Има ли майки с лупус? Как е преминала бременността?

  • 786
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Младо момиче съм - 24г. Напоследък все по-често се замислям за дете, но малко ме притеснява болестта ми.. Четох всякакви неща из интернет, които са наистина плашещи. Реших да се допитам до мнението на жена, минала през същото. Интересува ме дали е трудно забременяването, как преминава самата бременност и дали повлиява на болестта. Наистина се надявам да има някой, който да ми отговори на въпросите... Sad

п.с. Извинявам се, сега видях, че има такава тема. Въпреки това бих се радвала, ако някой се включи и в тази тема Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 18:21 от obyrkana

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 5
Благодаря ти preyala ! Чела съм тази статия, но не исках да повярвам, защото ми се струва малко преувеличено. Знам, че е трудно и рисковано да родиш с тази диагноза..но много жени са раждали Simple Smile Не мисля, че е невъзможно..!

# 4
  • Мнения: 142
Не е невъзможно, но рисковете от активизиране на болестта са много големи, повече от желателно е да си клинична, лабораторна и имнунологична ремисия, да не приемаш имуносупресори и стероиди, ако приемас стероиди дозите да са ниски. Всичко това трябва да бъде под строгия поглед на ревматолог и нефролог.
И да, има много родили с добър край и здрави деца, но статистиката не е в тяхна полза и е добре всички рискове  и всички "за", "против" и алтернативи да са добре пресметнати. Става въпрос за живота и бъдещето на двама.
Успех!

# 5
  • Мнения: 5
Благодаря ти Atarax!
Знам, наистина е рисковано, много даже.... но постоянно мисля за това! Сякаш ми се е превърнало във фикс идея.. За момента ще изчакам, но имам някакво странно и лошо предчувствие, че трябва да забременея скоро. Болестта ми не ми създава много проблеми в момента, но..не знам как ще съм след някоя друга година. Не смея да мечтая за бъдещето...

Общи условия

Активация на акаунт