ЕНЦЕФАЛИТ ПРИ НОВОРОДЕНО -дайте съвет

  • 3 147
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560
Здравейте мили момичета, пиша ви с молба за съвет и консултация, една моя приятелка роди на 13,09 вечерта преждевременно, своето бебче, което се оказа, че в утробата е седяло без кислород, понеже се е нагълтало с кръв, колко време е седяло точно не знам, след спешното секцьо, бебчо е седял в кувьоз един ден, дишането му е било добре и го вадят, но през ноща прави гърч и сега е приспан за 72 часа прилага му се някаква терапия, докторите не казват нищо конкретно по случая, какво да се прави как да се процедира, дали всичко ще мине.
Има ли мами с подобен проблем или с идея как да се процедира и към кого да се обърне момичето, те е от Варна, а до колкото разбирам тук специялистите са кът.

# 1
  • Мнения: 4 589
zvezdi4ka84, съжалявам за това през което минава твоята приятелка. Нека да й е живо и здраво бебето.
Според мен тя трябва да се объре към добър Неонатолог и задължително към невролог. Тук в София д-р Летвиенко е такъв добър детски неролог. А от какво е направило гърч? То може да са много причините, но все пак е важно да се знае повече, за да се насочите към точният лекар.

# 2
  • Мнения: 3 914
Гърча е ясен от какво е,дано не е много засегнат мозъка.В момента нищо не можете да направите,но живот и здраве бебето да е добре и да го изпишат от неонатология,право в София при Литвиненко,това мога да кажа аз.Успех

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте мили момичета, пиша ви с молба за съвет и консултация, една моя приятелка роди на 13,09 вечерта преждевременно, своето бебче, което се оказа, че в утробата е седяло без кислород, понеже се е нагълтало с кръв, колко време е седяло точно не знам, след спешното секцьо, бебчо е седял в кувьоз един ден, дишането му е било добре и го вадят, но през ноща прави гърч и сега е приспан за 72 часа прилага му се някаква терапия, докторите не казват нищо конкретно по случая, какво да се прави как да се процедира, дали всичко ще мине.
Има ли мами с подобен проблем или с идея как да се процедира и към кого да се обърне момичето, те е от Варна, а до колкото разбирам тук специялистите са кът.
здравей здездичка 84,пиша ти ,защото второто ми дете ,което е на 3 месеца се роди с исктински възел на пъпната връв.така ни изписаха от болницата и в епикризата пишеше придружаващи заболявания ХИЕ 2 степен .от истинския възел на пъпната връв не е стигало кислород до мозъка.детето е било 3 дни на кислород а аз разбах на 4 ден че е имало възел .а за ХИЕ -то разбрах ,когато джипито дойде вкъщи и видя епикризата .от тогава ходим два пъти на ехограф да преглеждам мозъка.твоята приятелка ходила ли е на ехогрфски преглед ,педиатъра трябва да наблюдава за моторното развитие на бебо.ще се моля всичко да е наред и да растат живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт