Първокласници - набор 2005 г. - Тема 11

  • 28 010
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 11 752
Светкавица да ти е живо и здраво детето и много усмивки да озаряват лицето му!    bouquet
Весел празник!

# 706
  • Мнения: 2 491
На косъм съм да подам оплакване до Дирекция по безопасност на храните или където трябва за асортимента в лафката или "училищния бюфет", както легално го наричат. Хубаво се намира в сградата, има два - за малките и големите, това добре, но какво предлага на децата ни е под всякаква критика - всякакви боклуци!!! Солети с шоколад, шоколадови топчета, вафли и кроасани, някакви дъвки, от които устата на детето ми беше, сякаш съм и изсипала мастило там, кубети, чипсове .... няма да изброявам повече. Всичко това не влиза в разрешения списък. Да не говорим, че съпруга ми е забелязал "лафкаджията" да мие стъклени шишета от сокчета, които после не се знае с какво се пълнят newsm78. Много им разбира на децата в 1-ви клас натурален сок ли пият или степче, и дали бутилката е била фабрично затворена.
Ще си направя труда да проуча въпроса с този списък и тази наредба, и ще се отнеса до органите. Да, докато ние родителите казваме "Абе за тия 6 лв. ли сте?!", никога няма да сложим нещата в ред. Не, не съм до тия 6 лв. или 20 лв., всички в името на децата си ще дадем и последната си стотинка, но трябва да има ред и да се спазват нормативите, които все пак са написани, но никой не ги чете от нас и не си знаем правата.
Извинявам се за гневния пост, но ...
И за занималнята се чудя има ли законов регламент или по-точно - къде е регламентирано, до колко часа трябва да стои преподавателя или всяко училище само си решава?!
Напълно права си да се гневиш и аз се ядосвам от това какви боклуци продават в лавката ooooh!
И на всичко отгоре в началото, когато почваха на род.среща попитах госпожата коя фирма доставя безплатните закуски и обяда и тя не можа да ми отговори, даже попита толкова ли е важно Shocked Ами да важно ми е какво и откъде ще яде детето ми всеки ден! Ако ли не да му пращам закуска и да го вземам за обяд. Фирми и фирмички всякакви, не се знае кой на кой зет или баджанак е и кой и как е спечелил правото да прави "бизнес" със храната в училище...и какви боклуци им забъркват...за пример-"Мамо днес кебапчето на обяд не ми хареса, много странен вкус имаше".... Confused

# 707
  • Мнения: 6 031
Светкавица, Чести Рожден Ден на момчето ви. Много радости мигове за вас и за него.   newsm59

# 708
  • Мнения: 9 487
Светкавица-честит ви рожденник! Много да е здрав, щастлив и успешен ученик! Tada

# 709
  • София
  • Мнения: 6 110
Да е жив и здрав Гръмчо! Много щастие, успех в училище и весели игри!  newsm67

# 710
  • Мнения: 1 881
Светкавица, Честити рожден ден на момченцето ти! Да ти е жив и здрав, много щастлив и винаги усмихнат Hug

# 711
  • Мнения: 106
Светкавица Честит рожден ден на слънчицето! Да е жив и здрав и много да ви радва, да му се сбъднат всички мечти и едно щастливо и безгрижно детство му желая. nbirthday  Gift Tada Tada  ura  cook Приятно прекарване на партито, много подаръци и най-хубавата торта!  Hug   bouquet  bouquet

# 712
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Светкавица, да ти е живо и здраво детенцето ти! nbirthday Много да те радва, все по вода да му е!


Ние имаме три дни закуски - кифли с мармалад, или със сирене, и два дни плод. Вики носи плодовете у дома. Не обича сурови плодове и зеленчуци. Утре ще видя какво ще имат на стола. Дано да е нещо, което харесва. Няма домашни, защото всичко си е написала в училище. Следобяд ще се препитаме по математика. Насърчиха ни да им даваме задачки за "на ум" да смятат.

# 713
  • Мнения: 106
Вчера Иванина се събуди само с кашлица но днес и кашлицата изчезна.Здрави сме и утре сме на училище. Grinning Купих и мушама изглежда така,само дето на нашата има и това розовото морско звездиче ли е какво - .  Laughing
Ще е на стол вече. Храната е супа плод филийка с хляб сок или мляко. Тя хапва по повечко и ще и сложа в кутията два сандвича на преса тя много ги обича вътре с масло и телешки колбас.Вафла също ще сложа. Вода в страничния джоб задължително. Няма да и слагам чашата с какаото нали ще пият сокче на стола. Simple Smile Утре след като я оставя на училище ще взема племенника че нещо стана и във вторник тръгват сестра ми.  Grinning

# 714
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Честит празник на Гръмчо! Нека преди всичко е жив и здрав, да бъде любознателен и щастлив, а късмета да не го изтърва от ръчица!

# 715
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Светкавица, честит рожденик! Да е здрав и да ви е радост и гордост! Весел празник!

# 716
  • Мнения: 498
честито на светкавица и детето й

Да ви кажа училището си в този си вид е чиста загуба на време. Само умора и почти нищо не научават. Защо изобщо ходят, щом аз ще обяснявам пак в къщи ? Сапун няма, условия няма, в стаите е 60 градуса, едва се живее в тях, занималнята е някакъв хаос и шум. Кой измисли тези безумни лафки, откъв зор са в училищата ? В стола незнам с какво и какво готвят....Не спортуват. Седят изкривени по чиновете цял ден. И така си продължва ден след ден...............
В петък не я пуснах на училище , ходихме да купуваме туфли за балета и да се помотаме. Оказа се че и там има проблеми - като навсякъде в БГ. Сега мисля къде да идем на почивка някъде че ми писна.

jatze  На косъм съм да подам оплакване до Дирекция по безопасност на храните или където трябва за асортимента в лафката или "училищния бюфет", както легално го наричат. Подавай а не чакай. Моето дете не яде в училище и не ходи на занималня.

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Светкавица, честит ти рожденик! Да ти е жив и здрав, да нямаш проблеми с него и много да го слушаш!   bouquet

Виртуална, мисля, че е много погрешно да не ходите на училище и да се "мотате". От сега се създават навици за задълженията по-нататък - и за училището, и за живота. И ако от сега децата видят, че може да се отсъства ей така без причина ще го приемат за напълно естествено и занапред.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 5 553
Светкавица, да ти е живо и здраво детенцето!
Моят първолак тържествено обеща да си пише всички домашни, само и само да не ходи на занималня. За сега ще говоря с госпожата и ще пробваме 2-3 дни как ще е. Само дето с каката, дето също има да пише и с бебето, което се носи като малко торнадо из дома не знам как ще се наредят нещата.
Утре ще имат контролно по български. Звукови модели, модели на изречения и ченгелчета. Опитахме малко да се упражняваме, но така бързо му писва, че каквото стане.

# 719
  • Мнения: 289
Присъединявам се към всички пожелания за рожденика. Да радва всички у дома и да е отличен ученик

Общи условия

Активация на акаунт