Първокласници - набор 2005 г. - Тема 11

  • 28 026
  • 739
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 171
Той може ли да сметне какво ще му е рестото,ако даде 2 лв за един кроасан,пък той струва 0.60 ст.?

Аз не очаквам да си направи сметката от първия път, но като няколко седмици си изхарчи парите още в понеделник и след това до петък е без джобни, ще разбере, че не е нужно да харчи всичко накуп. Това ми е идеята. Ще има няколко метални левчета и се надявам с течение на времето да се научи да харчи по максимум едно на ден, за да има за по-дълго. Тази възпитателна цел е заради изхарчените пари за купоните този понеделник. Надявам се да проработи. Сутринта се опита да ме разчувства как много му се прияждало като гледал другите деца, но му припомних, че той се е "почерпил" понеделник и затова няма джобни.
Убедена съм, че не остава гладен. А сладките боклучки от лавката са му противопоказни на фигурата Wink. Сигурно съм много гадна, но така ги чувствам нещата  Rolling Eyes

И да се похваля - откакто започна да спортува, вече е -1,5 кг. Много съм щастлива Laughing

# 676
  • София
  • Мнения: 35 320
Астарта, абсолютно си права!
Добре де, не забраниха ли боклуците по лавките, какво стана, че не разбрах Crazy

# 677
  • Мнения: 416
В нашата лавка има шоколади, чипсове, близалки, шоколадови солети и всички други "боклуци", за които може да се сетите. Първата седмица детето ходеше без пари, защото така ни беше казала госпожата. Слагахме й закуска и вода. От втората обаче почти всички дечица са си носили и съответно и ние не останахме по-назад. Лошото е че първоначално искаше по 1 лв. на ден, а от вторник каза, че не й стигали и вече сме с 1,50-2.00. Скоро ще настигне батко си.

 

# 678
  • Мнения: 2 675
относно 2-ката и нашият не я пише "правилно", НО според мен по-важно е да се разбира ,че е такава, а не друга цифра Peace
ето вижте и от клавиатурата как излиза- 2  Mr. Green

# 679
  • Мнения: 11 828
J_M_M, пиши какво се случва с вас!  Hug Аз съм изключително смутена от факта, че учителката ти е говорила на "ТИ"! За мен това е недопустимо, елементарен етикет.
Ами от първата ни среща преди началото на годината така говори с всички родители  Tired.А иначе нищо не се случва,  защото госпожата е болна и я замества госпожата от занималнята ,но момчето ми каза че тя им обяснявала по добре нещата.
А родителите как се обръщате към нея? Дано това само й е кусура, а се окаже добър педагог.. Ох, не ти е лесно, представям си какво ти е..  Hug

margo**, миличката! Заради подобни случаи зъболекарите препоръчват вадене на много клатещи се зъбки, защото могат да бъдат опасни - да бъдат погълнати, да попаднат в бронхите, да доведат до задушаване, спиране на дишането и пр.

Астарта, браво на момчето за кг.! Само така!  Peace

Аз пък не съм убедена дали Юлиана държи правилно молива, ръката при писане. Затова реших да й взема все пак от обучаващите тренажьори, отдавна им се чудя - http://www.toy.store.bg/p61594/obuchavasht-trenazhor-s-moliv-za- … -i-vyzrastni.html Поръчах даже и за малкия тези за над 3 г. да коригираме от рано евентуално.
Ето нещо полезно в тази връзка - http://www.ot-mom-learning-activities.com/correct-pencil-grasp.html

# 680
  • София
  • Мнения: 4 578
Сиси, тренажорът е много хубав и бързо се свиква с правилната поза на ръката. Аз редовно го препоръчвам на родители.

И аз отивам да търся какво може да се продава в лавката. И при нас е "чудно" заредена  ooooh!

# 681
  • Мнения: 6 097

И аз отивам да търся какво може да се продава в лавката. И при нас е "чудно" заредена  ooooh!
В нашата има кубети,солети ,бисквити,фетучини, марети, шоколад, дъвки, два вида вафли,кроасани, студени чай, сок ,принцеси с кайма, и пици, банички.
Това открих :http://botevgrad.com/news/18636/Kakvo-moje-i-kakvo-ne-moje-da-se … ilishtnite-lavki/

# 682
  • Мнения: 11 828
Пак относно правилното писане - още от малка й повтарям непрекъснато, че се пише от горе на долу и от дясно на ляво. Но така и не свикна на 100%, а както й е удобно.. сега като й правя пак забележки твърди, че госпожата казала за определен елемент, че можел от долу на горе..  Thinking

Спокойна, мерси, от миналата година все ще купувам, но само онлайн съм ги срещала..

# 683
  • София
  • Мнения: 6 212
... че госпожата казала за определен елемент, че можел от долу на горе..  Thinking
Мдаа аз се видях в чудо с една луличка. В едната тетрадка показана че се пише отдолу на горе и с по-голям наклон. В другата показано, че се пише отгоре надолу и почти без наклон. Когато видях противоречие и в едно и също помагало, но на различни страници, схванах, че първото е елемент от главни букви А и Л, а второто е елемент от главни букви П и Т Grinning

Тренажор преди около година и половина купувах от молът на цариградско на последния етаж където е детския клуб.

# 684
  • Мнения: 11 828
... че госпожата казала за определен елемент, че можел от долу нагоре..  Thinking
Мдаа аз се видях в чудо с една луличка. В едната тетрадка показана че се пише отдолу на горе и с по-голям наклон. В другата показано, че се пише отгоре надолу и почти без наклон. Когато видях противоречие и в едно и също помагало, но на различни страници, схванах, че първото е елемент от главни букви А и Л, а второто е елемент от главни букви П и Т Grinning
Аз и четирите букви ги пиша, започвайки отгоре надолу! Но сега проверих и аз по-детайлно, наистина е така! Първият елемент на А се започва отдолу! Rolling Eyes Много странно, или аз съм сбъркано научена..  Embarassed Всъщност по-скоро съм си променила почерка с годините.. сега като се замисля, ако трябва да ги пишат малки л, м си е така - отдолу. Ужас, съвсем се обърках.. но по-важно е да не объркам детето!

Тренажор поръчах вече от store.bg, мерси.

Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 14:35 от Сиси ♥♥

# 685
  • София
  • Мнения: 6 212
Да и аз съм си променила почерка и също пиша А и Л отгоре надолу. Но идеята е ръката почти да не се вдига, буквите да са свързани помежду си и това да прави писането по-бързо. Аз лично никога не го усвоих това свързано писане, но пък в последствие беше добре за мен, защото почеркът ми дори да не е красив, е четлив.
Пък и ми се струва, че наклонът на луличките на А и Л е прекалено голям, но това вече няма да има значение само след 3 месеца  Grinning

http://tochitsa1.blogspot.com/2010/02/blog-post_1456.html

Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 14:45 от M_I_A

# 686
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
/Kakvo-moje-i-kakvo-ne-moje-da-se-prodava-v-uchilishtnite-lavki/]http://botevgrad.com/news/18636/Kakvo-moje-i-kakvo-ne-moje-da-se-prodava-v-uchilishtnite-lavki/[/url]
Хм,в петък по програмата за безплатна закуска са им дали кроасан,а уж е забранено да се продава в лавките,но щом е от държавата - явно може. hahaha

# 687
  • София
  • Мнения: 6 212
Относно храненето на децата в столове, лавки и ДГ, както и по разни програми вече не знам какво да мисля.
Кое е по-важно, да не ядат кифла с мармалад, защото е калорична, но могат да ядат кроасан натъпкан с консерванти и добавки. И дали е по-вредна баничката защото е мазна или зеленчуковата яхния приготвена с украиска сол и рапично олио (най-евтините на пазара, но пък били изложени на радиация и генно модифицирани). А в айрянът със сол ... ако беше без сол какво ли е пък млякото - дали не е приготвен от сухо отново внесено от Украйна или Китай  newsm78
Но докато печалбата е по-важна отколкото здравето на хората (а това ще е така докато свят светува) сигурност няма да има дори в това, което сами купуваме на децата си.

# 688
  • София
  • Мнения: 4 578

Но докато печалбата е по-важна отколкото здравето на хората (а това ще е така докато свят светува) сигурност няма да има дори в това, което сами купуваме на децата си.

Точно това е.
Моите ядат и кифли, и банички, и кроасани. Никога не им забранявам. За мен е важно да не се прекалява. Но им отпускат по 80 ст на дете /за безплатната закуска/. Можеше да намерят по-свестен кроасан. Тези арабските откъде ги купуват - не мога да схвана  ooooh!

# 689
  • София
  • Мнения: 2 968
А в нашето училище още не дават закуски? Каква може да е приината?

Общи условия

Активация на акаунт