Априлки 2013 - тема 5

  • 23 236
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 923
И с мен е така. Тъкмо се оплаквах на мъжа ми. Аз на няколко пъти като кихнах и такива ножове ме прерязаха ,че ми излезнаха искри. Ама понеже днес бях на преглед и гледам да не го мисля. Ако продължава ще питам другата седмица като отида пак на ехограф. Аз си мисля,че е от тастежа на матката.

# 61
  • Мнения: 3 181
maminka23, четох в другата тема, че сте видели количките АВС и нещо не ти е харесало. Може ли малко повече инфо. )

Добро утро!
Мисля, че уредих да ми  поръчат количката, по-скоро мъжът ми задвижи нещата.
Имах приятелка с такава, беше много доволна, но специално ще  попитам отново.
Синковеца от снощи леко  подсмърча и пак се замислих да ходи ли на градина за половин ден, или да не ходи newsm78.
Предишната бременност имах невероятна кожа, направо светеше, а сега дори са ми излезли 2-3 пъпки Tiredкосата ми също беше чудесна, а сега се скапва и омазнява на вторият ден Tired....надявам се, нещата  да се подобрят. Гаденето ми продължава, не знам да му се радвам ли, защото ме ограничава в лакомията, и така няма да кача много или да се ядосвам.......неприятно си е, все пак.

# 62
  • Мнения: 7 002
О, Дениз, това с кихането и на мен ми се случи вчера. Единствената по-сериозна болка, която съм усещала из корема, направо се вледених от ужас и цял ден се разхождах до тоалетната за проверки ooooh! Но май май нищо сериозно не е било. Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 22 496
Добро утро и от мен. )

Мен пък се случва на няколко пъти сутрин да ме боли кръста. Много кофти, защото матрака ни е супер и с предишната бременност не съм имала такъв проблем. А от както спим на него ми изчезнаха всякакви болки. Ама сега....

Най-накрая в 10.30ч съм на преглед да видим бебока. ))) Интересно ще ми е каква ще е реакцията на мъжо.)

# 64
  • Мнения: 240
Добро утро!
Мирама,успех на прегледа.Ще разкажеш после за реакцията на мъжа ти!
Аз пък по принцип имам гастрит и това с гаденето много зле ми се отразява,чак ме боли....но се надявам да премине.

# 65
  • Мнения: 21
Добро утро!   food010  

Ами за зацапването да ви кажа и аз имам на едно ходене до тоалетна по хартията кафеникаво на следващото нямам. Моя лекар казва - няма проблем, не се притеснявай.

От предната бременност знам, че за притеснение и мигновенна реакция е ако имаш ярко червено.

Но все пак,
другата седмица ще се записвам на ЖК, май реших за МД, но все още не знам при кого, та тогава пак ще питам.

# 66
  • Мнения: 8
Оффф много съм зле - забравих да ви питам: От няколко дни много странно започнах да си усещам корема - някак си по подут, по твърд и доста опънат. Много гадно...а и от днес ме боли кръста и то една така странна тъпа болка, а нямам никакво зацапване поне за сега  ooooh! ooooh! "да чукна на дърво" и мисля ако утре още ме боли да се обадя на АГ-то. Като цяло тези дни не съм се претоварвала за да ме боли. Но това с корема направо ме побърква - като се свия и ми е много некомфортно, а ако съм изпъната направо все 1 някой ми е изпънал много яко кожата.
Как мога да го премахна това усещане - с някакво мазило ли или ?
Добро утро!
Алекс, консултирай се с лекар за тези болки. При мен от неделя вечерта се появиха болки в кръста, а във вторник срещу сряда неможах да спя от болки и втвърдяване на корема. Добре, че имах час за преглед за вчера. Оказа се че съм с контракции, макар че ми се струва доста рано за тях. От вчера пазя леглото вкъщи и ставам само до тоалетна и до кухнята.
С първата бременност не съм имала такива проблеми. Дано и това и гаденето преминат скоро, но за по-сигурно приключих с работата до раждането.

# 67
  • Мнения: 42
Взех да се притеснявам....Някои от вас вече са избрали колички, а ние още не сме казали на родителите на моя приятел. Е, това се дължи на факта, че той пътува извън Б-я и искаше лично да им каже. Проблемът е, че моите знаят, а са съседи с неговите. Голямо шоу - какво да ви разказвам. Вход до вход, гараж до гараж... Майка ми се смее и пита къде сме щели да спим като отидем на гости. А аз и отговорих, че пред чиито гараж спрем колата, там ще нощуваме. Двете семейства са постоянно заедно (за добро или лошо). Ако не се върне скоро, вече хората сами ще видят  Embarassed Обмисляме и да подпишем и да си спретнем една официална вечеря с приятели, но да е извън Варна. Колички и кошари ще гледам и избирам зимата, когато работата тук във Варна спадне съвсем.
Слава богу се чувствам и добре....Само ми се спи доста повечко и ставането сутрин ми е мъка. Миналата зима ходих на народни танци и смятам от октомври пак да започна. Поне 2-3 месеца ще мога да ходя Simple Smile  

# 68
  • Мнения: 13
добро утро и от мен
Mirama, успех на прегледа днес - дано всичко мине добре
Denise78, аз като кихам (от опит знам) си свийте колената към корема и така няма болка
правя това като съм легнала - помага

за фолиевата -и аз уж я пия редовно, ама има някой ден дето забравям
 

# 69
  • Мнения: 355
Днес казах в работата. На шефове и колеги. Мега яко, всички се радваха заедно с мен   Party

# 70
  • Мнения: 67
Алекс, и моя корем е така... снощи ме болеше с една тъпа болка в дясно, после мина, но като се завъртя малко по- бързичко в леглото и ме срязва веднага я в дясно, я в ляво... Вчера имах и малко напъни с 00 и пак ме заболя ниско долу  newsm78

# 71
  • Мнения: 106

Някой беше писал, че в 12г.с. ще гледат за пола.
И да гледат, могат само да гадаят. Все още в този период не се различава дали бебето ще е момче, или момиче.
Най-рано към 14г.с., а в 16г.с. вече със сигурност започва да си проличава.


Абсолютно си се познава пола в 12-та седмица.
При миналата ми бременност, точно в 11 седмица и 3 ден ми казаха какво дете да чакам.

# 72
  • Мнения: 356
...
Предишната бременност имах невероятна кожа, направо светеше, а сега дори са ми излезли 2-3 пъпки Tiredкосата ми също беше чудесна, а сега се скапва и омазнява на вторият ден Tired....надявам се, нещата  да се подобрят...

Същата работа е и при мен, обаче пъпките са ми станали повече и косата ужасно много пада  Rolling Eyes  Но пък това до някъде ме обнадеждава, че ще си имам и момиченце  Flutter
Гаденето ми намаля, а апетита се увеличи мнооого  #Crazy

Относно пола в 12седмица - зависи от апаратурата и по-важното- уменията на лекаря  Peace

# 73
  • Мнения: 13
както казахте в 12 г.с зависи от апаратурата - тук в нашия град нямам никакъв шанс да ми кажат толкова рано
затова ще чакам по-нататъчните седмици, живот и здраве да видят  Hug

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 6 656
повече зависи от задапатарурното устройство Mr. Green
Добрия специалист може да види всичко и на 2Д, а неопитния - на 4Д да се пули и да се чуди какво да каже Peace

Общи условия

Активация на акаунт