Дело за издръжка - 2

  • 42 847
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54 907
Права си Сес , съдът се застрахова от злоупотреби . Peace
Идеята е ако хората се разберат човешки - ОК , по споразумение , иначе - издръжка за най-необходимото .

За моя случай - ами какво да се запъвам , като той няма нищо на свое име , живее под наем , осигуряват го на мин. заплата - никакви шансове ... Tired
Риска да бях изгубила на втора инстанция и да платя двойни хонорари за мен и за него , беше в пъти по-голям от вероятността да спечеля . Tired

# 31
  • Мнения: 1 213
издръжката на здраво дете на 10 е 250лв. на месец - за основни нужди.
"Здраво" дете, особено през зимния период, е доста трудно за постигане...  Rolling Eyes А всички знаем, че една болест си струва от 20 до 50-60 лв... Но това не се включва в издръжката, нали? Не се включват и новите дрехи и обувки, които всеки сезон се сменят и струват маса пари. За учебни помагала дори не искам да започвам да говоря...

Аз лично предимство никъде не искам. Това, че си гледам детето сама не е повод да получавам предимство.
Sesana, харесва ми как мислиш и съм съгласна с почти всичко с теб, но защо пък да няма предимство? Дай сега да се доказваме кой колко е силен! И аз съм силна и борбена и две години вече се оправям и на детето нищо не му липсва, но не е идеята това да става с чак толкова много усилия от моя страна и работа по 14 ч/ден. Когато един човек отглежда и поема повечето разходи, съвсем нормално е да имаш предимство най-малкото при записване на градина/у-ще, както и по-малка такса. За друго "предимство" сега не се сещам, но тези двете за мен са изключително важни. За сина ми така и не се намери място в ДГ цели 4 г., а сега предучилищната му в училище струва 120 лв месечно!

По повод споменатите злоупотреби, аз пък никога не съм чувала за случай, в който на някой баща му е отсъдена прекалено голяма издръжка!!! При тези мижави стандарти на БГ съдилищата, голяма, голяма, колко да е голяма? 200 лв?! Надали майката и детето биха заживели в лукс.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
Cameron, аз не гледам на себе си като на човек нуждаещ се от предимство. Детето ми е равно с всяко друго. Това, че съм се разделила с баща му какво точно променя? Нищо. Има майки живеещи с бащите, които имат по - голяма нужда от мен. Те също гледат деца...Предимство би трябвало да има при финансова нужда, но не поради факта, че си се разделила с БНД.
Моето не го искаха в ДГ. Женена бях тогава. Но се наложи да работя. Започна градина едва на 4г. За градините не предимството е проблема, а липсата на места. И точно той трябва да се реши.
Защо ви е платена предучилищната? Че и в тоя размер?

Мисля, че детските заболявания в някаква рамка са включени. Всички деца боледуват. Повечето хроници боледуват по - честичко. Изчислила съм, че в разликата в лечението на обикновена хрема и бронхит е точно 20-30 лв. Да вземеш АБ, ако се налага и сироп за отхрачване. А хремата сама по - себе си е едно 30лв. поне. Но пък детските заболявания се разреждат с времето.

За злоупотребата няма и да чуеш. Докато се нижат всякакви абсурдни дела. При доход на бащата чисто 450лв.-600лв., на майката 350. Скача с иск за 350лв издръжка. Това освен смях през сълзи, друго не може да подбуди. Нали за да присъдят такава част на бащата едно поне 250 трябва да може и тя да предостави. И какво излиза, че остава с доход за нея от 100.
Или обратното слиза си пича от ML-а, за да заяви в съда, че е на помощи.
Ей заради такива красавци го отнасяме. Ходи докажи от де е колата.

# 33
  • Мнения: 1 809
Много ми е смешно това със злоупотребата.Когато водех делото за издръжка и Социалните ме викаха с детето.Тъй като аз изказах възмущение защо трябва да разпитва детето относно доходите ми и как ги харчим.И служителката  ми обясни, че е заради злоупотреби.Питам аз кое е злоупотреба-100лв, които струва помагалата за училище , 300лв които давам всяка зима за Аб и други лекарства, 600лв за английския или може би това, че се опитвам да храня детето си здравословно и това излиза по-скъпо.И мога да изброя още един куп неща, но няма смисъл-знаете ги.Това ,че всички грижи и отговорности са на нашите плещи.И какво става, оня си вее крачолите,   доволно гали шкембето и реве че няма пари.Еми няма други ангажименти освен да работи-ако трябва и на 3 места, за да има.Амааа  в Булгаристан няма кой да го изиска това от него...
И моят ревеше ,че нямал.Ами хубаво, ама щом си нацвъкал още 2 деца и купуваш апартамент, значи имаш.Едва ли другите си деца ги гледа с по 60лв на месец.
Всичко е толкова абсурдно, че като се повдигне тази тема и полудявам.

# 34
  • Мнения: 1 213
Детето ми е равно с всички други, но аз някак не се считам за равна по права, колкото и тъпо да звучи. Нещата, които нормално се правят от двама души, майка и баща, аз ги изнасям съвсем сама - и физически, и финансово, и емоционално. Така че никак не ми се вижда нечестно да имам някакво предимство. Най-прост пример ти давам - аз ако не работя, това домакинство няма кой да го издържа и сме умрели от глад. Как се предполага да работя, ако няма кой да гледа детето през деня? Не го взеха в държавна градина и се налагаше да плащаме частна. При цените в София нали ти е ясно, че частната градина на над 50% обезсмисля ходенето на работа - преливаш от пусто в празно. Е защо аз, като самотен родител, да нямам предимство и да вземат моето дете в държавна градина, за да мога да изкарвам пари и да го гледам? Разбира се, плащам и немалки данъци от сума ти години, така че не е като да ми дават нещо даром, не искам социални помощи. Обаче не, гениалната система прие децата на всичките съседи-връзкари (точно с ML-ите и Q7-ците), които не само че имат пари, ами и жените им не работят и могат да си гледат децата. Така че определено съм "ЗА" да имат предимство самотните родители!

И да се върнем на злоупотребата - стига вече с това равно делене между майката и бащата. Не сме вече в соца, хората не са равни! И като ще си делят по равно, защо не се остойности и грижата за детето, оказана от един-единствен човек? Няма как да се измери всичко и да е абсолютно по равно, но поне от гледна точка на доходи нещата могат да са пропорционални. Бащата ако взима 2000 лв заплата, а майката 600, логично ли е да си делят двамата по 150 лв за издръжката на детето? Не е ли по-нормално той да даде 200 или 250, а тя 100??

# 35
  • Мнения: 1 809
Цитат
И да се върнем на злоупотребата - стига вече с това равно делене между майката и бащата. Стига, бе, хора, не сме вече в соца, хората не са равни! Бащата ако взима 2000 лв заплата, а майката 600, логично ли е да си делят двамата по 150 лв за издръжката на детето? Не е ли по-нормално той да да де 200 или 250, а тя 100??
 
 
 Абсолютно!Това, което се опитах да кажа в предния пост беше именно,че дори и да няма доходи бащата е длъжен да намери, за да плаща прилична сума издръжка.Майката е поела отглеждането и възпитанието на детето, той трябва да поеме по-голямата част от издръжката.Значи като е за парите равенство,ама когато е за отговорности е само за единия..

# 36
  • Мнения: 1 213
Малвина, знаеш ли, бащите явно нямат толкова силно чувство за закрила на поколението и това да намерят начин на всяка цена не им идва отвътре. Защото аз държа детето да си има всичко и правя и невъзможното, за да му го осигуря. И ако наистина нямам, прибягвам до заеми или кредитни карти и после връщам. Но за мен няма опция да "нямам" 50 лв такса за започване на учебната година в средата на септември (защото те се искат тогава, никой не те пита дали ще имаш пари на 30-то число примерно) или да нямам пари за есенни обувки през септември (когато времето се влошава и трябват спешно и не ме грее, че баща му щял "да ми даде другия месец") и т.н. и т.н. Но по тази тема можем да си чешем езиците много, а резултат - никакъв, за съжаление. Връщам се да работя и ще ви изчитам довечера.

# 37
  • Мнения: 54 907
Кам , на теб поне ти казва другия месец . Tired
Нашия изобщо не дава ! #Cussing out
Казва , че ако имал щял да ги скъса или изгори Shocked Shocked Shocked , но няма на мен да ги даде !!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

И да се върнем на злоупотребата - стига вече с това равно делене между майката и бащата. Не сме вече в соца, хората не са равни! И като ще си делят по равно, защо не се остойности и грижата за детето, оказана от един-единствен човек? Няма как да се измери всичко и да е абсолютно по равно, но поне от гледна точка на доходи нещата могат да са пропорционални. Бащата ако взима 2000 лв заплата, а майката 600, логично ли е да си делят двамата по 150 лв за издръжката на детето? Не е ли по-нормално той да даде 200 или 250, а тя 100??

Имам примери , в които не само не е остойностена грижата , а дори и финансовата част на отглеждащия родител е по-голяма ! #Cussing out
За решение на съда говорим ! Naughty

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
happy mama, аз ако вляза в съда може и да ме накарат на БНД да давам  Laughing hahaha
На твоето БНД може да му предложиш запалка/нагла работа/. Мразя мъже, който смятат, че хранят майката. Не им идва на ум, че парите са за децата им. Ако има и някоя булка да го подучва.... Crazy

MALVINA, колкото до посечения от теб пример за издръжка, аз съм на абсолютно същото мнение. Не съм твърдяла обратното. 200/100 е приемливо. 250/150 също. Поне в моите очи това е редно при този доход, че да не кажа и повече.
Ако бащата е трудоспособен, то съда приема, че може да реализира доход над минимума за страна и на тази база определя издръжка.  

Говоря за съвсем друг вид злоупотреби и мисля, че всички се сещате за какви точно, няма нужда да се повтаряме, потретваме...

# 39
  • Мнения: 1 213
happy mama, аз ако вляза в съда може и да ме накарат на БНД да давам  Laughing hahaha
Уффф, това за сивата икономика вече е съвсем друга тема и по-добре и нея да не захващаме... Дали статистически жените повече работим "на бяло", а мъжете "на сиво"? Май така излиза.

# 40
  • Мнения: 1 809
Говоря за съвсем друг вид злоупотреби и мисля, че всички се сещате за какви точно, няма нужда да се повтаряме, потретваме...
Да, аз те разбрах правилно HugПросто като прочетох думата ''злоупотреби'' и се сетих за моето дело и...  Twisted Evil, не че оспорвам мнението ти.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
happy mama, аз ако вляза в съда може и да ме накарат на БНД да давам  Laughing hahaha
Уффф, това за сивата икономика вече е съвсем друга тема и по-добре и нея да не захващаме... Дали статистически жените повече работим "на бяло", а мъжете "на сиво"? Май така излиза.
Не знам. При мен отговора е: Аз съм на една заплата. Ми то и аз съм на една заплата  Laughing
Макар, че не му вярвам и за минутка, че е на една заплата. Която е чисто към 700-800лв. Но при нас подхода е по - различен. А съм го настъпала, а е изгрубял. Разговори и търпение му е майката. Поне в нашия случай.
Пък и горя на първа писта с дохода на светло.

# 42
  • Мнения: 3
Здравейте
При мене проблема е следния. разделен съм със съпругата ми от 1 година някъде.Всеки месец и пращам по 100 лв за детето а не сме разведени! говорих с познати адвокати дадоха ни документи който да попълним и да ги занесем в съда и да се разведем по взаимно съгласие като цялата услуга ще ни струва 80-100 лв без адвокати  само разноските по делото, но вече половин година си прави на ударена и не оправя тъпите документи. Нямам обяснение за нейното поведение а на всичкото отгоре ми иска и повече пари,който и казах че няма да получи. вече наистина се чудя дали да не си хвана и адвокат и да заведа дело за развод. не сам и искал нищо просто си взех багажа и се разделихме всичко остана за нея и детето. по време на брака не сме купували апартамент или коли така че няма какво да разделяме.Някаква идея защо се получава така?? Освен да спра да и пращам пари и да вземе да заведе дело за развод.Вярно е че това дете има разходи по него но е смешно да се претендира за по голяма сума....когато има пари ще има и детето но може само да се иска от бащата да дава по 200-300 лв пък майките да се държат зле.. не знам и аз какво става вече...     

# 43
  • Мнения: 427
estestven всяко стадо си има своята мърша  Peace
Както има недобросъвестни бащи , лишаващи децата си от елементарни нужди и т. н . Така в това число попадат и недобросъвестни мами , не е необходимо да мерим всички с един аршин . Peace
Относно питанките ти , ако смяташ че за теб е по - добре да заведеш дело за развод , направи го .
Причината поради която съпругата ти не иска да подава молба за развод , може би е тази че не иска да се развежда с теб . Може би иска да бъдете отново сем - то , но незнае как да ти го каже . Има много " може би "  .....Може просто да няма пари за развод , защото/  ако не бъркам / този който пръв подаде молба за развод , плаща адвокатските хонорари и на двамата.
Спирайки да плащащ някаква издръжка , ще навредиш единствено на детето си , лишавайки го от нещо което в момента му е необходимо .
Може ли да те попитам под каква форма пращаш парите : чрез пощенски запис , банков превод или на ръка ? Имаш ли изобщо някакви документи ,че досега си давал пари за детето си ?

# 44
  • Мнения: 7 779
Спирайки да плащащ някаква издръжка , ще навредиш единствено на детето си , лишавайки го от нещо което в момента му е необходимо . има ли гаранция, че детето вижда тези пари  newsm78
Може ли да те попитам под каква форма пращаш парите : чрез пощенски запис , банков превод или на ръка ? Имаш ли изобщо някакви документи ,че досега си давал пари за детето си ?

Общи условия

Активация на акаунт