Априлки 2013 - тема 5

  • 23 221
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
И аз за първа страничка 19.04 втора бременност с първа не сполучлива и аз от Хасково

# 46
  • Мнения: 22 471
maminka23, четох в другата тема, че сте видели количките АВС и нещо не ти е харесало. Може ли малко повече инфо. )

Момичета, по-лесно ми е като пишете на лични с данните, но все пак и така ще ги извадя и прибавя на първа страница. )

Аз утре най-накрая съм на преглед. ) Ще водя и таткото този път, с предишната бременност все така се случваше, че не е идвал нито веднъж с мен.

# 47
  • Мнения: 6 998
Аз чак другата седмица.
Една приятелка оня ден ме попита дали имам вече корем, аз и казах "какъв корем, то е 3 см" (толкова ми каза докторката миналата седмица) и тя "ооо, то е като парче мандаринка"  Joy И на мен ми стана много мило, защото много обичам мандарини и сега му викам мандаринка.  Crazy
Ние тръгнахме да оглеждаме апартаменти, само дето силно се съмнявам, че някой ще ни даде кредит, ама карай, важното е разходки да има  Joy

# 48
  • Мнения: 10
И аз за първа страничка 19.04 втора бременност с първа не сполучлива и аз от Хасково


Извинявам се за глупавия въпрос, ама какво значи  първа не сполучлива бременност. Аз имам 2 живо родени деца и 2 спонтанни аборта в 4 месец. Това означавали че трябва да ме запишите 5 бременност  Embarassed Не искам да обида никои, знам от мен след абортите колко ми е деликатна темата  .

# 49
  • Мнения: 22 471
Ео, хехе, то бебето е малко, но вече започват да се трупат околоплодни води, плацентата е нараснала, и т.н. ) На мен вече ми е по-трудно да си "гълтам" корема. ))

Някой беше писал, че в 12г.с. ще гледат за пола.
И да гледат, могат само да гадаят. Все още в този период не се различава дали бебето ще е момче, или момиче.
Най-рано към 14г.с., а в 16г.с. вече със сигурност започва да си проличава.

# 50
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Привет Simple Smile
Трети ден на работа и зацапването ми се върна. Не е обилно, остава само малко кфеникаво на хартията, но това окончателно ме навежда на мисълта, тетата бременност и рботата ми няма да си допаднат.

Видях, по-горе, че някой е споделил, че пие чай от мента срещу гадене. По принцип ментата сама по себе си не е опасна за бременни, но маслото от мента носи известни рискове. Повече за това, кои билки са опасни за нас, може да прочетете тук:
http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm

Еовин, и ние с първата бременност решихме да купувам апартамент. Проблем не беше кредита, а това да успеем да си харесаме нещо. Спомням си, че бях в 6 месец, когато ни викнаха за оглед в Манастирски ливади на ул. Иван Сусанин. По него време там асфалт имаше в скромни количества. Та на втората пряка получих контракции и решихме с мъжа ми, че няма да е това нашия квартал Wink.

# 51
  • София
  • Мнения: 479
Някой дали знае кога дават CD на бебчо  newsm03  при първото или второ 3D......НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ.....дано всичко да е наред  newsm03

# 52
  • Мнения: 22 471
Някой дали знае кога дават CD на бебчо  newsm03  при първото или второ 3D......НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ.....дано всичко да е наред  newsm03

За феталната ли питаш?
Когато си поискаш. )

# 53
  • София
  • Мнения: 479
Някой дали знае кога дават CD на бебчо  newsm03  при първото или второ 3D......НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ.....дано всичко да е наред  newsm03

За феталната ли питаш?
Когато си поискаш. )

даааа, за феталната питам....първият ми преглед е на 11.10 в Тина Киркова(моята АГ ще ме гледа) и се чудих дали ще ми дадат CD  newsm78

# 54
  • Мнения: 22 471
KrissSsstina, ами искай си, не всички апарати са настроени на автоматично записване.
Така че, предупреди още преди да е започнал прегледа, че искаш.

# 55
  • Мнения: 0
И аз за първа страничка 19.04 втора бременност с първа не сполучлива и аз от Хасково


Извинявам се за глупавия въпрос, ама какво значи  първа не сполучлива бременност. Аз имам 2 живо родени деца и 2 спонтанни аборта в 4 месец. Това означавали че трябва да ме запишите 5 бременност  Embarassed Не искам да обида никои, знам от мен след абортите колко ми е деликатна темата  .

Ако не се лъжа в предната тема прочетох че има мама която беше писала четвърта бременност и аз много се зарадвах казах си тази жена героиня но по-нататък прочетох че не всичко е такова каквото изглежда и за това реших да отучня

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
Някой в предната тема спомена, че си забравя редовно фолиевата...
И понеже днес и аз я забравих, ще споделя как процедирам  Mr. Green

С перманентен маркер си написвам върху всяка таблетка на блистера първата буква на деня от седмицата. Блистерчето стои на полицата на секцията и няма как цял ден да не го видя... Ако пък се случи да забравя, дали съм си пила хапчето за деня (доста често всъщност), просто проверявам кой ден сме и дали таблетката за съответния ден липсва Twisted Evil

# 57
  • София
  • Мнения: 4 134
Хахаха мъниче страшна си и това е идейно. НО при мен проблема е че таблетките са ми на нощното шкафче и ще ми избодът очите и все пак и снощи забравих да си я изпия. Но за сметка на това днес като станах веднага си я изпих - сетих се.
Незнам защо така започнах да забравям таблетките - преди да забременея редовно ги пиех и въобще и ден не съм забравила да си я изпия, но сега какво ми става и аз не мога да си го обясня. А не съм да кажеш кой знае от какво толкова затормозена, че да забравя.

KayRen - за ментата аз споменах. Ами по принцип на ден пия по 1 чаша чай от мента. Понякога пропускам ден, два и пак почвам да пия. Зависи как се чувствам, но като цяло наистина ми облекчава симптомите на гадене и неразположение.
Но пък забелязах, че всеки ден към 12:30 - 13 ч. ми става много гадно и ми се появяват доста силни пориви за  Sick само, че нямам какво да  Sick тъй като всичко е смляно и само се напъвам и не мога по никакъв начин да укротя този порив и след около 2 - 3 мин. ми отминава и повече не се появява през деня и вечерта.

# 58
  • Мнения: 123
Мен ме е яд, че започнах да пия фолиева киселина едва към края на втория месец, но пък преди това не знаех, че съм бременна. Откакто съм започнала да я приемам - не съм пропускала.
А аз да попитам - има ли значение по кое време на деня се приема фолиевата киселина и преди или след ядене... или няма значение, в листовката не пише нищо относно това.

Усетя ли глад и не отида ли веднага да ям... ми прилошава. Ужасно е, но като си хапна и нямам никакви оплаквания. Винаги трябва да имам под ръка нещо за хапване - бисквитка, солети, ядки или някакъв плод.

Напоследък точа лиги по детския шоколад на Милка. За три дни изядох два шоколада.. сега се ограничавам, а толкова много искам да си хапна поне едно парче.  Cry Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 4 134
Оффф много съм зле - забравих да ви питам: От няколко дни много странно започнах да си усещам корема - някак си по подут, по твърд и доста опънат. Много гадно...а и от днес ме боли кръста и то една така странна тъпа болка, а нямам никакво зацапване поне за сега  ooooh! ooooh! "да чукна на дърво" и мисля ако утре още ме боли да се обадя на АГ-то. Като цяло тези дни не съм се претоварвала за да ме боли. Но това с корема направо ме побърква - като се свия и ми е много некомфортно, а ако съм изпъната направо все 1 някой ми е изпънал много яко кожата.
Как мога да го премахна това усещане - с някакво мазило ли или ?

Общи условия

Активация на акаунт