Дело за издръжка - 2

  • 42 854
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Бургас
  • Мнения: 6 257
Какво става - ако не иска (или не може) да плаща, му налагат запор на пенсията. Предполагам, че ще се съобразят да му остане някакъв минимум, макар че в нашия случай издръжката изцяло я удържат от пенсията, без да се интересуват колко остава (БНД също е пенсионер). При това удържат и издръжката, и дължимото за минал период, та му оставаха някакви стотина лева от пенсията. Съдия-изпълнителят ми обясни, че при вземанията за издръжка не се гледа дали на длъжника му остава да кажем една минимална заплата да се издържа - издръжката се удържа изцяло.

Другият вариант е при неплащане да се иска държавата чрез общината да поеме издръжката, която бащата не плаща. Но това става, само ако той няма никакви доходи, нито имущество, след обстойна проверка от съдия-изпълнителя. Във вашия случай, тъй като има пенсия, пак ще се прибегне към запор на част от пенсията.

Ако вече няма абсолютно нищо, тогава държавата плаща издръжката, но не повече от 60 лв., не плаща и за времето назад. И периодично трябва да си я търси от длъжника. Не знам дали това се прави реално.
И остава един вариант другият родител периодично да дебне дали той не е започнал работа някъде на трудов договор, или пък дали не си е купил имущество, което евентуално да запорираш. Което изисква голям ресурс и е уморително.

# 751
  • Мнения: 7 779
E как така не могат да плащат? Винаги безработни ли ще са тези родители?! Делото се води в някакъв период от време, когато може да са ВРЕМЕННО без работа, но до навършване на пълнолетие да се приеме, че няма да могат да плащат присъдената издръжка е твърде изопачено (в полза на осъдения)!
не трябва да се забравя ,че много жени точно когато искат увеличение на издръжката се изкарват безработни , точно тогава децата са с медицински проблеми които може да се излекуват за 2-3 мес. и са поети от здр.каса.  еее , и това е временно , но издръжката тежи за години напред.
и какво ??? - пак стигаме до извода ,че има родители и "родители". и мъже , и жени - все тая. съдията надали го интересува всичко това. още повече , той го знае това.

# 752
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Добре дошли в България  Mr. Green
Колкото повече чета, слушам и виждам толкова повече ми настръхват косите  ooooh!

# 753
  • Мнения: 7 779
...толкова повече ми настръхват косите  ooooh!
за какво бре  newsm78

# 754
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
...толкова повече ми настръхват косите  ooooh!
за какво бре  newsm78

За леещата се злоба между  индивиди, които уж са се обичали
За прекрасната ни съдебна система
За нещата, които се приемат по дефолт
.......
За чудесната ни родина
........
Абе.......ай наздраве  Mr. Green

# 755
  • Мнения: 50
не трябва да се забравя ,че много жени точно когато искат увеличение на издръжката се изкарват безработни , точно тогава децата са с медицински проблеми ...

Не знам за какво увеличение говориш  newsm78
Но аз не мисля да напускам работа и да изкарвам детето  болно, за да  съдя БНД за неплащане на  издръжка и увеличението и от  80 предполагам на 100 лв  Close Close Close

# 756
  • Мнения: 7 779
за неплащане не говорим.  само за увеличение. и не е нужно да напускаш работата си. просто не се водиш на трудов договор - т.е. безработна си.  не е нужно и детето да се разболява . просто си вадиш амб.листове.  как да не се "хване" съдията на такива доказателства ???

# 757

Общи условия

Активация на акаунт