Бургаски майчета - 12 тема

  • 50 746
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 150
Тъй като в момента живеем в Крайморие, пред нас единствената опция е държавната кухня. Тук майките с които съм коментирала казват, че храната била хубава, но абсолютно безсолна, което аз лично не намирам за някакъв недостатък. Живот и здраве, този месец като навърши Гоги 10 месеца ще я пробваме и ще коментирам. Иначе наистина купон за 1 ден е 2 лева, като в това се включва супа, основно и десерт. Седмично меню се изнася в сайта им и може да се следи седмица напред. Купони се купуват за седмица, две или месец напред.
Освен държавната има и още 2 частни кухни - Бамбини и Ам-ам. И двете имат сайтове, където има повече информация за менюто и цените - ако не се бъркам в първата храната за един ден беше 3.50, а във втората 3 лв. При тях се предлага и опцията за доставка до дома за около 0.50 - 1 лв. Качеството на храната не мога да коментирам.
За да се запишат дечицата и в трите кухни трябва да имат навършени 10 месеца.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 176
За тази Бамбини чух хубави отзиви. Тук в Славейков има и още една, за която разбрах, че цената в пакет излиза около 2,80 на ден, а в държавната - 2 лв. Разликата хич не е голяма, и определено си струвало частната, т.к да се каже виждало се материалът. Още ни е раничко на нас, ама все пак е хубаво да имаме инфо.
 А вие кога пробихте ушичките на момиченцата си? Аз мисля да го направя на Благовещение - 25.03. Тогава ще е на точно 9 месеца.

# 17
  • Мнения: 47
Да се запиша  в новата темичка Wink

И мерси на всички за отговорите за д-р Лазарова   bouquet  Два дни вече чета за  лекари и за всички има повече лоши неща, отколкото добри отзиви. Днес ще си отида пак при Лазарова, а иначе ще се ориентирам за раждане и сериозните изследния към Варна. Може би защото ми е първо и съм толкова притеснена всичко да е наред, но в Б-с прекалено много са окепазявали познати и роднини, че да легна тук.

Много усмихнат ден на всички  Heart Eyes

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 30
Да се запиша  в новата темичка Wink

И мерси на всички за отговорите за д-р Лазарова   bouquet  Два дни вече чета за  лекари и за всички има повече лоши неща, от колкото добри отзиви. Днес ще си отида пак при Лазарова, а иначе ще се ориентирам за раждане и сериозните изследния към Варна. Може би защото ми е първо и съм толкова притеснена всичко да е наред, но в Б-с прекалено много са окепязявали някой познат и роднина, че да легна тук.

Много усмихнат ден на всички  Heart Eyes

Да пази Бог, но ако ти е писано да те окепазят, ако ще и на луната да отидеш да раждаш пак ще се случи. Според мен повече позитивна нагласа.. и по-малко страхове... Всичко ще е наред

# 19
  • Мнения: 7
Добро утро на всички  Wink smile3503

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 7 300
Дребен и аз съм на същото мнение. И аз се чудих дали да ходя в Сливен, в болница Ева, защото и моят мъж, като теб, не беше съгласен да раждам в Бургас.Но аз имам проблем и моят доктор ми каза, че трябва да раждам в държавна болница, защото могат да реагират адекватно(както си и стана) . Да ти кажа, когато мислихме с мъжа ми, решихме, че Сливен ни идва далеч, не дай си боже да ми потрябва нещо, той трябва или да е на хотел 5 дни в Сливен или да пътува повече от 100 км. Ако имаш някой познат във Варна ( семейство, роднини или приятели) добре, но в противен случай , аз, ако бях на твое място не бих отишла там, по чисто логистични причини Simple Smile

# 21
# 22
  • Мнения: 8
Здравейте,
И аз да се запиша в мовата тема и се надявам съвсем скоро да се похваля че неоостана.... А пък иначе сме доникъде с подготовката  #Crazy та и аз незнам какво чакам Ще каже човек че ще раждам след месеци....

# 23
  • Мнения: 38
Добро утро майчета!Поздравления на Светлето за новата тема!Относно пробиването на ушите скоро ходих в Света София питах и ми се направиха на интересни не пробивали уши на толкова малки деца....след 1год.и половина може.Казаха ми че в 4 поликлиника и в Лайф Хоспитал(не ми препоръчаха) също пробивали.Остава ми като вариант само 4 поликлиника.За детската кухня (понеже днес ще ходя да я записвам)ми искат копие от акта за раждане и бележка от педи,че няма алергии и че може да яде от детската кухня храна.Ще я записвам малката на държавна да я пробвам дали ще яде.Не съм виждала храната от частните,но скоро ми казаха че взимали,но храната била пасирана,докато в държавната не е така и го отписали детенцето и го записали на държавна.(не знам колко е вярно)
 Дребен Да разбирам,че си ходила при Лазарова,а доволна ли си?Беше ли в настроение  Laughing ?Майтап си правя не се притеснявай ще стискаме палци всичко за теб и за всички които чакат бебчета да мине ОК Praynig  Hug

# 24
  • Мнения: 74
На сестра ми близнетата бяха на държавна , за тях беше безплатна .Не знам дали защото кметчето също има близнета ,но те се толерират в Бургас  baby_neutral baby_neutral не че е лошо ,де. Евала!
Та храната беше добра и разнообразна.Безсолна ,както казаха някои мами,но според мен това е много добре ,защото както знаем вкусът към сол се възпитава , а солта далеч не е сред полезните неща!

# 25
  • Мнения: 62
Да се запиша и аз в новата темичка, да ни е честита, да се напълни с много бебешори и само с хубави думи за др.Ризова  Laughing Laughing Laughing

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 30
Хахахахахах  rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Въпреки че моето бебоче още не е родено и ми е много рано да мисля за кухни и тем подобни , от чисто женско любопитство метнах едно оче в сайта, където са качени менютата.... ами честно да ви кажа не бих си записала детето на тази кухня, или ще е частна или аз ще му готвя Simple Smile

# 27
  • Мнения: 150
Хахахахахах  rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Въпреки че моето бебоче още не е родено и ми е много рано да мисля за кухни и тем подобни , от чисто женско любопитство метнах едно оче в сайта, където са качени менютата.... ами честно да ви кажа не бих си записала детето на тази кухня, или ще е частна или аз ще му готвя Simple Smile

Само от любопитство - какво трябва да е според теб менюто на едно дете на съответната възраст?  newsm78

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 30
Горената захар , бисквитената торта, и тези млечни кремове- те не са нищо повече от нишесте. Не бих си дала на детето нишесте на 10 месеца...

# 29
  • Мнения: 0
  bouquet
Моето дете си е на държавна кухня и си я яде, доволна съм. Наистина е напълно безсолно, но и така е полезно. Не си пасират храните, минавали ги през някакви мелачки, та си остават малки парченца.
Това, което не ми харесва е постоянното размотаване на буркани  #Crazy  Ужасно...

Общи условия

Активация на акаунт