Мъж-дете

  • 5 797
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 943
Двамата сме на по 20 години,наистина го обичам...и трудно ми е...но с усилие...наистина смятам че ситуацията ще се промени............Все си повтарям,че любовта е основно трудности и болка и понякога...това щастие,за което си струва да понасяме всичко това.....
Не, любовта не е основно трудности и болка и понякога щастие, а основно щастие и в редки случаи трудности.Дори не е задължително да се стигне до болка....
А той няма да се промени.
Ти ще трябва да решиш дали можеш да живееш така .
Като не е лошо да помислиш доста по въпроса с бъдещите ви деца:той ще се сърди, че вече няма да е на първо място, че вече не обичаш Само него, ще те ревнува от тях, ще те обвинява .....  

Има известна истина в написаното.много мъже след идването на децата се отдръпват от жената , да не кажа бягат , защото вече не са най-важното за нея.тогава започват и скандалите , разправиите...кой какво дели...не знам какво да ти кажа , не съм аз която ще трябва да решава.отстрани е лесно да се говори , но влюбен ли си нито чуваш , нито виждаш.
Само един съвет ще се осмеля да ти дам , не бързайте да имате дете , не си мисли , че то ще ти е гаранция или така ще си разрешите проблема.да не останеш после сама , изпробвай го , отрежи му крилете , нека се почувства сам , да разбере какво може да загуби , защото явно си мисли , че си му собственост и затова не те цени.

пс.Това , че те обижда не ми харесва , за мен мъж който обижда не обича Naughty

# 16
  • Мнения: 2 127
Не четох отговорите, но обсъждали ли сте въпроса за психотерапия? Ако трябва, двамата да ходите.
Ако наистина има комплекс за малоценност, това е сериозен проблем и само с усилията ти, той няма да се реши, та ако ще 24/7 да му повтаряш и доказваш колко е прекрасен, страхотен и невероятен. А след като не искаш да го оставиш, пробвайте този вариант Peace

# 17
  • Мнения: 934
Аз ходя на психолог и говоря за него.Той никога няма да отиде сам-вече е бил каран насила и за него психолога е "за луди".Най-тежко ми е това да бъда там за него,когато на него му е удобно и да бъда "отхвърляна" през повечето време.Знам,че всички мислят че е по-лесно да го зарежа и да си търся щастието другаде..но го обичам.Тук момичетата скачат от един на друг,жените също..защото е по лесно да си купиш ново,отколкото да поправиш старото.Понякога старото,с поправки,е по-качествено отколкото новото.
Лошо понася критики и затова ме е страх да му говоря.Иначе единствено искам да го кажа"Сега като се чувстваш нещастаен,с лошо настроение...кажи ми,знаеш ли защо?Ако мислиш,че аз съм причината-какво съм направила?Ето,виждаш ли?Помисли защо си нещастен сега,ако ти е трудно..ще ти помогна.."
Но ще отнеме време да събера смелостта да му кажа това..

# 18
  • Мнения: 2 127
Ох, това доста усложнява ситуацията, след като той не присъства.
Значи или го играеш психолог ти самата, с помощта на твоя личен такъв, имайки предвид, че ще ти отнеме много време и усилия, през които се надявам да не се обезвериш, или продължаваш на чисто.
Щом го обичаш наистина, а и той теб, опитай, пък каквото сабя покаже. Но промяната няма да дойде от днес за утре, може и няколко години да минат. Обмисли го наистина, дали на 20 години искаш сама да се обремениш по такъв начин.

# 19
  • Мнения: X
Тук момичетата скачат от един на друг,жените също..защото е по лесно да си купиш ново,отколкото да поправиш старото.Понякога старото,с поправки,е по-качествено отколкото новото.
Проблемът е обаче, че сервиз за човешки души няма.
И основното :човек се променя, САМО И ЕДИНСТВЕНО АКО ТОЙ САМ ПОЖЕЛАЕ!    Peace
А доколкото схващам, твоят приятел не вижда проблем и следователно за него няма нищо за ремонт и промяна.Та, според мен каузата ти е обречена.
Но още си на 20.....има време  да пораснеш.
Съжалявам, че съм откровена.

# 20
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Много ми напомняш за мен преди 15 години. Като разсъждения, като начин на възприемане. Болно ми е, че ако продължите заедно ще стигнеш до дъното на Ада и не знам дали ще намериш сили да се изправиш и да продължиш напред. Но пък ако го направиш опита, който ще натрупаш няма да може да ти го даде нито една книга, нито една терапия. А от терапия вероятно след това ще имаш огромна нужда.
Най-трудното нещо, което трябва да научиш е че:
Промяната ще се осъществи точно никога ако ТОЙ не я пожелае, ако ТОЙ не е убеден, че има проблем върху който трябва да работи, а той най-вероятно си мисли, че е ОК. Аз също го водих при психолог. Той също не искаше да отиде, но се съгласи на уж семеен терапевт, защото след 3-тата година сексуалните ни отношения забуксуваха и аз бях виновна, че не го желая както преди, та заради мен дойде. Ефект - нула. Ако го обичам трябва да го приема такъв какъвто е, как преди съм го приемала и обичала с всичките му плюсове и минуси, а сега - не, значи проблема е в мен. А обратната връзка, че ако той ме обича ще ме приема такава каквато съм, ще положи усилие да бъда щастлива с него?
Писала съм таблици с плюсове и минуси. Когато стигнах етапа едната колонка да е празна, а другата пълна реших, че е време да помисля за себе си. Повтарях си лексиконната фраза - по-добре ужасен край, отколкото ужас без край и намерих сили да затръшна тази врата. Но ти не си на този етап. След някоя и друга година пак ще си поговорим, ако имаш сили да съхраниш себе си междувременно.

# 21
  • Мнения: 81
Честно казано, съм изненадана ,че така масово ходите при психолози.Той едва ли ще му каже какво конкретно да направи.А много често човек знае на теория как да се държи и общува,но пусто не може защото просто има друг темперамент.

# 22
  • Мнения: 2 127
Аз пък съм изненадана, че представата ти за психолог е човек, който ти казва какво да направиш. Щрак и готово. Не, не е така. Ако ти имаш проблем, той може чрез различни методики да ти помогне да разбереш къде е, а ако нещо от миналото ти тежи и ти пречи да водиш нормален живот, ти ПОМАГА (помага, а не прави го вместо теб) да го преодолееш.
Не е случайно, че това е наука, която се изучава минимум едно 4 години. И е много по-различно от онази врачка и баячка, която ви казва да отидете на мост и да се завъртите 3 пъти, защото ще ви реши проблемите...

# 23
  • Мнения: 934
Най-вече психолога ми помага да си споделя какво става и как върви.Спестявам някои неща на близките ми хора,защото ще го намразят.
Имаме напредък,признава че почти винаги когато е ядосан на мен,е защото нещо го е ядосало и аз го отнасям.При следващо такова нещо ще му го кажа.Той се чувства по-добре когато му коазва директно къде е проблема,без да го обвинявам.
Опитвам се да говорим,все още много се притенсявам от това как ще реагира,но малко по-малко работим върху това.
Заминаваме скоро при семейството му,така че ще имам време да говоря с баба му,най-близкият му човек от семейството.Събирам смелост в момента и нахвърлям как ще обясня какво става.

# 24
  • Мнения: 14 840
Според мен отказът му да посещава психолог  говори че той най вероятно  не вижда че има проблем и не се чувства виновен за нищо.Според него най вероятно поведението му е правилно

Говори ,сподели с баба му ,посъветвай се с нея и дано да успеете да се справите
Казваш,че го обичаш.Да знам трудно е , тежко е ,не е лесно  ей така да захвърлиш всичко и да подтиснеш чувствата си,но пък дали когато осъзнаеш че това е единствения ти изход няма да е късно

# 25
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
А когато е с приятелите си как се държи?

# 26
  • Мнения: 2 207
Този човек те наранява емоционално, но ще дойде момент, когато това няма да му стига и може да посегне физически.Помисли си над това.В някои от постовете прочетох думата''страх'', а това съвсем не е добре за връзката ви.Дали действията ти са породени от любов или съжаление...Излишно е да се правиш на психолог, щом няма реакция от негова страна. А къде оставаш ти, с твоите чувства и терзания, теб кой ще успокоява?Казваш,че го обичаш и аз го вярвам.Но е време да заобичаш и себе си.Не вярвам да се промени изцяло, всичко ще е само временно...до следващото избухване.Дано се справиш по най-добрия за ТЕБ начин   bouquet

# 27
  • Мнения: 934
Добре се държи,но там ако някой му е на пътя когато нещо не върви..но като цяло се сдържа повече..
Баща ми е същия,поне имам подкрепата на майка ми..

# 28
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Добре се държи,но там ако някой му е на пътя когато нещо не върви..но като цяло се сдържа повече..
Мда, имай предвид, че с течение на времето приятелите му ще намаляват. Ще се държи по същия начин с твоите приятели, с общите ви приятели. И ако не вижда смисъл да коригира поведението си дори спрямо тях, то няма да вижда смисъл да го коригира и спрямо теб.

Колко често те глези? Колко често ти се обяснява в любов?
Карате ли се?

# 29
  • Мнения: 934
KokoMira да,това ми е наистина трудно да го преодолея.Аз съм повече майка отколкото каквото и да било друго и с детските му прищевки.

Общи условия

Активация на акаунт