СТРАСТИ - градините в София кампания 2012/2013

  • 10 924
  • 1 004
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 67
Здравейте,
честито на всички приети и много късмет на чакащите. Аз подходих с много резерви към тази кампания, т.к. синът ми септември ще бъде едва на 10м. Хем ми се иска да го приемат, хем не ми се ще да го пускам. Та по този повод и аз се присъединявам към питането колко време може да се отложи тръгването. Тоест ако евентуално го приемат за септември хипотетично дали е възможно да го пусна на ясла чак декември, или пък януари? А какво се случва с данните, които се подава към НОИ?
Трябва да говориш с директорката колко време може да го отложи. И на тях не им се занимава с непроходили  бебета. Ама май след Нова година подават някакви данни и до тогава трябва да сте го пуснали. А за данните към НОИ- какво точно ти е питането?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 202
violenzaa, средният ми син тръгна на градина на 3,5г., дребните на 2,3г. Ако можех, щях и тях да задържа до 3г.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 613
Да следя и аз темата.
Моята дъщеричка ще тръгне на градина от тази есен, но имах желание още миналата година да тръгне, но нямаше късмет да я приемат.

# 18
  • Мнения: 4 465
Здравейте,
честито на всички приети и много късмет на чакащите. Аз подходих с много резерви към тази кампания, т.к. синът ми септември ще бъде едва на 10м. Хем ми се иска да го приемат, хем не ми се ще да го пускам. Та по този повод и аз се присъединявам към питането колко време може да се отложи тръгването. Тоест ако евентуално го приемат за септември хипотетично дали е възможно да го пусна на ясла чак декември, или пък януари? А какво се случва с данните, които се подава към НОИ?
Трябва да говориш с директорката колко време може да го отложи. И на тях не им се занимава с непроходили  бебета. Ама май след Нова година подават някакви данни и до тогава трябва да сте го пуснали. А за данните към НОИ- какво точно ти е питането?


Подават данни през септември, декември и февруари. В момента, в който подадат детето в списъка, то вече ще се води посещаващо. Не съм сигурна че днешно време някой би се навил да отложи с повече от месец-два, в краен случай три със записано, но непостъпило дете.

# 19
  • Русе/ София
  • Мнения: 696
Мисля, че при много уважителна причина, директорката ще Ви влезе в положението при молба за отлагане. Когато приеха моето детенце на градина (в Русе) и трябваше да тръгне от септември, му предстоеше втора сърдечна операция - трябваше да бъде здрава. Отидох и говорорих с директорката - даже й предложих да освободим мястото ако е нужно, защото след операцията пак трябваше да се пазим 4-5 месеца.... Вярвайте ми такова добро и сърдечно отношение не съм очаквала. Толкова се трогна тази женица.... Каза ми да започнем градина, когато сме готови и когато не ме е страх да я пусна сред децата, а мястото ни ще се пази. Започнахме през април. Но това за мен си е сериозна извинителна причина. Незнам Вашите основания за отлагане, но може да попитате на място за възможностите.  Peace

# 20
  • Мнения: 4 465
От БНТ търсят майка/и, които да участват в предаване, в което ще се обсъждат проблемите при отглеждането на деца. Става въпрос за четвъртък, от 16:30 часа. Ще се говори и за приема (поне така ми казаха).

Аз отказах, защото в четвъртък съм извън София, но помолиха да попитам дали няма някой, който би желал да говори по темата. Ако има някой желаещ, моля да ми пише на ЛС. Помолиха до 14 часа да им върна отговор.

Моля ви, който може, нека реагира.

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
От БНТ търсят майка/и, които да участват в предаване, в което ще се обсъждат проблемите при отглеждането на деца. Става въпрос за четвъртък, от 16:30 часа. Ще се говори и за приема (поне така ми казаха).

Аз отказах, защото в четвъртък съм извън София, но помолиха да попитам дали няма някой, който би желал да говори по темата. Ако има някой желаещ, моля да ми пише на ЛС. Помолиха до 14 часа да им върна отговор.

Моля ви, който може, нека реагира.


Предаването е "Малки истории" - едночасовият вариант през уикенда и да, основната тема е приемът в ДЗ.
Както изглежда ние с Ели няма да може да се включим.

# 22
  • Мнения: 4 393
Нямам нищо за писане по темата, но не искам да ви изпускам.

# 23
  • Мнения: 69
Здравейте отново. Благодаря ви за отговорите. Съображението ми за отлагане на започването на яслата е, че ноември на Малечко му предстои операция и ще се наложи да се пази поне месец, два докато оздравее напълно и в същото време аз ще трябва да съм си в къщи, за да мога да го гледам. Питах кога се подават данни в НОИ, за да знам евентуално кога би трябвало да се върна на работа. Дано съм обяснила правилно.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 486
Запис, и на второ класиране не е приет синковецът.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 340
Благодаря за отговорите.
и аз си мисля, че ако обясниш - ще те разберат. Успех!

# 26
  • Мнения: 805
При такива сериозни причини отлагането става и с медицински документи. Това в случай, че директорката не прояви разбиране или прояви но само за до 2-3 месеца.

Отделно - майчинството до 1г на детето не се прекратява.

# 27
  • Мнения: 25
Здравейте! Simple Smile
Първо честито на всички приети и късмет на чакащите!
Ние живеем в Надежда, тук със свободните места е много трудно. До сега не сме класирани, а както изглежда и свободни места няма за следващо класиране. Ето за това започнах да разглеждам градини в близост.
Питанията са ми следните:
1. Има ли някой отзиви за градините в Обеля ( и по-конкретно 5 ЦДГ - та са пръснати из разни блокове в квартала)? newsm78
2. Ако сега приемат сина ми в някоя градина (например в Обеля), каква е процедурата после по преместването му, т.е. ако искам догодина да го прехвърля в Надежда - как става кандидатстването, класирането и приема след това? newsm78

Много ще съм ви благодарна за отговора ( до сега не съм се вълнувала така нито за кандидат-студентските си изпити, нито за дипломирането си  Shocked) !!!
Благодаря!!!  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 6 202
По втория въпрос- кандидатствате по същия начин, както и сега. В новата кампания ще ви възстановят точките за първо желание и ще можете да кандидатствате с пълния набор точки. Има и вариант да намерите дете, с което да се размените, но според мен е по- скоро хипотетичен.

# 29
  • Мнения: 25
По втория въпрос- кандидатствате по същия начин, както и сега. В новата кампания ще ви възстановят точките за първо желание и ще можете да кандидатствате с пълния набор точки. Има и вариант да намерите дете, с което да се размените, но според мен е по- скоро хипотетичен.
Благодаря много!

Здравейте! Simple Smile
Първо честито на всички приети и късмет на чакащите!
Ние живеем в Надежда, тук със свободните места е много трудно. До сега не сме класирани, а както изглежда и свободни места няма за следващо класиране. Ето за това започнах да разглеждам градини в близост.
Питанията са ми следните:
1. Има ли някой отзиви за градините в Обеля ( и по-конкретно 5 ЦДГ - та са пръснати из разни блокове в квартала)? newsm78
2. Ако сега приемат сина ми в някоя градина (например в Обеля), каква е процедурата после по преместването му, т.е. ако искам догодина да го прехвърля в Надежда - как става кандидатстването, класирането и приема след това? newsm78

Много ще съм ви благодарна за отговора ( до сега не съм се вълнувала така нито за кандидат-студентските си изпити, нито за дипломирането си  Shocked) !!!
Благодаря!!!  bouquet

И още към въпросите:
3. Отзиви за 41 ОДЗ "Адам Мицкевич", че май и там бихме имали шанс - евентуално!!! #Crazy

Последна редакция: пн, 28 май 2012, 19:08 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт