аз бих мислила в посока да оградя с нещо камината да не се доближава до нея  Tired
Тони Яна се цапа като папа и затова й викаме Прасчо  Mr. Green То бърка в лъжицата, маже се по лицето, по косата, ако не успее да бръкне в лъжицата си бърка в устата и пак се омазва и въобщеееееее..... Нещо трябва да се е поразсеяла, че да няма нужда от голямо почистване след хранене  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 499
Съни, Hug за прекрасната темичка!

Честит рожден ден на София и Стефани! Честит имен ден на всички именници!
  bouquet

Гледам за близнаци си говорите, аз съм много навита следващия път да са две, но да видим.
 
За цапането Миа като яде е голямо прасе, но в интрес на истината става все по-добра и по-малко се цапа.

# 37
  • Мнения: 0
Марси, много ми е познато това лечение и на нас все това ни изписват.А сиропчето е Калциев глюконат.Сега последния път като бяхме болни и се намирахме във Варна отидохме при д-р Цанева от Европата и тя ми каза, че от този сироп няма никаква файда , а да взема калций на ампули.Било добре и при зъбоникненето да се приемат, но не запомних как да ги давам за тази цел.Бързо да се оправя малката PraynigА за чакането нямам думи #2gunfire Ние като ходим при нашето педи влизаме директно в една отделна стаичка  и въобще не чакаме в чакалнята.Колкото и хора да има отвън първо се преглеждат децата.

За отоплението ние сме на парно с обикновени и конвекторни радиатори и нямам притеснения за малкия.

За цапането, най-голямото цапане е като се храним.То голямо бъркане в тая уста, голямо нещо ooooh!А като яде диня сам е просто приказка Sick

Ия, честито ти проходило детенце Laughing

# 38
  • Мнения: 30
Ох, Марси, в същия филм си като мен преди седмица- вече си мисля, че при вас е същото. Ако дребните са успели да разменят бацили от такъв контакт, трябва да ги съберем като поотраснат- явно има химия там GrinningПрегръщам ви, много е тежко, но ще мине, дано само при вас е по- бързо Praynig

Петкова, а Дани за какво се разстройва така, има ли специална причина или като заплаче просто? Дано не ви се случва повече Praynig

Хариелка, честит имен ден на София с малкоооо закъснение Hug
Съншайн, честит рожден ден и на твоите прекрасни госпожици!  bouquet

# 39
  • Някъде там
  • Мнения: 886
 Добро утро  Hug.
Марси Нямам думи как може да чакате толкова време  #2gunfire. Ужас как няма да си нервна малко бебе с Т и ти ще висиш ужас #Cussing out. А като ви прегледа какво ви каза, че само витамини ви е изписала . Ох дано по бързо се оправи Айчето.  Praynig  Praynig  Praynig.
 За отоплението Ние сме с климатици и затова не се притеснявам. Тая година се наложи да вземем и за спалнята, защото там бяхме с радиатор и като проходи малкото човече щях да се чудя как да я предпазвам .
 Като споменахте за омазване вчера Лили както си я храня с месно пюре и естествено цялата и уста беше омазана и реши да си лапа ръкавите на бодито и съответно и бодито беше в манджа  Laughing.
 Хайде по късно пак ще се включа  Hug.

# 40
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.
Марси, как може да не те пуснат с предимство с бебе с температура. Дано скоро Ая да се оправи. Hug
Ние вчера изтървахме консултацията, защото на първия учебен ден стават големи задръствания. Ще звъня на педиатърката другата седмица за преглед. Тя не беше много очароване, явно има доста работа тези дни.
Вчера Йоан стоя до 7 часа на площадката, там вечеря. Голяма игра, голяма социалност. След това заспа чак в 9 часа, от 8 до 9 стоя в леглото си, за да мога да гледам за турския сериял за хубавия султан. Не протестира много, заигра се нещо и след това бързо заспа.
Днес ще викаме една позната да го гледа, а ние ще чистим. Crazy Да видим как ще се държи маймунчо с каката.

Изчезвам да пусна Йоан да лази из къщата.
Лек ден ви желая.  Hug

# 41
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Привет.
Дребка още спи, а аз от 2 часа вече будувам, четох книжка, сега дойде тока и хоп в темата. Не знам какво се случва с тоя ток от 2 дни никакъв го няма. Иначе нощта си я изкарахме топли хем дадох Панадол, но след 5 часа беше с 39 и дадох Нурофен, сега да чукна на дърво не е топла. Като стане ще носим урина и да видим какво ще кажат.
Миша, вчера като казах на доки за нашия "контакт" с розеола тя ми вика :" Ама не се притеснявайте, тази болест не е страшна"  (тук вече не знам каква емотиконка да сложа, толкова различни чувства изпитвам, че чак ме избива на смях вече)
Цеца, снощи докато будувах по едно време ми се появи в съзнанието Йоан и как дебне котките ви  hahaha
Елица успех с лечението  Hug
Наде и ние ампули пием  Peace
Шемет ти направо ме разби - 10 часа в спешното  Shocked
Пепи и аз искам рецепта за бебешка торта  Mr. Green

А за вчерашното чакане, какво да ви кажа, за мен виновна си беше рецепционистката, която ме извика в 16 и 30, при положение , че доки идва в 17. Мислех, че идва по-рано за извънредните случаи , ама явно не било така... та какво да е прави - преживях го  Whistling
Хайде хубав есенен ден ви желая на всички  Hug

# 42
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Добро утро,още веднъж благодаря за прекрасните пожелания.   bouquet  bouquet  bouquet

От тази сутрин си имаме и ние ходещи крачета. Софи проходи  Heart Eyes на една годинка и един ден   newsm44 newsm68 ,без да съм я водила въобще,чаках си сама да почне да ходи ,когато е готова.

 Искам да кажа за розеолата,не знам дали е заразна и колко, и двете я изкараха с разлика два месеца и  без да са имали контакт с някой болен. Но факта е че не съм ги делила,но не се заразиха една от друга, а сякаш от въздуха я хващаха. Crazy
Лек ден за сега  Hug

# 43
  • Мнения: 629
Здравейте, аз докато кажа добро утро то добър ден станало  Grinning
Марси, миличка  Hug не знам какво да ти кажа просто, как може такова чакане с дете с Т почти 40 градуса не знам. Нашата лекарка периодично излиза пред кабинета и пита "ти за какво чакаш, а ти", "ти с бебето отиди в стаята за консултация да не висиш пред коридора" или "не се качвай за болничния, чакай ме пред сградата да не пипнеш нещо от вирусите, че бебе имаш да кърмиш", със Зори бяха спряли по едното време заради грипна епидемия бебешките и женските консултации и е идвала на крака до нас, викала ни е за да я види или преслуша да отидем с колата до тях по никоето време вечерта, една приятелка дори събота си е водила детето. Това е лекар, а за вашата думим нямам просто. Каза ли все пак някакво предположение какво може да е, ако беше зъб щом е побил трябваше вече да нямате Т. Стискам палци бързичко да се оправя Папайчето.  Hug Hug
Елица, успешно лечение, мила.  Praynig
Съншайн, честити ви ходещи крачета! Дано Софи да крачи безаварийно и безпрепядствено в живота.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте момичета,

Мислех си, че като тръгне Мишо на градина, ще имам повече време за всичко, но уви, нещо не съм си направила сметките пак като хората  ooooh! Сутрин ми отнема около 2 часа да го заведа, и вечер два часа да го прибера. Направо денят ми отива в шофиране, лудницата е пълна. А имам толкова много неща да оправям. Умувам върху дизайна на стаите и направо....не е лесно, но пък страшно се вълнувам  Crazy

За прахосмукачката - Самуил много я обича, само да ме види, че я изваждам и веднага застава подпрян на нея и се придвижва с нея  Mr. Green Аз като я дръпна нанякъде и той гордо пристъпва с нея  Laughing

Елица, успех утре, дано всичко мине както трябва! Какво му е странното на лечението  Rolling Eyes

За отоплителните уреди - ние се отопляваме на ток, т.е. с радиатори, втората зима на Мишо, когато вече ходеше навсякъде, го заведох до радиатора и му обясних, че е горещо и ще се опари, ако пипа, после му дадох да пипне с пръстче, за да се убеди. После повтаряше само мама уффф  Heart Eyes Не сме имали проблеми, разбра от първия път. Със Самуил ще процедирам по същия начин. Фурната не ни е проблем, стъклото е специално и не се нагрява отвън.

Съншайн, да са ти живи и здрави момичетата, на патерички! Много да ви радват и да имат прекрасно детство! Не си мисли, че си "прецакала" София, напротив, дошла си е с името  Hug

За възпитанието, имаме различия, но така или иначе ги гледам сама, опитвам се да се съобразявам със съображенията на ММ, ако са разумни, но в крайна сметка се водя и от децата и от ситуациите и от моето вътрешно усещане. Татковците често не съобразяват правилно.

Хариелка, да ти е жива и здрава София! С гордост да си носи хубавото име  Heart Eyes
Наденце и на теб честит имен ден!

Тони, моите и двете се цапат много, докато ядат. Доброто прасе и с шепа фъстъчки ще се изцапа до ушите  hahaha Мислех да им обличам стари дрехи за хранене, но после бързо се разубедих. Както казва ММ, имаш добра пералня, ще пере  Mr. Green

Марси, дано бързо се оправи Ая и да не е нещо сериозно. Пуснете и стерилна урина, за всеки случай  Rolling Eyes За лекарствата, ами давам ги почти насила. Няма такъв вариант Самуил да изпие нещо доброволно, след като пи едно изключително кисело сиропче за профилактика на уроинфекции (то и него го пи точно 3 пъти де  ooooh!).  Стискам устата отстрани откъм челюстта, трябва да се намерят точно точките, рефлексорно отваря уста и хоп, лекарството е вътре, с лъжичката между зъбите, за да не го изплюе. Сигурно звуча като някакъв мъчител на деца, но всъщност всичко става за по-малко от половин минута, без излишни драми. Лекар ме е съветвал така  Wink

Шемет, и в Англия е така. 40 градуса за нищо ги нямат  ooooh!

Фифи, моето кърмене на Мишо се застъпи с втората ми бременност. В резултат той сам се отби, защото кърмата променя вкуса и състава си по време на бременност и явно не му е харесало. Аз имах намерение да кърмя, независимо от бременността. Това не вреди на плода, стига майката да се храни балансирано и съобразено с новите условия. В по-напреднала бременност, може да предизвика контракции. Сподели какво се случва с вашето захранване  Hug

Ия, Съншайн, честити ви  проходили дечица!

Съни, така се радвам за вас. На мен също много ми се бременее пак, определено искам трето дете Heart Eyes  НО мисълта, че ще ги гледам трите отново сама, охладява целият ми ентусиазъм  Tired







Общи условия

Активация на акаунт