Чудна есен наближава, ЯНУАРска мама все по-нетърпелива става - 7

  • 32 648
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 30
Добро утро и от нас Simple Smile Отдавна не съм писала, но напоследък нямам много време за нет Simple Smile Направихме една разходка до Бургас, видяхме как е станала стаята на бебо, напазарувахме дрешките, харесахме кошарата и май като се замисля останаха дребните нещица за купуване .
Относно името ние няма да кръщаваме на никого, решихме че ще е Стелиан Simple Smile

Хубав ден тумбачета  smile3525

# 736
  • Варна
  • Мнения: 478
Здравейте и от мен! Във Варна е един усмихнат ден! Дано на всички да им е такъв Simple Smile

За козметиката - на първо време ще сме с Weleda. При първото си дете бях поръчала на мъжа ми да купи Hipp и Penatten от Германия. По препоръка на аптекарката беше взел едно мляко на Weleda та се влюбих в тази серия, като съм взимала други продукти тук от България. Но сега реших пак да го нагърбя да купи от там. Не знам дали излиза по-евтино, но съм по склонна да вярвам на качество. Тук в България вече се съмнявам в някои продукти  Rolling Eyes Ползвала съм и Sebamed олио и блокче за измиване. По принцип смятам, че козметиката трябва да се сменя...

# 737
  • Варна
  • Мнения: 21
Здравейте,
по отношение на козметиката на първо време ще сме с Бюбхен - ако не направи някаква реакция ще си продължа на този тип козметика, като мога да сменям със Хипп и Нивея и козметиката за бебета на ДМ. Ако направи проблем тогава ще мина на медицинска козметика /Мустела или Клоран/. Дъщеря ми и до момента е на Бюбхен /от глава до пети душ гела/, така че по този начин и двете деца ще са с една и съща козметика и без друго вече нямам място в банята за шишета и шишенца...
На времето когато кръстих Румяна - до последно се колебаех дали Рая не е по-добре, но точно тогава - 10 дни преди да родя една приятелка роди своето момиченце и то бе кръстено Рая. В мига в който чух името от устата на друга майка - разбрах, че това не е името на моето дете и че името което ще и подхожда най-много е Румяна. До момента за миг не съм имала колебания че не трябва да се казва така. Очаквам и сега да ме усени подобна мисъл, но уви до момента не идва. Колебанията ми са между доста имена... Никола, Иво /Ивайло/, Валери, Антон, Боян... само ако се роди на Коледа ще е Християн, а ако е на 27.12. - ще е Стефан. Някой беше писал за кармата в имената. Интересно ми е ако едно име е комбинация от първите две букви на бабата и първите две букви на дядото - чий характер ще наследи или по-скоро каква ще бъде кармата в случая. Писала съм и преди - Румяна е пълно копие на свекърва ми като характер, както и като име. Това дете не искам да стане пълно копие нито на майка ми, нито на баща ми...

# 738
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, ние с мъжа ми не си падаме много по традиционните имена и за това имаме много идеи и нито едно крайно решение.
Чакаме малка принцеска и първо се бяхме спрели на името Бериа, но после прочетох в нета, че бил някакъв садист и откачалник приближен на Сталин, така автоматично отпадна. Сега си мисля за Беа или Джуди.
Колебая се, съпругът ми клони към Беа, но не знам.
Вие как мислите мили мами, кое е добро.
Ако желае някой може да предложи и  други имена започващи с "Б"
Прекрасна седмица ви желая и дано слънчицето грее по-далго, че е така приятно Simple Smile  bouquet

# 739
  • Мнения: 1 107
Привет!
Изкарахме си доста добре по БГ-то. Напазарувах си и някои неща.
Теди Hug

Козметика ще пробвам на Avon Baby, преди два месеца тук във форума имаше конкурс за Слънчева усмивка на моето дете, или нещо подобно. Та Маринела спечели цял комплект бебешки продукти от Avon. Едва онзи ден ги взех (бяха при татко) и ми харесаха като мирис. Има 3 шампоана, крем против подсичане, масажно олио и лосион за след баня. Дано остана доволна от тях.

От БГ купих и течен гел за прене Тео Бебе с алое вера. Много ми хареса мириса. Хубав продукт ли е? Почвам тея дни да пера, гладя и подготвям багажа за болницата, пък ии детската стая, и смятам да ползвам тоя препарат.

Благодаря на всички, които се включихте по темата за имената Hug Още не съм решила. Май ще чакам да се роди и тогава да разбера кое име ще и подхожда.

julidj след като търсите чуждестранно и не толкова типично за Б-я име, бих ти предложила Блер, много ми допада Peace

# 740
  • Русе
  • Мнения: 2
Здравейте мами отново Simple Smile
Тази сутрин докато пишках ми изникна един въпрос, който е доста.... не знам как да го нарека Simple Smile
Та искам да попитам мамите, които вече са раждали "Какво е чувството като ти изтекат водите?"
Смисъл има ли вероятност това да се случи точно докато пишкам и да не разбера, че са изтекли
Знам, че е малко тъпичко ама това сега ми се върти в главата Simple Smile

# 741
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
За името аз гледам да се връзва и с фамилията...
В нашия случай дядо Румен дето се цупи че внучката няма да е Румяна е с интересна и с чуждо звучене фамилия. Изобщо, ама изобщо НЕ искам не само дъщеря ми, но и никой около мен да прилича на него. Имам си съображения  Mr. Green Мъжа има голям мерак да кръстим детето на него, но за сега съм склонила на първата буква. Вариант е първата буква да е на майка му, но при нея със сигурност няма да е цялото име - казва се Петкана...
За сега алтернативи на Рая са ми - Радомира, Радосвета, Радост или ако е на свекървата - Пресияна, Пролет. Ако случайно е момче - Радомир, Радослав, Ростислав, Росен

# 742
# 743
  • Мнения: 3 020
Момичета, никой не се включи с коментар за видео бебефоните.  Sad
Моля за мнение или ако някой е ползвал... че мъжът ми категорично ме отряза за него и ще ме е яд да купим и наистина да ни е излишен.  Rolling Eyes

Все си мисля, че ще ми е от полза.  Thinking

Иначе аз споделих мнение, че детето взима не само името, но и съдбата на този, на когото е кръстено. Аз съм такъв случай, сестра ми също, мъжът ми и братята му и доста близки хора от нашето обкръжение също. За комбинации от буквички нямам наблюдения все още.

Общи условия

Активация на акаунт