Първокласници - набор 2005 г. - Тема 11

  • 28 042
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 416
В нашето училище от тази година е въведено помагалата да се плащат в библиотеката и като се съберат парите от всички ученици, се купуват. Така е от 1 до 12 клас. Лошото, е че така става доста бавно.
Днес нещо сме се размързелували и още не си е написала домашните, а имаме и да разказваме по роден край и от букварчето.  

Angel_Dust, по-горе написах, че това, което ме притеснява, е че дъщеря ми не ходи по -малка нужда в училището, а не по-голяма. Ние също сме така - ако е на чуждо място не може да ходи по - голяма. Тя тръгва с 0,5л. вода от къщи и на обяд вече я е изпила, а не е пишкала. Това, е което ме притеснява - да не си повреди бъбреците, а и дискомфорта, който чувства.

# 76
  • Мнения: 182
Започнаха се малките неприятности в голямото училище. Малко предистория: Снощи си купихме гофретник и направих веднага. Станаха много хубави и реших вместо с филии хляб, да направя сандвичите с гофретки. Преди малко ми се обажда ученичката и реве по телефона, че й се присмивали на сандвича, а тя милата гладна и не смее да яде. А като се замисля, че сега тепърва се започва с истинските глупости и препирни.

# 77
  • София
  • Мнения: 44 418
debora R - извинявай, аз прочетох обратното...днес сподели, че най-накрая е отишъл наистина и разбрал, че едната кабинка е с нормална тоалетна и каза, че там щял да ходи, на "дупката" не искал...
Може би ако я заведеш 1 път, заедно да видите и опитате как е положението ще се отпусне....

Водили ги да видят и библиотеката на у-щето... не разбрах само защо била само за деца, които ходели и на занималня...поне той така съобщи, че които ходели на занималня можели да се запишат там...

# 78
  • София
  • Мнения: 3 953
Пари, за помагалото по математика и часа на класа давахме на госпожите, а за учебника по английски всеки родител си го плати на счетоводителката, но пак всичко ще дойде заедно и не е необходимо ние родителите да търсим по отделно учебниците.
Severina_ , Дани все още не е започнал да пише домашни, но миналата година като пишеше по немски и сестра му понякога му висеше на главата. Него не го вбесяваше, но мен да и много често, когато той седнеше да пише, й намирах някакво занимание. Сега, като е по - голяма се надявам, че няма да му пречи.

Вчера едната госпожа връщаше на децата раниците. Били решили с класната абсолютно всичко да остава в у - ще - учебници, тетрадки, несесери, блокчета и т.н. Имали шкафчета и там събрали били всичко. Сега раницата стои вкъщи, а сутринта го изпратих с раницата от детската градина, защото е по - малка и в нея сложих храната, водата кърпите и втория несесер, в който има дребни неща. А като му стане вече горещо да си сложи и блузата в нея. Добре, че раницата е подарък, а не дадохме луди пари за нея, защото щеше да ме е яд, да стои вкъщи. Сега се чудя, дали да му купуваме нова по - малка, за да си носи нещата за деня или пък да си кара със старата, която всъщност не е много стара, защото му я взехме преди да тръгне в 4 - та група?

# 79
  • Мнения: 416
При нас всички тоалетни са с дупка и това е единия проблем. Обяснявах как трябва в този вариант да се изпишка, но миризмата и мръсотията я притеснява. С голямото ми дете не сме имали такива проблеми. Незнам тези чистачки - хигиенистки защо въобще стоят в училището и за какво точно им се плаща, но доколкото разбирам и от госпожата никъде не чистят както трябва. Вчера но род. среща този въпрос беше поставен и ще изчакам още малко. Не се ли вземат мерки мисля да сигнализирам ХЕИ-то.  

# 80
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Сиси ♥♥ благодаря за темата!  bouquet

Относно общите помагала и учебници, събираме пари и купуваме общо.
За кражби не знам да е имало към момента, дано да няма.
Днес закуската от училище е меденка - както си е в опаковката си седи в раницата. Правя му сандвич всеки ден и си яде него. Пари не давам и няма и как да ги губи Wink, ама като си го знам няма да ги вземе в у-ще, а ще си ги събира.
Домашни имат доста и ги пише към 2-3 часа, понеже му е досадно и все иска да почива.
По ДБТ правиха гъсеница, която се изрязва от учебника.
До тоалетна ходи по 2-3 пъти по малка нужда - пие доста вода. Казва, че миришат и момичетата не искали да ходят.

Днес часът по музика е бил наистина по музика Simple Smile. Утре ще имаме пак родителска среща.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 15:55 от Solar Wind

# 81
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 739
И ние утре имаме родителска среща. Днес я взех, за да обядва у нас и веднага взе да ме агитира, да не се връща на занималня.

# 82
  • Мнения: 1 949
А децата тази събота дали ще учат?  Че било някакъв ден за отработване.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 769
хоп и аз в темата че миналата дори не успях да процета  Embarassed много сте бързи
за тоалетните, при нас имаше два варианта-с чиния и с клекало но единодушно избрахме клекало
по голяма не ходи, за малка нужда трябва да питам, ходят групово но дали мойта се "престрашава" не знам
ние миналата седмица го карахме много лежерно по малки домашни ама тая май се засилва темпото но още нямаме програма и е лудница и малко неудобно всеки ден да ти казват за следващия
при нас малкия е на градина и общо взето каката се оправя преди да се прибере но вчера не беше успяла в занималнята защото излизали и отделно  я взехме по рано заради английски извънкласен та вчера си дописва през нощите а малкия се мота при кака си та едвам го изгоних,  а каката дори казва че не и пречил, явно и е скучно ама ако го бях оставила докъм 12 щеше да откара
а за отделните учители, ние имаме такъв по музика и френски
часовете по физическо ще ги води класната както и останалите
само за ИТ не знам ,не сме имали до сега
събота ние няма да учим, защото денят за отработване бил 6 септември когато децата не били на училище още
закукси още не са ни давали от тези дето държавата отпуска

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 316
Би трябвало да не учат, защото се отработва 7-ми септември, който беше неучебен ден.

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 10 837
Дъщеря ми казва,че ходи в тоалетна/с дупка/.Още лятото говорихме,как е по-хигиенично да са такива тоалетните и явно се е престрашила.
Не би трябвало да учат в събота.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 9 776
Децата няма да учат в събота, понеже се отработва 7/09.
А по въпроса за тоалетните - какви са били тоалетните в детските градини, където са ходили децата? Тук в Пловдив, тоалетните в голяма част от градините все още са с клекала, та детето не е имало проблем с това в училище, а по-скоро с лошата хигиена в тоалетната.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 10 837
Тоалетни чиний бяха в градината,та затова имахме притеснения с клекалата.

# 88
  • София
  • Мнения: 44 418
в нашата градина си бяха нормални, но малки, детски и съвсем чисти, никога не е имало проблем там.

# 89
  • Варна.
  • Мнения: 1 102
запис

Общи условия

Активация на акаунт