Безплатните закуски в училище

  • 10 240
  • 101
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 91
Не съм доволна от закуските в у-ще,но това е само единият ни проблем.Не зная дали този пост е за тук,но ДЕЦАТА МИ СТАВАТ В 6.00Ч,А ВРЕМЕТО НЕ ИМ ДОСТИГА ЗА ЗАКУСКА,СУТРЕШЕН ТОАЛЕТ,ФИЗИОЛОГИЧНИ НУЖДИ,И ОБЛИЧАНЕ.Излизат в 6.30ч,а рейсчето им е в 6.40 защото учат в съседно населено място при липса на училище при нас.Това нормално ли е

# 46
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
Момичета, от както говорихме по темата с учителката и директора, като че ли има лека промяна в ситуацията...ама да видим до кога...За сега закуските им не се изчерпват с по 1-2 сливи, вчера и днес децата са имали филийка с маргарин и шунка или сиренце  newsm78

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Аз бих предпочела 2 сливи или чепчица грозде пред филия с маргарин. Знам и как изглеждат тия филии...
И все пак бих предпочела филията с маргарин пред това, което тези дни даваха в нашето училище, а именно - бисквитка с нещо като твърда пяна отгоре и захарни пръчици с огромното тегло от 15 гр. и вкус на тоалетна хартия. За щастие не всеки ден е такава гадория, през ден имат банан/ябълка. Но миналата година бяха по-читави закуските, имаха кифли, гевреци и гореспоменатите сандвичи и понякога шоколадчета (против които не съм, стига да е наистина шоколад).

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 14 105
При нас както се оказа има определено меню. В понеделник кексче или кроасан с айрян. В сряда кисело мляко с корнлейкс. В петък - банички - изпечени в училище отново с айрян. Цялото училище от сутринта мирише на пресни банички, направо ужас за тези, които са на диети  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Училищният плод ще е  вторник и четвъртък, но все още не са отпуснали парите от Министерството.

# 49
  • София
  • Мнения: 399
 При нас закуските си бяха добри и разнообразни- два пъти седмично плод, обикновено ябълка, а през останалото време "нещо по-съществено". Но от вчера са спряни без да ни предупредят или информират! А аз пращам детето без да закусва предварително и без да носи пари, тоест до обяд е стояла гладна. Днес разбрах случайно от другите майки, но и тук не виждам коментари или има отделна тема?

# 50
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
При нас закуските си бяха добри и разнообразни- два пъти седмично плод, обикновено ябълка, а през останалото време "нещо по-съществено". Но от вчера са спряни без да ни предупредят или информират! А аз пращам детето без да закусва предварително и без да носи пари, тоест до обяд е стояла гладна. Днес разбрах случайно от другите майки, но и тук не виждам коментари или има отделна тема?

Говорете с учителката ако ли не с Директора, не би трябвало да ги спрат просто ей така без предупреждение???

# 51
  • sofia
  • Мнения: 716
При нас закуските са същите, по-лошото е, че обяда за който плащаме по 2,20 лв. на ден не съава за нищо.Вчера например детето ми е яло само леща, второто не можа да ми го опише, не е виждало такава манджа, а все пак е на девет години не е толкова малък.Та така-трагедия .

# 52
  • Мнения: 217
В училището на дъщеря ми миналата година безплатните закуски бяха основно плодове, и то разнообразни - ябълки, сливи, круши, мандарини, грейпфрут, портокал, банан.... Тя си ги хапваше с удоволствие, бяха съвсем прилични, не се е случвало да има развалени.
Тази година на родителската среща класната каза, че два пъти в седмицата ще имат кроасан или нещо тестено, два пъти плод и един път шоколад. Миналогодишния вариант много повече ми харесваше, но поне и сега плодовете са читави - круша, ябълка и банан основно за сега.
За храната на обяд в стола не ми се говори - Ели все още страда и въздиша по вкусната храна в детската градина. На училище яде много малко, супите каза, че са отврат, основното също не й харесва особено, разни полуфабрикати, "гадни манджи", десертите поне са плодове от време на време...

# 53
  • София
  • Мнения: 2 768
искам да ви питам дали във всяко училище дават такива закуски или не? В нашето няма закуска  newsm78

# 54
  • sofia
  • Мнения: 716
Как така няма,сигурна ли си? И никога ли не е имало? Едва ли има такова училище, мисля, че навсякъде дават закуска.

# 55
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
искам да ви питам дали във всяко училище дават такива закуски или не? В нашето няма закуска  newsm78

Би трябвало във всяко да има!

# 56
  • София
  • Мнения: 2 768
Как така няма,сигурна ли си? И никога ли не е имало? Едва ли има такова училище, мисля, че навсякъде дават закуска.
ами детето ми казва че нямат закуски, няколко пъти в различни дни съм я питала.. newsm78
или отива в нечии джоб, директорския, най-вече, или пък наистина не са всички училища обхванати от системата.
Довечера има родителска среща и ще разпитам другите родители.

# 57
  • Мнения: 1 743
Няма система, училището трябва да е кандидаствало за съответна програма, за да има закуска или плод, или и двете.

# 58
  • Мнения: 5 160
Няма система, училището трябва да е кандидаствало за съответна програма, за да има закуска или плод, или и двете.

Е не де:)
Цитат
"отива в нечии джоб"
Не разбирам защо директно се пише тук как детето казва - няма,
а не се провери при класен ръководител напр.,
и ще се разпитват други родители, а не който трябва.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 768
Няма система, училището трябва да е кандидаствало за съответна програма, за да има закуска или плод, или и двете.

Е не де:)
Цитат
"отива в нечии джоб"
Не разбирам защо директно се пише тук как детето казва - няма,
а не се провери при класен ръководител напр.,
и ще се разпитват други родители, а не който трябва.
знаеш ли  защо не разпитвам "който трябва"-защото не ми е чак толкова важно да го поставям на въпрос. Просто се информирах дали всяко училище има или не, за да си направя съответните изводи за нашето Peace

Общи условия

Активация на акаунт