Българи в чужбина

  • 8 936
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 181
I az da si kaja  Laughing tuk ostrova e pulen s bulgari- stanali sme pove4e ot mestnite jiteli. Vurvim po ulicite i se "podushvame" otdaleko, nali sme "ot edna poroda" kakto kazvashe Slavi Simple Smile . Ta kato se vidim ili mlukvame dokato se razminem ili zagovariame na ispasnki, angliiski, zanzibarski... kakuvto tam ezik znaem, stoto pove4eto sme pareni ot "skapi" sunarodnici- koi ni okral, koi ni lugal, koi ni govoril zad gurba, koi puk tursil samo izgoda ot priatelstvoto... Jalka rabota naistina. Edinstvenite koito se osmeliavat da te zagovariat sa novodoshlite bg-ta, no i te v posledstvie onemiavat, stoto im pisva da budat izpolzvani pod predloga: "are ve brato, nali sme ot edna Rodina izlezli-triabva da si pomagame!". Az vse oste ne sum sviknala na tova mul4anie i podminavane i si izgariam ot jelanie da zavurja niakoia druga vruzka s nashenci, no prosto me e strah. Estestveno ima i svestni hora, no vseki si pazi kojata, taka 4e ne mojem da se namerim. Muja mi vse se 4udi sto taka se durjim vsi4kite (to pravi vpe4atlenie), a az se 4udia kakvo da mu obiasniavam i se 4ervia ot sram. A taka mi se iska da si imam bg drugar4eta, 4e da si piem kafeto zaedno i da si hodim na gosti... Cry

# 16
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz поддържам връzка с няколко българи, които са мои приятели още от България и които също живеят постоянно или временно тук. Основно чреz интернет, емайли, zащото никой не живее около мен. По време на следването се бях zапоzнала с няколко човека, но те само zа далавери и глупости мислеха и само оплюваха всеки и всичко, така че zапоzнанството беше 1 ден. Rolling Eyes Пък и никога не съм имала zа цел да се zапоzнавам с хора, само zащото са българи.
Не zаговарям хората на улицата, в редките случай, когато чуя бълг. реч, zащото неzнам какво да им кажа, а и аz не бих искала някой да ми се натрапва в раzговора.

# 17
  • Мнения: 307
Тук също има невероятно много българи. За мой късмет имам няколко приятелки с бебета и бъдещи майки, така че  не ми липсва тази "среда"...иначе нормално е с приятелките ми с които се виждахме преди по-редовно, сега не се виждаме толкова често....но май нямаме общи интереси, та затова....А в интерес на истината моите приятелки тук са жените на приятелите на моя мъж Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Те се познават от пове4е от 10 години сигурно Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue и аз се чувствам ОК с това, защото знам че са му "истинските приятели" и толкова години заедно са преодолявали имигрантските трудности, а и се разбирам с жените им....така 4е нямам оплаквания Grinning

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
доволна съм от връзките ни с българи тук,имаме приятели от БГ още ,имаме и запознанства от тук.досега сме имали само едно разочарование от наши предишни приятели.
както навсякъде по света има свестни и такива хора,които не са ти по вкуса.но не завързвам връзка с някой само да се каже,че имам компания за кафе например..предпочитам да съм сама отколкото с лоша компания,винаги намирам как да се развличам: тв,книга,интернет(когато имам време за мен).опитвала съм да заговоря българи,но те така ме изгледаха подплашено,че повече никога не се осмелих да повторя Embarassed  .

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Цитат на: miravmbd
Един ден с мъжа ми се разхождахме и тои се беше облякъл с фанелка на Българския национален отбор и ни спря един друг англичанин,които ни попита откъде сме купили фанелката.Като казахме от Софиа и тои каза,а моита приятелка е Българка при което аз казах ЗДРАВЕИ,а тя само ме изгледа и нищо не отговори. Sad

Za takiva izpolzvam samo edna duma KOKOSHKA. Kato e doshla tuk pone da se beshe nauchila da se dargi vazpitano i da se usmihva uchtivo.
Balgarite po tova gi razpoznavam poniakoga...mnogo temerutesto gledame. Ne se usmihvame...vse se chudia zashto sme takiva  Confused: i v BG kato si hodia pak taka. A obviniavat Britancite, che se dargali licemerno....spored men po-dobre da vigdash licemerno uhileni i uchtivi hora ot kolkoto temerutesto namuseni. Kakto ima edna prikazka "vse edno zakuskata si mu izial"

# 20
  • Мнения: 2 567
Аз контактувам предимно с българи, имам добри впечатления. Разбира се, има и изключения. Срещала съм абсолютни нахалитети, които или завиждат, че сме се устроили с мъжа ми и имаме хубава работа, или гледат с нещо да ни използват. Но такива хора има сред всички националности.

# 21
  • Мнения: 1 502
Аз също предимно контактувам с българи 3-4 семеиства, непрекъснато си ходим "по чехли" на кафе. На големите бг. празници се стараем  да сме заедно. Иначе много рядко успяваме да се съберем българската общност като цяло.

# 22
  • Мнения: 2 655
Тук не срешнах един българин, с които да си заслужава да контактуваш. Повечето са от БГ провинцията, дошли тук отоврили им са се очите и са се самозабравили. Изключително се занимават с клюки и интриги и само говорят зад гърба на другите и то лошо.
Навярно има и свестни хора, но те не контактуват с останалата измет. Ние се събираме с едно друго семейство, но аз момичето го познавам от Варна и то добре. И те чакат бебе-момченце, както нас преди 2 месеца. Laughing
А може би моите критерии са доста високи, за хората. Cry
Но как да контактуваш с хора, които се интересуват от бикини, нови коли и интриги? Cry

# 23
  • Мнения: 3 394
Аз поддържам мнението,че ги има всякакви в чужбина-свестни, гадни и т.н. Първата ми година в Лондон беше най-големия ми кошмар-живяхме с българи Imp Намразиха ме в момента, в който стъпих тук-че имам виза, че имам право на работа, че говоря английски, че се обичаме с мъжа ми, че не пием водка като казаци, че не пушим като смокове...Ебати изродите бяха, на какви скандали сме присъствали, на няколко пъти се биха за пари /баща и син/, чупеха неща от къщата...Абе не искам повече да си спомням, че ми остава още малко бременеене Wink Но после мъжа се запозна с едно бг семейство-млади като нас-много ги уважаваме, заради човечното отношение. След неуспешни опити Господ и тях ще дари с детенце и бяхме толкова щастливи заради тях-живот и здраве децата ни ще са със само няколко месеца разлика Stuck Out Tongue

# 24
  • Мнения: 4 390
О, контактувам с много българи. Ежедневно.
Живея в такъв квартал и ми е супер.
Събираме се в парка, децата играят, ние си лафим, ходим по заведения, празнуваме си заедно.
Имам много скъпи приятелства изградени тук.
С тези, които живеят по-далече се чуваме по телефона, чатим си в нет-а и се виждаме във всеки един възможен момент.
Като цяло не мога да се оплача.

# 25
  • Мнения: 966
Цитат на: Pela
:
Но как да контактуваш с хора, които се интересуват от бикини, нови коли и интриги? Cry


Da yjasno e koli jenio i kashti yf prisastvax na edno takova parti i ne izdarjax Embarassed  Embarassed  Embarassed obshto vzeto mi e vsetaia kakva kola e parkiral kav sviat sa bekinite na lubovnisata ili na jena my, a za intrigite niamam dymi te sa po goliama otvrat i ot drygite izbroeni. Varxa na pirona be 4e edna ot damite se iztakvashe 4e pazaryva ot magazin (malko po skap ot golemite sypermarkeri no sas stoki opredeleno s nisko ka4estvo) ot togava sam ia krastila madame L'Aubenairie taka se kazva magazina . Abe palen snobizam izdarjax okolo 4as i si tragnax i mai oshte mi topli ot togava mai ne sam vijdala bg 4ovesi izvan familiata.

# 26
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Мама от Финландия
А тук повечето българи са мъже със жени финландки. Има двама, много са готини, ама пак, мъже са. И като не говорят ни английски, ни фински и какво да си приказват с мъж ми?

Е с жените си говорят ли изобщо? Или разчитат само на секса? Shocked  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 27
  • Мнения: 3 634
Цитат на: Туфи
Цитат на: Мама от Финландия
А тук повечето българи са мъже със жени финландки. Има двама, много са готини, ама пак, мъже са. И като не говорят ни английски, ни фински и какво да си приказват с мъж ми?

Е с жените си говорят ли изобщо? Или разчитат само на секса? Shocked  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing


Туфинцеее... ама ти все такива въпроси задаваааш... Ми единия всъщност не е женен, фински не знае въпреки че е тук от 3 години, а английския му и той не е кой знае колко добър (и с английския на моя Финчо... ой ой ой... ще има да си ръкомахааат... не че Финчо не знае английски де... знае той, ама ако другия не разбира???)
Другия знае английски и е научил и малко фински... с него се оправят, поне първия и последен път до сега когато се срещнахме с него. А аз и жена му седнахме на клюки... хаха... ама на, живеят на другия край на света (поне в момента като останахме пак без кола). Ама като им гледах на него и на жена му комуникацията... тя беше от вида на тя: Иди направи кафе!
той: Да, да, мила! тя: И ми донеси тва онова...! той: Да, да, мила!
Бяхме у тях няколко часа, за това време човека кафе и сладкиши ни сервира, чиниите изми, хлапетата забавлява и с моя мъж оправяха един компютър. Аз направо в шок бях... а женичката се изтегнала на дивана, похапва си и говори... Е на тва му викам аз мъж... що и моя не е такъв...

Простете за ОФФа.

# 28
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Мама от Финландия
Цитат на: Туфи
Цитат на: Мама от Финландия
А тук повечето българи са мъже със жени финландки. Има двама, много са готини, ама пак, мъже са. И като не говорят ни английски, ни фински и какво да си приказват с мъж ми?

Е с жените си говорят ли изобщо? Или разчитат само на секса? Shocked  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing


Туфинцеее... ама ти все такива въпроси задаваааш... Ми единия всъщност не е женен, фински не знае въпреки че е тук от 3 години, а английския му и той не е кой знае колко добър (и с английския на моя Финчо... ой ой ой... ще има да си ръкомахааат... не че Финчо не знае английски де... знае той, ама ако другия не разбира???)
Другия знае английски и е научил и малко фински... с него се оправят, поне първия и последен път до сега когато се срещнахме с него. А аз и жена му седнахме на клюки... хаха... ама на, живеят на другия край на света (поне в момента като останахме пак без кола). Ама като им гледах на него и на жена му комуникацията... тя беше от вида на тя: Иди направи кафе!
той: Да, да, мила! тя: И ми донеси тва онова...! той: Да, да, мила!
Бяхме у тях няколко часа, за това време човека кафе и сладкиши ни сервира, чиниите изми, хлапетата забавлява и с моя мъж оправяха един компютър. Аз направо в шок бях... а женичката се изтегнала на дивана, похапва си и говори... Е на тва му викам аз мъж... що и моя не е такъв...

Простете за ОФФа.

Ами съжалявам Мамо Фин, ама такива въпроси ми идват в главицата #Silly
Ама това да живееш в някоя държава цели 3 години и да не й научиш езика си е направо грехота.
А за онази финка-чувала съм за подобно отношение между зъпрузи в ползки семейства-полякината седи/лежи, пуши си/пие си, а мъжът действа. Евала!Машалла....както казват нашите комшии... Wink  Wink  Wink

# 29
  • Мнения: 3 634
Ми виж, той работи на черно в един ресторант и шефовете му (българин женен за финка) го юркат на сам на там през цялото време. Работното му време е 6 дни в седмицата, от 10 сутринта до 8 вечерта... та кога да ходи по курсове за учене на езици? Вика ми на мене: -Аз дори време за жени нямам...

Сега чака да му дадът постоянна виза и тогава май ще се захване да учи... не съм сигурна де.

А финландките са такива... командват много мъжете си. Моя обаче се е научил, че аз не съм от тоз тип и знаиш как ми се качва на главата? Ей го още спи, па виж кое време е станало  Wink

Общи условия

Активация на акаунт