Румъния

  • 92 416
  • 179
  •   1
Отговори
# 90
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Здравейте момичета  Grinning Имам спешна нужда от малко помощ, та моля, помагайте.  Praynig Трябва да стигнем с мъжа ми от Букурещ до Синая (на 1 юли трябва да сме в Синая, освен ако не настъпи някаква промяна в датата). Няма да сме с колата (щеше да е по-лесно, ама ...). Разбрах, че от Букурещ трябва да хванем влака за Унгария, който спирал в Синая. Но нещо не мога да се оправя с инфото за влаковете. Та моля за малко помощ: какъв е този влак за Унгария, всеки ден ли пътува, по веднъж дневно или по няколко пъти, в какви часове тръгва, колко е цената на билета на човек, нужна ли е предварителна резервация? Моля, помагайте, затънах като пиле в кълчища из разни румънски сайтове и съвсем се оплетох. Embarassed Много благодаря предварително. Hug

# 91
  • София
  • Мнения: 54
Lulumba, провери тук http://www.cfrcalatori.ro/. До някъде има и английска версия. Ако не можеш да се оправиш пиши и ще ти помогна, сега пиша от телефона и е малко трудно.

# 92
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Lulumba, съжалявам , че не мога да ти помогна, но не съм пътувала с влакове тук, даже гарата нямам представа къде е в Букурещ.

# 93
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Момичета, благодаря (малко със закъснение).  Hug Оправихме се в крайна сметка. Peace

# 94
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, вече около 3 седмици сме на румънска територия и се адаптираме. Лошото е, че почти през цялото време вали  Crazy

Може ли да ми дадете сайтове за онлайн пазаруване на детски стоки, които сте изпробвали или знаете, че са сигурни. Благодаря ви! Както бяхте писали по-напред в темата, магазините за детски стоки са малко, а разнообразието бедно или поне аз все още не съм открила хубав магазин. Sad

Desi Di Roo, виждам, че Алба Юлия е на около 100 км от Клуж, не е далеч,  но не е и близо  Confused

Е какво пък толкоз един час път Simple Smile Драсни ми на лично и да вземем да се намерим в фейсбук, кой знае може пък да се видим Simple Smile

# 95
  • Мнения: 21
Здравейте на всички, убедих се в липсата на магазини за бебешки стоки и храни в Букурещ. ooooh!
За толкова години не ми се беше налагало, но сега сме тук с малкото ни бебе, почти на шест месеца, и имам нужда от пюрета и мляко.

Ако някой знае къде мога да намеря мляко Лактана Био, ще съм благодарна да сподели.
Казаха ми, че има бебешки храни в аптеките и най вече в Сенси Блу, но утре ще проверявам.
Ще пробвам и в Карфур, Мега Имейдж и Кауфланд, та дано се намери, че не ми се иска да го сменям.

Радвам се, че има толкова мами с малки дечица тук, да сте живи и здрави.
Поздрави! Hug

# 96
  • София
  • Мнения: 1 635
Май ще ти е по-лесно да отидеш до Русе, отколкото да обикаляш. Laughing
Не съм съвсем сигурна за видовете адаптирани млека, но май съм виждала Лактана. Нямам идея къде обаче, защото не ми се е налагало да купувам. Вероятно е било в по-големите аптеки или хиперите. Карфур предлагат доставка до дома, така че можеш да видиш на сайта им какви млека имат. Другия вариант е да си поръчаш по интернет.

# 97
  • Мнения: 21
Мерси Jillian,
Не знаех за Карфур, че доставят, ще разгледам сайта.
Русе също е вариант.
Поздрави, ако намеря ще пиша, поне да се знае, че някоя друга мама може да пририта.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 241
В Карфур не съм виждала Лактана, а само Аптамил, Нан и Хип. Simple Smile

# 99
  • Мнения: 21
Норе, и аз видях само това в Карфур, Била, Кауфланд, Мега Имадж.

Намерих Лактана в Сенси Блу.

Като цяло е слабо зареждането на бебешки храни.
Утре ще ходя до Банеаса, там пак има аптеки ще погледна как е. Започнах захранване с тиква на Хип, донесено от БГ, и днес тук не можах да намеря тиква. ooooh!
Продължавам търсенето. Grinning Grinning Grinning

# 100
  • София
  • Мнения: 1 635
Според мен няма да намериш тиква, освен ако не е паралелен внос. Хип я нямат на румънския си сайт.

И аз имах същата драма като пристигнахме. Ния беше на 6 месеца и тамън се захранвахме. Тя обаче, като цяло ми отказа бурканчетата и се наложи да ѝ приготвям всичко така или иначе. Сега приема само ориза с броколи и заешко на Хип, та поне него си го държа в запас, когато ми се наложи спешно да извадя ядене.

# 101
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Ние за лятото сме в Бг и точно като върнем есента ще започвам да захранвам Мая. Явно ще трябва да се заредя от тук. Jilian, a каши на Милупа има ли, че въобще не се сетих да погледна преди да тръгнем?

# 102
  • София
  • Мнения: 1 635
На Милупа съм купувала "7 зърна" и още някакви, за които не се сещам в момента. Със сигурност на кашите имат по-голямо разнообразие отколкото в БГ, но категорично не съм виждала някъде да има пълната гама. Изобщо с бебешките храни ми беше много трудно. Вляза в аптеката и гледам, гледам, накрая си излизам с една кашичка и едно бурканче. ooooh!

# 103
  • Мнения: 21
Какво означава паралелен внос?
Защо не зареждат целия асортимент от пюрета, както е в БГ, мн странно!

Имам две-три приятелки румънки с малки деца и всички правят домашни пюрета.
Ми то разбираемо, те голям кът са. ooooh!

Милупа като цяло ги има по веригите, не обърнах внимание дали го има целия асортимент.

Последна редакция: чт, 11 юли 2013, 11:11 от silve_to

# 104
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Благодаря, момичета.
Силве, паралелен внос най-общо са продукти, внесени и пуснати на пазара в дадена страна извън официалните канали на производителя или лицензирания дистрибутор за страната.

Общи условия

Активация на акаунт