Безплатните закуски в училище

  • 10 239
  • 101
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 60
Ами именно, това си е отбиване на номера. По-добре само петък детето да обядва в стола безплатно или да се търси друг вариант, вместо да се дава скапана храна. Така не се помага и на малцинствените групи, които уж разчитат на тази храна. Не искам да оспамвам темата, ама едно куче в приют, май има по-голям бюджет за храна от децата.

# 31
  • Мнения: 142
Аз, като се замисля делово, за 90 стотинки бих сътворявала доста прилична закуска, без да използвам продукти купени с отстъпки за "на едро". Някъде има, меко казано, шмекерия и  тя е за сметка на децата

# 32
  • София
  • Мнения: 60
Без да претендирам за точност: Парите са малко над 60лв. за година, като се махнат ваканциите и празниците, ще останат около 35 стотинки на дете. При цени на едро, пак може да се получи 1 банан, ябълка или круша на дете- без претенции за био, но все пак нормален плод.  

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 14 105
Програмите за закуски са две "Чаша топло мляко" (с това име стартира преди 7 години) и "Училищен плод". На различни министерства. Тъй като парите не са много при нас се взе решение по програмата "Чаша топло мляко" да се дава закуска три пъти седмично, а "Училищен плод" си е два пъти. Така всеки ден има нещо безплатно. Досега е имало сиренка, кроасан, кисело мляко с коринфлейкс, кисело плодово мляко, баничка, кексче, банан, кашкавалка и почти винаги айрян.

Относно качеството - миналата година родителите се бяха оплакали, че се дават храни с почти изтекъл срок. Директорът говори сериозно с фирмата и нещата се подобриха. Така че ако имате оплаквания -  говорете с директора, той е човекът, който може да поправи нещата.

Имайте предвид все пак, че училището не пазарува само продуктите и не работи с цени на едро. То сключва договор с фирма, която ги доставя. И съвсем естествено е фирмата да не работи за черните очи на никого, а си слага печалба. Така че не изчислявайте колко струва един банан на цени на едро, никой няма да  го достави на тази цена в училище.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Не искам да оспамвам темата, ама едно куче в приют, май има по-голям бюджет за храна от децата.
Като не искаш, що го правиш!

При нас 4 години имаше плод или сандвич, или кифла, мляко.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 768
В дните, в които дават плодове, обикновено те не стават за ядене - скапани кайсии напоследък, сливи, миналата година дори бях снимала един портокал, който беше половината с мухъл. Синът ми обожава плодове и само това би ял. Обикновено ябълките стават и той си ги хапва с удоволствие, дори яде и тази на приятеля си, ако той не я иска.
Миналата година се е случвало да дават краставица или домат. Rolling Eyes
всяко дете е различно. моето пък плодове почти не яде. ако има краставици и домати обаче, ще яде и ушите му ще плющят.
не може на всички да се угоди. Mr. Green

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Така си е.Ябълката е много полезна,даже бих казала най-полезния плод,обаче как да я яде дъщеря ми ,като няма зъби отпред.Носи ми ги леко нагризани като от мишка.Няма угодия ей! Twisted Evil

# 37
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Като чета, всичко е в ръцете на училищната администрация и от вас зависи нещата да се подобрят. Говорете, предявявайте претенции за качеството на безплатните закуски. Сигурна съм, че ще има резултат.

По отношение на безплатните закуски в училището на сина ми забележки нямам, както писах по-горе.



# 38
  • Мнения: 2 567
В нашето училище безплатната закуска  е чай или мляко с какао с кифла или сандвич и един път в седмицата плод или зеленчук

# 39
  • Мнения: 182
В нашето училище директорът каза, че тези безплатни закуски ще започнат от 1.10 . Вече 2 седмици минаха, а няма нищо за децата. Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 6
Не знам какъв е бюджета им за закуски, но поне половината " се усвоява" от "доставчика и директора" - като далавера. Както чета тук, че има 90ст/дете - ами като се замислиш една баничка е 1лв на дребно - би трябвало за количествата които поръчва училището цената да падне на 0,60 - 0,70 ст. и да остане и за слива или някакъв евтин плод - като се има в предвид каква е големината на ябълките в училище (като шикълки) - даже и да не е всеки ден - трябва да има плод поне 3 пъти и закуска или сандвич всеки ден.
Държавата ни е уникална - няма друга такава, с толкова "усвоени" средства - от деца, старци, болни ...

# 41
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
Момичета вчера за втори път в училището е имало нещо по-различно от 1 слива или малко грозде - имало е филийка със сирене и детето си я е изяло....опитах се да говоря с класната, която ни беше казала, че ще имат закуска + топла напитка от 1,10.2012г. - попитах я какъв е случаят, че това не се случва, а тя ми отговоря явно не съм разбрала съвсем... та сега планирам следващата седмица да намеря пролука в работата и да се опитам да посетя директора, пък да видим.....

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 14 105
Момичета вчера за втори път в училището е имало нещо по-различно от 1 слива или малко грозде - имало е филийка със сирене и детето си я е изяло....опитах се да говоря с класната, която ни беше казала, че ще имат закуска + топла напитка от 1,10.2012г. - попитах я какъв е случаят, че това не се случва, а тя ми отговоря явно не съм разбрала съвсем... та сега планирам следващата седмица да намеря пролука в работата и да се опитам да посетя директора, пък да видим.....

Ако се намерят и други родители ще е по-добре. В смисъл няколко човека все пак правят по-голямо впечатление от един.

# 43
  • Мнения: 6
И аз мисля, че е по-добре да отидете няколко човека при директора - за да не може много лесно да ви "отсвири". Ако имате и от различни класове е още по-добре. Иначе винаги ще кажат - тук на някава си майка не можем да угодим, ама масата като мълчат - значи всичко е наред. Кучето си лае, керванът си върви...
Можеш да пуснеш и подписка - най-добре е от името на родителският актив да излезе питането до всички - ако трябва им разпечатай листчета. Аз миналата година бях в родителският актив и събрах е-мейлите на всички родители и сега комуникацията е много лесна - тези които са в родителския актив - изпращат до всички предложенията и така работим. Не че със закуските сме го докарали до някъде, но бяхме правили подписка за друго и имаше успех, макар и не най-добрия, но все пак имаше напредък.

# 44
  • Мнения: 320
 Да се запиша и аз.При нас например се говори , че ще има мляко-  в опаковка. Значи ще бъде студено мляко.То ще  кажете , че все съм от недоволните , но студено мляко за деца?......А за закуските да не говоря-тестени - сирене не можеш да намериш!

Общи условия

Активация на акаунт