Първокласници - набор 2005 г. - Тема 11

  • 28 009
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • burgas
  • Мнения: 487
А в нашето училище още не дават закуски? Каква може да е приината?
При нас закуски дават от тази седмица,уж се води безплатна закуска ако не се лъжа,но ние ще доплащаме по 6 лв на месец newsm78Не че е кой знае каква сумата,но въпроса е принципен  Mr. Green

# 691
  • Мнения: 6 039
nelito70 това за 6 -те лева нямам думи, аз бях твърдо против , но като всички родители в класа са съгласни ... моето няма да гледа и аз дадох .

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
И такива неща ли има? Понякога наистина нямат мярка. И при нас парите не са много за без платната закуска, затова я дават три дни в седмицата, за да се съберат повечко парички и да се вземе нещо по-хубаво. Останалите два дни дават плод и няма ден без нещо безплатно. Недопустимо е да събират от родителите пари за нещо такова. Още повече, че не виждам какво ще стане ако има такива, които не са съгласни. Не могат да лишат детето от полагаемото му, колкото и да е малко. По два вида закуски ли вземат? Мисля, че ако имате желание можете да се оплачете. Освен ако не ви контрират, че е по желание на родителите и всички сте съгласни.  Thinking Въпреки , че ми е чудно как от цяло училище няма да има някой против.

И двата вида закуски "Чаша топло мляко" и "Училищен плод" са по програми. Ако някое училище си е спестило работата по програмата не получава едното или другото, или и двете. Лично познавам две директорки, които отказват "Училищен плод", защото било много бумащина.

# 693
  • burgas
  • Мнения: 487
nelito70 това за 6 -те лева нямам думи, аз бях твърдо против , но като всички родители в класа са съгласни ... моето няма да гледа и аз дадох .
Е при нас имаше родители които веднага ни контрираха "айде бе за 6 лв.на въпрос го направихте"и така ходи обяснявай.

# 694
  • Мнения: 7
На косъм съм да подам оплакване до Дирекция по безопасност на храните или където трябва за асортимента в лафката или "училищния бюфет", както легално го наричат. Хубаво се намира в сградата, има два - за малките и големите, това добре, но какво предлага на децата ни е под всякаква критика - всякакви боклуци!!! Солети с шоколад, шоколадови топчета, вафли и кроасани, някакви дъвки, от които устата на детето ми беше, сякаш съм и изсипала мастило там, кубети, чипсове .... няма да изброявам повече. Всичко това не влиза в разрешения списък. Да не говорим, че съпруга ми е забелязал "лафкаджията" да мие стъклени шишета от сокчета, които после не се знае с какво се пълнят newsm78. Много им разбира на децата в 1-ви клас натурален сок ли пият или степче, и дали бутилката е била фабрично затворена.
Ще си направя труда да проуча въпроса с този списък и тази наредба, и ще се отнеса до органите. Да, докато ние родителите казваме "Абе за тия 6 лв. ли сте?!", никога няма да сложим нещата в ред. Не, не съм до тия 6 лв. или 20 лв., всички в името на децата си ще дадем и последната си стотинка, но трябва да има ред и да се спазват нормативите, които все пак са написани, но никой не ги чете от нас и не си знаем правата.
Извинявам се за гневния пост, но ...
И за занималнята се чудя има ли законов регламент или по-точно - къде е регламентирано, до колко часа трябва да стои преподавателя или всяко училище само си решава?!

# 695
  • София
  • Мнения: 5 382
jatze занималнята трябва да има някакво работно време.Това е регламента.До колкото е работното време на занималнята,до тогава трябва да стои учителя.
В нашето училище е до 17.30.Като ако нещо ти се наложи да закъснееш може да се обадиш и госпожата да те изчака докато дойдеш.Но не бива да се прекалява с това.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Работното време на учителя от занималнята е 6 астрономически часа. Примерно ако класът има 5 часа и свършва в 12 часа, тогава застъпва възпитателят и трябва да бъде до 18 часа. Ако има 4 часа, застъпва от 11.15 и свършва в 17.15, но винаги има други възпитатели, на които може да остави децата. В 3 и 4 клас имат и по 6 часа и възпитатели има и до 18:40 в някои от дните.
В някои училища директорите за икономии назначават на намален норматив, съответно и работно време, но мисля, че не е много по правилата.

# 697
  • София
  • Мнения: 2 271
Нашата т.нар. "Възпитателка" се оказа абсолютно незаинтересована и истерична..
Такова желание имах синът ми да посещава занималня, за да се научи на ред - да си пише домашните, да играе с децата.. Но тази жена не е в ред  Confused
Освен,че казва на децата "Писна ми от теб" и на всеки родител поотделно е казала, че неговото дете е невъзможно, на родителската среща ми обясняваше, как е прегракнала, защото цял ден викала, а предишния ден си спукала вена на дланта от блъскане по бюрото  Shocked
Така и не можа да накара Боби да си напише домашното  при нея, а всяка вечер дописваше в къщи на лампа и не можеше да излезе с приятелите си на улицата следобед, защото има да пише домашно.
Не ги е карала да си мият ръцете преди обяд, което направо ме вбеси, защото все още не работи стола и всеки ден им слагахме храна в кутия, която естествено се яде предимно с ръце.
Направо нямам думи... Аз имам кой да ми гледа детето и го спрях от занималня, но другите родители са вдигнали ръце.

# 698
  • Варна, България
  • Мнения: 730
В наръчника за родителите имаше телефон, на който да се съобщят за нередности в училищните лавки. Моят наръчник не е в мен, но можете да погледнете.
На нас не ни искат допълнително пари за закуски.

# 699
  • Мнения: 53
За кое училище става въпрос, ако нямаш против да споделиш?

Пловдивско е училището, в класа има повече момчета и 3-4 момиченца. Детето всеки ден се оплаква, че някой го е набил. Естествено, че мога да му кажа да отвърне след като Госпожата не взима отношение, но все си мислия, че неможе това да е разрешението на проблема, а даже задълбочаването му!!Какъв е изходът на проблема.
Забравих да споделя, че всеки ден се разговаря и с учителката и с въпросното дете/ деца, защото те са няколко.

# 700
  • Мнения: 2 587
Не са ни искали допълнително пари за закуски - дават три дни закуска,и два дни плод. Затова винаги си носи и от вкъщи,а и си е от ящните... Госпожата още от началото предупреди че няма да ги води до лавката,затова да си носят.
В класа си имат проблемно дете - госпожата от занималнята се оплакваше че е посегнало с пластмасова виличка към окото на друго дете и сега го държат на разстояние. Майка му казала че не може да се справи с него,кара го да обещае че няма повече да прави така и на другият ден всичко си е същото.

# 701
  • Мнения: 53
Поне при вас е само 1 детенце, а в при нас са няколко newsm78 #2gunfire

# 702
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Поне при вас е само 1 детенце, а в при нас са няколко newsm78 #2gunfire
лошо!
Дано да се намери начин за преодоляване на проблема!  Praynig

# 703
  • Мнения: 11 959
За  здравето на моето пораснало момченце черпя всички майки и деца: Simple Smile

# 704
  • Мнения: 11 823
Светкавица, да ви е здрав и винаги усмихнат Гръмчо!! Hug Hug Весел празник!

Общи условия

Активация на акаунт