Брюксел 2

  • 57 132
  • 586
  •   1
Отговори
# 510
  • В страната на бурите
  • Мнения: 960
Привет,
Аз също препоръчвам Брюж - ние се влюбихме в този град, но и спахме там в стария град, беше топла есен, обикаляхме с корабче... А за Брюксел - има интерактивен музей на музикалните инструменти - мисля, че ще е подходящ за студено време и е на сравнително централно място. Предполагам ще е интересен и за дете, защото четох, че можеш да чуеш всеки инструмент. Не съм била, но исках доста да отида, просто го оставихме за следващ път.


Здравейте, мили дами,
гледам отдавна не сте писали и рекох да се запиша малко. Та.. в сряда летим за Брюксел и се връщаме в неделя. В компанията ни ще сме аз, мъжа ми и 5 годишната дъщеря. Ориентирали сме се към Атомиума и Европейския парламент, разбира се и Коледния базар. Ще спим до Гранд плаз, резервирали сме си airbnb. Благодарение на темата си купихме и по-евтини билети за шатъла.
Въпросът ми е- какво бихте препоръчали още да видим. За момента не сме планирали Брюж или Антверпен, но никога не се знае Simple Smile

# 511
  • София
  • Мнения: 5 258

Благодаря, някои от изброените не ги бях чувала до сега. Записвам, защото ще сме предимно на закрито.
Оставили сме сега само Брюксел, защото имаме и няколко наши си неща. За Брюж и Гент с хубаво време. То са толкова евтини самолетните билети, че няма да е проблем да се върнем в хубаво време Simple Smile

# 512
  • Мнения: 4 766
В Брюксел е интересен и музеят на динозаврите, т.е. скелетите. Не знам как сте с френския, пък и това няма значение, но близо до центъра с детето си имаме любима книжарница, където детето може да играе, а мама да слуша пиано, пие кафе и разглежда книги и списания. Казвам го, защото го няма по гидовете, но за лошо време е приятно занимание.

# 513
  • София
  • Мнения: 5 258

Завърнахме се и е време да споделя малко информация, която не бях прочела (ако го е имало съжалявам).
Вече не можеш да си купиш 10 билетчета за пътуване. Трябва да си вземеш и някаква карта, която струва 5 евро. Но за двама трябват 2. Всяка е 5 евро и не може да се връща.
С дете бяхме в музея на играчките и този с динозаврите. Ами 6 часа изкарахме.. уникално беше! В музея на играчките, възрастния собственик (може би) направи демонстрация на механични играчки, а в този с динозаврите имаше допълнителна експозиция на мечета. Ядохме картофки в Мезон Антоан.. ами супер са, НО внимавайте, защото големите картофки са 400-500 гр изпържени вече, та не прекалявайте с поръчката, както нас.
На следващият ден бяхме в Атомиума и Мини Европа, но ни валя дъжд (Брюкселски) и не посетихме другата експозиция.
Коледните им базари са уникални. Буквално  навсякъде ги имаше. Малки (колкото този в София) и за всеки квартал по един голям. Много красиво и хубаво, Коледно.
Ядохме в Chez Leon и Le Pre-Sale. И двете места много ми харесаха. Ако не искате да чакате, направете резервация.
Бяхме и в Hard rock cafe , което е точно на Гранд Плаз. Ако решите, опитайте се да резервирате маса на 3тия етаж до прозореца. Гледката на Гранд Плаз спира дъха. Вечерно време правят нещо, като звук и светлина.
Ходихме и до Брюж с влака от Гар Норд (препоръчвам от там да хващате, защото можете да седнете заедно, после местата свършват). В Брюж е уникално красиво, НОоооо аз толкова много хора на едно място не мисля, че съм виждала някъде. Буквално на площад с големината на този на Невски, ако хвърлиш игла, няма да падне долу.
Присъединихме се към free tours на Legends. Препоръчвам за гид Луис, възрастен господин, много местен  Simple Smile Пихме бири на канала в The wall of beers. Може да дегустирате срещу 10 евро 4 вида бира (мноооого малки), които вървят с мезета. Ходихме и до музея на пържените картофки, който е разкошен за деца и възрастни. Лодките - търсете най-малката опашка - 8 евро на човек, или файтон - 50 евро за целия.
Дестинацията за спане е до Гранд Плаз, всичко ви е на 5- 10 минути. Въпреки детето избрахме shared airbnb и останахме очаровани. Ако някой иска координати на лично.
Дано е полезно за някой Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 дек 2018, 22:33 от rainy...

# 514
  • Мнения: 14 418
Полезно е разбира се,но моля пишете с черен шрифт- Този е труден за гледане,камо ли за четене!

# 515
  • Мнения: 4 766

Завърнахме се и е време да споделя малко информация, която не бях прочела (ако го е имало съжалявам).
Вече не можеш да си купиш 10 билетчета за пътуване. Трябва да си вземеш и някаква карта, която струва 5 евро. Но за двама трябват 2. Всяка е 5 евро и не може да се връща.
С дете бяхме в музея на играчките и този с динозаврите. Ами 6 часа изкарахме.. уникално беше! В музея на играчките, възрастния собственик (може би) направи демонстрация на механични играчки, а в този с динозаврите имаше допълнителна експозиция на мечета. Ядохме картофки в Мезон Антоан.. ами супер са, НО внимавайте, защото големите картофки са 400-500 гр изпържени вече, та не прекалявайте с поръчката, както нас.
На следващият ден бяхме в Атомиума и Мини Европа, но ни валя дъжд (Брюкселски) и не посетихме другата експозиция.
Коледните им базари са уникални. Буквално  навсякъде ги имаше. Малки (колкото този в София) и за всеки квартал по един голям. Много красиво и хубаво, Коледно.
Ядохме в Chez Leon и Le Pre-Sale. И двете места много ми харесаха. Ако не искате да чакате, направете резервация.
Бяхме и в Hard rock cafe , което е точно на Гранд Плаз. Ако решите, опитайте се да резервирате маса на 3тия етаж до прозореца. Гледката на Гранд Плаз спира дъха. Вечерно време правят нещо, като звук и светлина.
Ходихме и до Брюж с влака от Гар Норд (препоръчвам от там да хващате, защото можете да седнете заедно, после местата свършват). В Брюж е уникално красиво, НОоооо аз толкова много хора на едно място не мисля, че съм виждала някъде. Буквално на площад с големината на този на Невски, ако хвърлиш игла, няма да падне долу.
Присъединихме се към free tours на Legends. Препоръчвам за гид Луис, възрастен господин, много местен  Simple Smile Пихме бири на канала в The wall of beers. Може да дегустирате срещу 10 евро 4 вида бира (мноооого малки), които вървят с мезета. Ходихме и до музея на пържените картофки, който е разкошен за деца и възрастни. Лодките - търсете най-малката опашка - 8 евро на човек, или файтон - 50 евро за целия.
Дестинацията за спане е до Гранд Плаз, всичко ви е на 5- 10 минути. Въпреки детето избрахме shared airbnb и останахме очаровани. Ако някой иска координати на лично.
Дано е полезно за някой Simple Smile



Радвам, че сте изкарали добре. Единствено за билетите бих искала да ви поправя - една карта може да се ползва от много хора. Просто слагате на машината картата толкова пъти, колкото човека сте. За последно го правих преди 3 часа, прибирайки се с майка ми и детето. Детето има абонаментна карта, защото е вече ученик, но аз и майка ми ползваме една обща - просто я минавам два пъти през апарата.

Като идвате следващия път, обадете се. Ще ви дам една карта на заем. Странно е, че няма начин да използваш 10 билета без електронна карта, но както се казва - C'est la Belgique! Това означава, че всички туристи плащат от скъпите билети (не че и тези не са скъпи, де, ама все пак).

# 516
  • Мнения: 943

Благодаря, някои от изброените не ги бях чувала до сега. Записвам, защото ще сме предимно на закрито.
Оставили сме сега само Брюксел, защото имаме и няколко наши си неща. За Брюж и Гент с хубаво време. То са толкова евтини самолетните билети, че няма да е проблем да се върнем в хубаво време Simple Smile

Дразнещо е такова писане

# 517
  • София
  • Мнения: 6 042
Привет, записвам се в темата. Ние ще ходим с мъжа ми 25-28.01. За съжаление виждам, че Атомиума и Мини Европа няма да работят тогава. Опитвам се да купя онлайн билети, но за тези дати не ми дава. Sad
Ще с енасочим към някои музеи явно, то и времето не се знае какво ще е тогава.

# 518
  • Мнения: 743
Привет, записвам се в темата. Ние ще ходим с мъжа ми 25-28.01. За съжаление виждам, че Атомиума и Мини Европа няма да работят тогава. Опитвам се да купя онлайн билети, но за тези дати не ми дава. Sad
Ще с енасочим към някои музеи явно, то и времето не се знае какво ще е тогава.
Коледните празници всички са си вкьщи сьс семейството и е нормално да е затворено.Странно ми е че на 25 и 26  декмври когато е наврьх празника някой ходи на екскурзия в град а не е на трапеза с цялата рода.
Студено е в Брюксел зимата и разходките не са много приятни,нищо че местните са навьн по риза и студена бира,те са свикнали .

# 519
  • София
  • Мнения: 6 042
Привет, записвам се в темата. Ние ще ходим с мъжа ми 25-28.01. За съжаление виждам, че Атомиума и Мини Европа няма да работят тогава. Опитвам се да купя онлайн билети, но за тези дати не ми дава. Sad
Ще с енасочим към някои музеи явно, то и времето не се знае какво ще е тогава.
Коледните празници всички са си вкьщи сьс семейството и е нормално да е затворено.Странно ми е че на 25 и 26  декмври когато е наврьх празника някой ходи на екскурзия в град а не е на трапеза с цялата рода.
Студено е в Брюксел зимата и разходките не са много приятни,нищо че местните са навьн по риза и студена бира,те са свикнали .
Ще ходим ЯНУАРИ, а не декември. А декември ще работят, даже и  на празниците.........Нищо де, ще обиколим няколко музея, кафенета и ще ядем шоколад. А трапезата с цялата рода..... с радост бих я пропуснала, ако можех.

# 520
  • Мнения: 14 418
В Брюксел хапнете гофрети и пържени картофки във фунийка,разбира се и ръчно направени бонбони!

# 521
  • София
  • Мнения: 6 042
Задължително!

# 522
  • Мнения: 3 094
Има хубав музей на шоколада, в близост до Гран плас.......даже се и опитват ръчно направените бонбони...Харесвам музея на изящните изкуства - има Йеронимус Бош, Брьогел - баща и синове, Рубенс, Ван Дайк и прочие шедьоври. Влезте в катедралата Сен Мишел и Сент Гюдюль, на 10-тина минути от Гран плас е...Студено е през януари времето и духа, затова си е подходящо за музеи, църкви и галерии.

# 523
  • София
  • Мнения: 6 042
Благодаря! Записвам си ги всичките в списъка!

# 524
  • София
  • Мнения: 5 258

Разбрах, че е дразнещо и го смених Simple Smile За съжаление предишните постове не мога. Благодаря за градивната критика (а аз търпя доста на такава)
За билетите ни казаха друго на гишето. Щом живеете там явно знаете повече от мен и от хората на касата, което е тъжно, че така лъжат чужденците.
В Брюксел няма как да е студено, защото сняг много рядко вали. Просто е гадно време през зимата с много дъжд, който буквално вали отдолу (малки капки, не може да се стече водата и вятъра я задухва, та и чадъра не върши особено работа.) Истина е, че на местните не им пука и мога да се закълна, че имат специални дънки с подплата, все не им изглеждаха мокри, за разлика от нашите...

P.S. За 4 дни + 2 килограма от картофки и бира ... ма то с майонеза, ма айоли сос и други.. та внимавайте и с това.
P.P.S. Струваше си..

Общи условия

Активация на акаунт