Бургас: Ясли, градини, занимални със специални занятия - 4

  • 37 064
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • у дома
  • Мнения: 965
Моя Гого се храни сам в къщи, благодарение на детегледачката  Crazy И там се храни сам, но има един лош навик, да си бърше устата в ръкава, като наполеоновите войници  ooooh! Бибо, аз мислех да питам, дали ще разрешат да му слагат лигавник, все пак мойто е най-малко в групата, но няма да се наложи, де... В нашата ДГ слагат салфетки на всяко дете и им правят забележка, да се бършат с тях.
И аз да похваля госпожите - детето е спокойно там, плаче по дифолт, така да се каже, да се отчете. Противно на очакванията ми, всички са много доволни от него и само го хвалят.
Дитка, питай в ОДЗ-то. От там дават бележка, с всички изисквания.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 420

Мели, кво стана, Колето все пак къде тръгна на градина..?
Детелината Peace Още не съм го пуснала, защото изчаквам малко бебока да поотрасне. Малко ме е шубе от разни вируси Peace

# 17
  • у дома
  • Мнения: 965
Въх, ти кога роди?!!! Еми, живо и здраво да е бебочето  Hug

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 420
Въх, ти кога роди?!!! Еми, живо и здраво да е бебочето  Hug
Мерсиииииии Flutter Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 284
Днес родителска среща. Че ми е и за първи път... Аз се развълнувах, ама ми убиха ентусиазма. На който казах, че съм на родителска среща, всеки ми каза: "Основно се прави, за да искат пари". Добре, без пари няма да се размине, ясно е. Но не трябва ли да се говори и за някаква форма на обучение?! Още малко и ще имам отговор на въпроса си Simple Smile

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 338
Нашата родителска мина вчера. Отчетохме се с по 30 лв. за 1 група в градина. За форма на обучение, ами запомних по кои учебни помагала ще работят, четоха набързо каква им е програмата и такива неща. Продължителност на мероприятието - около час.
Малкия трети ден ходи на ясла и днес започна да плаче още като оставихме кака му на градината, знае че следващия е той. Сутрин го оставям - плаче, като отида да го взема плаче. Като го питам какво е правил на яслата: 'плаках за майка си'  Tired
Дано по-бързо се адаптира  ooooh!

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Мели, честито ти второ момченце. Да е живо и здраво!  Heart Eyes
Миналата седмица засякох и Хъгси с едно хубаво, голямо коремче...  Grinning


"Основно се прави, за да искат пари". Добре, без пари няма да се размине, ясно е. Но не трябва ли да се говори и за някаква форма на обучение?! Още малко и ще имам отговор на въпроса си Simple Smile
Не съм съгласна. Един час говорят за правилника на градината, развитие на децата в съответната възраст, по кои образователни системи се работи и прочие...
За пари се говори накрая и единствено и само родителите решават по колко да се събира. Няма никакво изнудване нито "просене" както някой се беше изразил тук наскоро.... Пари се събират за нашите деца, не за учителките. Купуват се блокчета, моливи и прочие материали, с които се работи през цялата година. Избраните родители водят сметките за какво колко и кога са похарчили.  Peace

# 22
  • Мнения: 720
Да , родителите предлагат , обсъждат и приемат каква да е сумата , избират трима от родителите , които са с повече свободно време, които да се занимават със събирането на парите и закупуването на необходимите на децата материали - пластелин, блокчета и скицници , лепила и гланцови блокчета , моливи и пастели ... и май и още нещо имаше, не запомних всичко...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 4 519

Мели, кво стана, Колето все пак къде тръгна на градина..?
Детелината Peace Още не съм го пуснала, защото изчаквам малко бебока да поотрасне. Малко ме е шубе от разни вируси Peace

Да ти е жив и здрав и вторият син:)
А вирусите в градините са неизбежни, на мен дотук градината на Борис ми коства стотарка по лекари и аптеки, а дори още месец не е направил.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Мерси за новата тема !   bouquet

Мели, как пък и аз съм пропуснала новината ! Жив и здрав да е малкия мъж !  Hug

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 347
И аз се разписвам. Благодаря за темата.
Нашата родителска среща трябва да е на 1 октомври.
След второ боледуване за месеца от утре пак е на детска градина.

# 26
  • Мнения: 253
За да не е гол запис, да кажа за чуркането ама в яслата: моето диване в къщи рядко чурка на гърнето, в повечето случаи ходи на голямото гърне, къде се оправя сам, къде и мама помага, в нашата ясла обаче когато специално попитах за чуркането ми казаха, че ако искам да чуркал прав трябвало са си държи гърнето сам докато върши работата  Shocked което не виждам как да стане, тъй че там чуркат седнали когато е масовото слагане на гърнетата и в единичните случаи, когато детето е казало на лелята че му се чурка евентуално му държат гърнето да се изчурка.

Извинете за дългия пост

Никак не съм изненадана.Това горе долу е като моето питане,какво се случва ако на детето му се пришка и им даде някакъв знак.Тяхния отговор беше ,че те пишкат по час и всички заедно.И какво стана накрая тя се напикала като е закусвала следобед,защото не е било час за пишкане Naughty.Идеше ми да ги набия  #2gunfire

# 27
  • Мнения: 70
Уфффф, ние много ревем, дори вчера г-жата ми се оплака, че я е побъркал. Днес пак с 300 зора баща му го натикал вътре  Sad

В нашата групичка ги слагат на малките гърнета, не ги насилват да пишкат прави.
Аз всеки път мога да кажа менюто гледайки петната по дрехите му, при все че той не хапва нищо там, май само си мазондри блузата. Хем ни караха и 10 лигавника да занесем...

# 28
  • Мнения: 119
Мели честито!Да ти е жив и здрав малкия син!
Аз съм доволна от нашите госпожи.Почнахме да пеем и песнички вечер след градината  Mr. Green Малко си ги досъчинява ама нищо  Joy.За сега събрахме само за книжките по 18 лева.За материали и играчки по-нататък.С нетърпение ги чакам за да ги разгледам и ще споделя впечатленията си.
Що се отнася до храненето моята вкъщи се цапа по-вече от градината.Рядко се случва да и личи менюто по блузата.Мисля че им слагат салфетки докато ядат.Иначе немога да си го обясня този факт. Laughing

# 29
  • Мнения: 186
Запис и от мен!
Кали, вече въобще не плаче, преобувам я и за ръчичка влизаме в стаята. И аз засега съм доволна от нашите сестри. След като споделих, че я обличам много леко и може да спи отвита, вече не я взимам изпотена. Тези дни я водя по едни летни рокли, че е много топло, а гледам, че другите деца са си облечени с дълги панталони и някои с блузки с дълъг ръкав, но дребната не я навличат с якето като излизат навън. Много съм доволна.
Ние още не сме имали родителска среща.

Общи условия

Активация на акаунт