Малки МАЙски слънчица радват мама с тупкащи сърца !

  • 23 129
  • 719
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4
Момичета, понеже утре ще ме пускат през деня от клиниката и ще ходя при други лекари за второ мнение, мисля да подготвя новата тема довечера. Ако друг някой има желание да я пуска- да пише Simple Smile В темата на априлките стана проблем, че имаше доста желаещи   Crazy
Аз мога да се заема ако ти нямаш възможност, като гледам как напредва, до един-два часа ще е стигнала 50стр. Simple Smile
Аз съм готова с темата, че нали нямам много развлечения  Simple Smile Да не се разсърди някой, за това питам Simple Smile
 Момичета, простете ми глупавия въпрос, но някоя мама чакаше ли близнаци ? За статистиката питам...

# 706
  • Мнения: 263
Здравейте и от мен! Днес чухме сърчицето, 7,5 г.с и мъничето е цели 14,5мм. Доки ми каза, че след нова година ще може да се прави кръвно изследване за Даун, на което може 100% да се вярва. Цената е космическа - 2500лв

 newsm78

# 707
  • Мнения: 385
Уха, момичета, нямате изчитане  Sunglasses

Да ви питам нещо. Всъщност как се съобщава на работодателя, че си бременна - просто в разговор или като му даваш болничния? И кога горе-долу е подходящото време за това?

Разбрах и че месечно се полагали часове, колкото един работен ден, за да ходиш на прегледи и изследвания. Така ли е? Защото аз засега излизам от работа, няма проблем, но ако ми се наложи да чакам повече, леко се притеснявам. Не че някой нещо казва, ама пуста съвест.
Филийка, и аз съм на тази вълна. Съгласно Кодекса на труда /чл. 313а/, за да си защитена поне до някаква степен от своеволия на работодателя, трябва да го уведомиш с документ, надлежно издаден от наблюдаващия лекар. Предполагам, че това е някакъв вид бележка. Аз на 25-ти ще ходя при доки и ще искам такъв документ, след което мисля да го представя в Човешки ресурси.
Това за часовете май наистина е вярно, защото имах бременна колежка която като излизаше на преглед и искаха отчет че наистина е била на преглед ooooh! Ще го проверя и ще пиша Peace

Като стана дума за ФМ, с вагинален или коремен ехограф се прави? Че другата седмица да не отида неподготвена Embarassed

# 708
  • Мнения: 0
Добре де, аз питах дали трябва да представям някакви документи, казаха ми, чак когато тръгна да излизам по майчинство  newsm78

# 709
  • Мнения: 59
За съжаление кръвното изследване за Даун, не е 100 процента сигурно ... По-малко сигурно е от инванзивните методики и повече сигурно от статистическите.
В Германия се прави от август месец, струва 1250 евро.
Ако тестът покаже че детето има синдрома на Даун ПАК СЕ ПРАВИ инванзивен тест за да се докаже на 100%. Аз бих сменила лекаря, които твърди подобни глупости за 100% гаранция. Няма такова нещо.
False negatives от теста: около процент и малко
False positives от теста: около два процента

# 710
  • Мнения: 0
Имам и още един въпрос Simple Smile Както бях казала малко по-назад в темата, имам котка. Кога трябва да си направя изследвания за токсоплазмоза?

# 711
  • Мнения: 7
Здравейте тумбачета. Hug
Аз  от няколко дена се чуствам много зле и ми е едно отпаднало.
Малкия само иска на вън а   аз  едвам се движа и все ми се сяда някъде и не издържам да седя права.
Иначе все още имам горе долу апетит и си хапвам подобаващо.

# 712
  • Мнения: 59
Имам и още един въпрос Simple Smile Както бях казала малко по-назад в темата, имам котка. Кога трябва да си направя изследвания за токсоплазмоза?
Според мен е трябвало вече да си направиш. Принципно на мен ми направиха в 6гс. Ако тогава се окаже че имаш имунитет, то със сигурност значи че вече си била болна и си го изградила. А най-важното е да не се заразиш за първи път по време на бременноста. За по-късни месеци нямам идея дали е смислено. Трябва да питаш лекаря ти.

# 713
  • Мнения: 385
Добре де, аз питах дали трябва да представям някакви документи, казаха ми, чак когато тръгна да излизам по майчинство  newsm78
Radi, така е по закон. Принципно ако решат да те уволнят или да ти дадат някаква неподходяща за бременна работа и се наложи да търсиш правна защита, няма как да докажеш, че си уведомила работодателя за състоянието си, ако само си му казала. Дано не се налага да се стига до там, но все пак е добре да си знаем както правата, така и задълженията.

# 714
  • София
  • Мнения: 4 884
Имам и още един въпрос Simple Smile Както бях казала малко по-назад в темата, имам котка. Кога трябва да си направя изследвания за токсоплазмоза?
Незававно PeaceТрябваше да си ги направила вече Rolling EyesВзима се кръв и стават за няколко часа Hug
Не съм чувала за тоя нов тест за Даун,доста скъпо ми се струва,при условие,че не дава 100% гаранция.А и не мога да разбера защо всички са се вторачили само в този синдром,като има поне още няколко,също толкова често срещани и не по-малко неприятни аномалии плода Rolling Eyes
Аз имам някакви много странни усещания в корема,точно като разстягане ги чувствам и отвреме на време едни яки бодежи.Пишканията ми зачестиха доста вече,но и аз подпомагам процеса стабилно,с по 2-3 литра вода на ден Laughing
Вече направо ме е страх да си легна с тия сънища,честно ви казвам.Явно наистина превъзбудата си казва думата,няма такива сюжети и измищлъотини ooooh!

# 715
  • Мнения: 4
 Разтяганията и бодежите са нормални според моята док  Simple Smile Спазмите и режещите болки са притеснителни.
 Честити сърчица на всички чули и видяли   bouquet
 Нещо се стресирахте и спряхте да пишете  smile3534 Пишете, новата тема е готова  thumbsup

# 716
  • Мнения: 7
Аз от носенето на малкия все на ръце  си имам болки все едно ще ми дойде цикъла.
Амам то с моя лиглио   какво да се прави освен да пия нош-па.

# 717
  • София
  • Мнения: 4 884
Когато бях в твоята седмица и около нея имах силни,гадни и постоянни ПМС болки,все едно всеки момент ще шурна ooooh!Докарваха ме до лудост от притеснение ConfusedТака че не мисля,че вдигането на тежко има нещо общо,не вдигам повече от 3 кг,а пак ги имах PeaceПийвай си но шпа за всеки случай HugКато цяло вече почти не ме боли корем или ако ме заболи е за кратко и не е толкова зле.Вече съм на вълна газове Embarassed,разстягане и...пол на бебето Heart EyesНе съм очаквала,че ще ме тресе такова любопитство и нетърпение,но ми е много хубаво PartyОще 2 седмици,но най-важното да е живо и здраво Praynig Praynig Praynig
Майчета Hug

# 718
  • Мнения: 5
Мен пък ме сърби корема  newsm03

# 719
  • Мнения: 4
 Мен пък ме сърбят ръцете да пусна новата тема  Mr. Green Извинявам се, че толкова рано, но след малко сестрата ще дойде с нощния коктейл, а утре ще съм по лекари в друга болница, така че заповядайте : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=682996.0

Общи условия

Активация на акаунт