Дело за издръжка - 2

  • 42 850
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 779
хмм ... чудя се не е ли безплатно образованието в БГ ? поне основното  newsm78

# 46
  • Мнения: 427
bongo_2007 това е все едно да питам теб същото : има ли гаранция че детето ти вижда парите , които вземаш като издръжка newsm78 доколкото разбрах , детето е при теб , а майката плаща издръжка .......
Ако си чел постовете ми , ще си наясно че от години се справям сама , не вземам издръжка макар че ми е присъдена такава.
И след като толкова много БНД се съмняват, че издръжката не стига до децата им , аз предлагам следното : Когато трябва да купувам учебници , тетрадки и др. консумативи ; когато се наложи да купувам лекарства ; Когато се наложи да обличам и обувам детето ; Когато трябва да плащам извънкласни занимания , БНД да идва на всички места с мен и да си делим разходите 50:50.
При такъв случай изобщо няма да си харча парите по адвокати ,за да искам мизерно увеличение на издръжката  Peace

# 47
  • Мнения: 3
Пращам ги с банков превод и си пазя абсолютно всички бележки за последната година.. А колкото до това дали има пари за развод предложих и варианта  развод без адвокати  но не знам причината поради която се мотае още . Няма как да се съберем отново аз вече живея в друг град тя си има може би някой не ,че ме интересува, важното е като отида при детето или го взема с мен да няма мрънкане. Мисля скоро да заминавам в чужбина и искам веднаж за винаги да приключа с този въпрос.
 Какво всъщност искат жените......

# 48
  • Мнения: 427
estestven хубаво ги пращаш с банков превод , но едва ли пишеш в документа че е издръжка. / тук не искам много да коментирам , защото не съм достатъчно запозната / . Ако постигнеш развод , един съвет от мен : или търси начин да упоменаваш в платежните , че парите са издръжка . Или търси някаква друга алтернатива , но задължително трябва да имаш документ , в който да упоменаваш преведената сума като издръжка  Peace
Много съм изморена и не мога да се изразя правилно , но се надявам че ме разбра какво искам да ти кажа........... Peace
  П. П : това че пращаш пари по банков път и си пазиш документите , няма да има никаква стойност ако не си упоменал че превода е издръжка за детето ти .  Peace Защото ако стигнете до развод , и ти представиш тези документи пред съдебния състав , то тези документи няма да имат абсолютно никаква стойност . Ако не греша , относно издръжката можете с майката да сключите извън съдебна спогодба / дори и да нямате официален развод / ,относно месечната издръжка . Но нека и адвокат се включи , не съм убедена на 100 % .  Peace

# 49
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
shams u amar, този estestven си е грабнал шапката и си е бил камшика. Всяко стадо си има мърша, но в случая това не е жена му. Sorry! Naughty

# 50
  • Мнения: 3
dias не знаеш какво говориш! След като съм си тръгнал е имало причина но не мисля че е мястото да го обсъждам тук. Четох че говорите за дела за издръжка и реших да пиша и аз! разбирам че това е женски форум аз също съм го чел доста след като жена ми роди и мислех че пишат доста интелигентни хора, така че ако обичаш или вземи някакво отношение по въпроса ми или изобщо не се обаждай... Та погледната наново .... какъв е смисъла да пращам пари след като бившата ми не си прави елементарен труд да се разведе с мен. shams u amar не знаех че трябва да се пиша издръжка на дете като вкарвам пари по сметка и ?

# 51
  • Мнения: 427
shams u amar, този estestven си е грабнал шапката и си е бил камшика. Всяко стадо си има мърша, но в случая това не е жена му. Sorry! Naughty
Може и така да е dias , не оспорвам  Grinning
estestven си знае най - добре  Peace
Относно последната му питанка :Какво всъщност искат жените......
Жените искат , децата им да живеят един нормален живот , по - възможност без огромни лишения.
И...... да не просят пари от БНД за нуждите на децата си  Peace
В по - преден пост , споделих вариант относно това  Peace
  П. П : estestven да добавя и още нещо  , ако в банковия ти документ не е упоменато че превода е относно издръжка , то след време няма да можеш да докажеш че тези пари са били точно по това предназначение  Peace Още повече щом се водиш все още официално женен  Peace

Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 22:38 от shams u amar

# 52
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931

estestven, цял ферман мога да напиша и няма да съм на твоя страна. Тук става дума за дело/а за издръжка без значение какво искат жените. Важно е какво са готови да направят родителите за собствените си деца. И ако обичаш не ми давай насока какво и къде да пиша. 
Благодаря ти предварително.
Ще коментирам поста ти както преценя.





# 53
  • Мнения: 54 986
Спирайки да плащащ някаква издръжка , ще навредиш единствено на детето си , лишавайки го от нещо което в момента му е необходимо . има ли гаранция, че детето вижда тези пари  newsm78
Може ли да те попитам под каква форма пращаш парите : чрез пощенски запис , банков превод или на ръка ? Имаш ли изобщо някакви документи ,че досега си давал пари за детето си ?

Как трябва да ги види детето парите ? Crossing Arms Crossing Arms
Бонго ,  жена ти сигурно и тя се пита дали не изпиваш издръжката на детето ?! Mr. Green Mr. Green

Иначе , да , да идва с мен като плащам всичко и да делим на 2 , съгласна съм ! Naughty Naughty Naughty
Нооо , ще се набута много !  Sunglasses
Този месец само за училищни разходи парите са повече от издръжката !
Отделно уроците , пак повече от издръжката , отделно дрехи , храната изобщо не я броя ! Naughty Naughty Naughty

Така , че Бонго , да заповяда БНД , нека да види , че не съм забогатяла от издръжката на детето ! Naughty
Ама се прави на тарикат , миналата седмица ме закара до нас и по път минахме през книжарницата , той , обаче нямало да слиза от колата , сакън да не кажа дай пари ! #Cussing out #Cussing out

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
dias не знаеш какво говориш! След като съм си тръгнал е имало причина но не мисля че е мястото да го обсъждам тук. Четох че говорите за дела за издръжка и реших да пиша и аз! разбирам че това е женски форум аз също съм го чел доста след като жена ми роди и мислех че пишат доста интелигентни хора, така че ако обичаш или вземи някакво отношение по въпроса ми или изобщо не се обаждай... Та погледната наново .... какъв е смисъла да пращам пари след като бившата ми не си прави елементарен труд да се разведе с мен. shams u amar не знаех че трябва да се пиша издръжка на дете като вкарвам пари по сметка и ?

Няма значение какво пишеш когато превеждаш пари. Захранване на сметка, издръжка....Пращал ли си ? Пращал си. По - добре е да са с основание издръжка, но не е страшно. Все пак сте във фактическа раздяла.

Обаче в цялата история едно не разбирам. " Какъв е смисъла да пращам пари след като бившата ми не си прави елементарен труд да се разведе с мен. " - Тази мисъл сериозна ли е?  newsm78
С тях ли живееш? - Не. Тя ли гледа детето? - Да. Ми пращаш тези пари за детето си. Те не са откуп за развод и добро държание.

Най - малкото като ти се развежда - заведи си дело. По - скъпо е, но явно си на зор.

" Освен да спра да и пращам пари и да вземе да заведе дело за развод.Вярно е че това дете има разходи по него но е смешно да се претендира за по голяма сума...."

Отношенията между вас, не касаят детето ви. То си има нужди и най - вече нужда от двама родители. Вземете се разберете. Смешно е да намесвате издръжката на детето в лични отношения. Извинявам се, но за мен е така. То няма никаква вина за вашите неща и нямате право да се разбирате чрез него. Тук визирам и теб и нея.

ПП: Ще си умирам от кеф ако разходите за детето се цепят на половина. касовите бележки от месеца и да плати половината  Wink Ма не може  Stop

Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 08:30 от Sesana

# 55
  • Мнения: 58
Аз завеждам дело за издръжка. Хонорар на адвоката- 300лв ,отделно 32лв държ. такса.Засега това съм дала.
Не съм казала на БНД,че ще завеждам дело. Нека да му е сюрприз .Както на мен сватбата му.
Досега не съм водила дело за издръжка,и нямам присъдена такава. Но... всеки месец БНД ми превежда определан сума пари по банков път, в платежното пише : "Месечна издръжка на .... за месец...." Извадих справка от банката по тази сметка като доказателство пред съда, защото искам почти същата сума за издръжка. 
Ако се заяде, ще има ходене по мъките.Но няма невъзможни неща.
Няма да се съглася без борба,както се казва.
Ще следя темата.
Бонго,  Hug Hug Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 1 120
chopi, адвоката ти информира ли те, че ако БНД се съгласи с иска, разходите по делото са за твоя сметка?

# 57
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
chopi, БНД превежда определена сума пари без да е осъден по каналния ред и пише, че е за издръжка на общото ви дете. Ти завеждаш дело за издръжка за "почти същата сума"?  newsm78 Притесняваш се, че ще спре да плаща и затова искаш Споразумение?  newsm78

# 58
  • Мнения: 897
Здравейте
не сам и искал нищо просто си взех багажа и се разделихме всичко остана за нея и детето. по време на брака не сме купували апартамент или коли така че няма какво да разделяме.
Малко ОФФ.
Много ми е интересно какво точно е трябвало да поискаш, та толкова благородно постъпи да не искаш нищо. При положение, че нямате общо недвижимо/движимо имущество.
И като бившата ти съпруга не взима развода в свои ръце защо не го направиш ти?

# 59
  • Мнения: 1 213
Абе и мен ме гризеше да го питам естествения господин, какво "всичко" е останало за нея, като не са имали никакво общо имущество?  Wink  Без да искам да обобщавам, мисля, че постовете му чудесно визуализират мъжката гледна точка - абсолютна дистанцираност от детето, жената трябва да поеме развода (защото той, видиш ли, е малък и не може да подаде една молба), недоволство от ситуацията и то изцяло по вина на жената. Идея да се вдигне и да поговори с нея нормално, пък да си види и детето покрай разговора, обаче нЕма.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт