Първокласници - набор 2005 г. - Тема 11

  • 28 015
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 278
При нас са на тема рими и сри4ки  Wink
Падна ни първото зъб4е и новото е израсло не в дупката, а отзад , накриво  Sad сега се шашкам заради зъба  ooooh!
Има ли някой с детенце с по-малко брат4е/сестри4е ? Пре4и ли малкото, когато голямото иска да пише домашни? При нас е голям ужас да оставя малкия да играе или да гледа тв ... големия и той иска , а ако взема у мен малкия докато пишем домашните то и той иска да драска и то по същите тези лсиа , по които и брат му "драска"  Tired побърках се с двамцата ве4е!

# 61
  • Мнения: 555
Относно домашните ... Дечко ми каза ... "Ами те трябва да е напишат в междучасието - защо да губя време за игра?!"
Понеже вече децата си обмениха вирус в класа още през първата седмица и имаше отсъстващи Wink Нас ни лепна в петък и вчера още не не се беше напълно оправил , но иска да ходи ; та си го прибрах на обед и съответно домашните се писаха вечерта Wink Съвсем самичък и си оправя и с раничката (после тайно контролирам) , за да се учи на отговорност и самостоятелност. Домашното сам си пише и ми се похвали искал и днес да има печатче; отлично или браво  Wink
Парите за учебниците ги събра касиерът на класа и се поръчват групово Simple Smile
А новото е, че в училището са взели решение столът да е по 1лв. вместо по 1.50лв. за всички ученици до 3-ти клас

# 62
  • София
  • Мнения: 1 456
Благодаря ви момичета,

Точно за учебник по английски става въпрос.
Всички други учебници и помагала са ясни и събрахме пари на родителската среща.
Сега госпожата по английски е казала да купуваме учебник, който е с интегрирана учебна тетрадка. (каквото и да значи това). Към този учебник има и СД. Става въпрос за Hello на Просвета.
Самата госпожа не е предложила да го купи тя.
Иначе го намерих онлайн в диапазон от 8.80 лв до 10 лв само учебника и от 13.20 до 15.00 лв с диска.
на едното място ще ни дадат и отстъпка и ще ни излезе по 8.00 лв учебника и съответно по 12.00 лв с диск.
Мислих, че ще е по-голяма отстъпката де, но хайде. Та се чудя точно как да процедираме.  newsm78
Може да вземем и едни учебник и да го преснимаме. Дали ще удачно? Вие преснимате ли учебници. Или за първокласник е по-добре да е нов.

# 63
  • София
  • Мнения: 35 285
Муци, по-добре да е нов.
Не забравяй цветовете, нюансите, яснотата на печата Peace
Ако питаш мен - купувай си го. Докато се вземе единодушно решение от всички родители, пък все някой нещо си...... ooooh!

# 64
  • София
  • Мнения: 7 114
Сиси, благодаря за темата.

# 65
  • Мнения: 11 828
немирница, на мен ми е интересно какво се случва и извън България! Peace

etti, дано да е било само в началото и занапред не е така!

Severina_, ние пишем домашни, докато малкия спи, ако все пак се случи да са заедно, с него "учим" отделно, той си има учебници - поредицата "Книга за детето". Simple Smile Отделно принтирам от Крокотак и други сайтове.

За английски език събирахме пари, но учебниците ще ги купува учителят, по системата Happy House на Oxford сме - 39 лв. за първи срок, за втори още нещо допълнително ще поръчваме.

# 66
  • Мнения: 278
Severina_, ние пишем домашни, докато малкия спи, ако все пак се случи да са заедно, с него "учим" отделно, той си има учебници - поредицата "Книга за детето". Simple Smile Отделно принтирам от Крокотак и други сайтове.

 

моя малкия е на 2,5 и е голяма напаст. а големия иска да е на всяка манджа мерудия и не дава малкия да прави нещо "друго и по-интересно"  ooooh!

# 67
  • Мнения: 289
И аз да благодаря за темата

# 68
  • София
  • Мнения: 6 300
При моя син в понеделник, сряда и петък им дават плод, вторник и четвъртък - тестяна закуска. Като плодовете са хубави, здрави, а не гнили и смачкани.
И при нас явно ще е нещо такова, днес са имали филийка с шунка и май топено сирене имаше. Вчера банан (хубав също, нито зелен, нито презрял, повече от доволна съм засега от безплатната закуска, очаквах някоя мазна кифла, като закуските от нашето време).

Моите гледам да пишат заедно двамата, но има и случаи, когато големият пише домашни, а малкият в хола гледа ТВ - знае, че е 1ви клас и пише повече домашни, докато при малкия е леко засега. Понякога и измислям на малкия домашни, а и понякога пък това е стимул за големия - да си пише по-бързо домашните (без да се разсейва и остри моливи по 10 пъти), за да гледа и той детското (Джони тест им е любимото).

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 316
За допълнителните помагала - касиерът събира парички, а учителката пое инициативата да ги поръча.

немирница, на мен също ми е интересно как се обучават децата в чужбина

Severina_, докато пишем домашната давам на малката бели листи и фулмастери да рисува и тя, но на друга маса или вкарваме в играта и таткото.  Simple Smile

Моята отказва да пише каквито и да е упражнения извън домашната дадена от госпожата.

Муци, нашата госпожа ще поръча учебника по английски език от издателството, а от тетрадката ще преснима страниците, които са й необходими.

# 70
  • гр. софия
  • Мнения: 190
Запис в новата тема

# 71
  • Мнения: 416
Явно не съм се изразила ясно. Нямах предвид ходене в тоалетната в училище по голяма нужда, а по малка. За това ми е притеснено, че детето до обяд стиска и по този начин "товари" бъбреците. За другото ходене и дума не може да става.
При нас всеки предмет е в различна PVC папка. По този начин детето бързо се ориентира, а и всичко му е на едно място.
За момента домашните са ни малки - по няколко реда, като госпожата каза, че постепенно ще се увеличават.
 Сиси, ние от миналата година с частната учителка по англ. ез започнахме с Happy house и сме доволни от него.
Съчувствам на майките с по-малки деца, защото и аз си спомням как докато помагах на баткото, дъщеря ми постоянно пречеше.    

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Благодаря за темата!

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 14 094
Благодаря за темата   bouquet
При нас на родителската среща госпожата каза какви помагала ще трябват и колко пари ще струват. Събрахме пари, дадохме ги на нея и тя ги взе. По-точно целият випуск ходиха и ги взеха.

# 74
  • София
  • Мнения: 44 270
debora R - моят принципно извън къщи не ходи по голяма нужда. Дори като пътуваме, едвам ходи през 3 дни с уговорки или като вече няма на къде да стиска...та 4 часа у-ще никак не са ми грижа.

Общи условия

Активация на акаунт