Отговори
# 720
  • Мнения: 12
късметче ако не ми беше казал и аз нямаше да знам има ли, няма ли... тъй че много вероятно е да имаш и да не знаеш..поне няма да се питаш от един месец като мен "кога ще свърши болката"Grinning явно всеки лекар си има свой подход и методи

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Здравейте wavey!И аз да се отчета без никакви признаци на ... Tired

roxy_, късметче....определено всеки лекар си има подходи...моята дори веднъж не заговори за такъв преглед..ама и аз не съм напирала де...и тонове не ми е слушала въобще newsm78...
Аз се замислям кое е по-правилно и нормално?

Аз пък сега се ядосвам, че термина от лентичката явно не ми е верен...и трябва да си чакам 28...ако до тогава не родя...вече 100% ще съм преносила Mr. Green.
Моята бебка последните 2 дена почна пак много да рита и да се движи...направо ме разкатава Grinning.Дали това не е признак , че скоро ще излиза newsm78?

# 722
  • Мнения: 168
Моята девойка също много шава, направо ме разхожда като се размърда, ужас... ама на тонове ходя, а от петък ще почна всеки ден, само дето се чудя, ако пренося кога да ходя в болницата, че тук чух различни теории  newsm78

между другото и моя термин накрая почна да излиза на различна дата, но лекарката ми каза, че накрая не е точно, а през първите месеци до 7 включително си вървях абсолютно точно - 25.10, сега каза, че според мерките на различните органи, датата е различна  Laughing

# 723
  • Мнения: 3
И на нас изхождането ни е придружено с напъване, зачервяване и плач. Даваме Инфакол за коликите и пише, че е възможно да предизвика запек, но ние нямаме все още. Наакани памперси имаме по три или четири, не винаги обилни. Чудя се нормално ли е или причината е в Инфакола или това, че се храни от шише. В един първите дни имаше много газове и доста рев беше, но откакто спрях да ям ядки положението е по-леко. Въпреки това дали бъркам с нещо с храната? Газообразуващи храни не ям.  newsm78

Може и момичетата от ЛЛЛ да се включат.


Сребрина, как е новата помпа? Аз с електронната на Медела се родих.   bouquet Малко бавно става, но поне не ми се откъсва ръката.

Ох, и ние сме същите като акаме, също даваме Инфакол за колики.Нашите бебета са доста еднакви, само дето им е различен пола  Grinning.Рени, аз мислех, че сте на гърда.Мисля,че беше писала че си сменила позата и даже щях да те питам каква е, но явно и вие сте на шише.Относно помпата и аз си взех на Медела електронната и съм много доволна.Изцежда добре и можеш да си регулираш вакуума.То с тази ръчната не се издържаше- по един час се цедях и време за спане - никакво.Аз ще изчакам малко да ми минат зърната и ще пробвам пак да го сложа на гърда, че най-добрата помпа си е бебчо, ама пуста болка- не мина.Абе, все пак важното е, че даваме кърма, което е най-добрата храна за бебо, пък начина ще го преживеем.Успех!

# 724
  • Мнения: 100
И аз съм с medela - mini electric, че има и една, която е 300 лв. Тя ми е бая извън бюджета  Crazy
Ние днес бая будуваме. Схема една и съща - събужда се, храним се, после не заспива час и половина, хапва малко (вече без силиконово зърно, че мама я мързи да си го слага пак) и после заспива.
Много ми е сладък  Heart Eyes Оченцето ни, обаче, яко гурелясва. Дано не залепне до консултацията другата седмица, че да питам лекарката дали трябва нещо друго да се прави, защото тя каза да го почистваме с физиологичен разтвор, ама май няма много ефект Sad

# 725
  • Мнения: 12
blasphemy мисля, че някой беше писал нещо такова за гурелчетата до Amorevole, ако ти се чете назад, капеха кърма и някакви капки им бяха изписали

# 726
  • Мнения: 25
Така е бяхме на гърда, но тя хапваше малко, после дъвкане 20 минути. Сменях на другата страна, пак същото. И след това рев, като и дам шише се успокоява и яде все едноне е яла. И така няколко пъти. И пак цедя сега  #Crazy.
Сребре, вие излизате ли още? Аз не смея сякаш, че май си е студеничко.  Sad  Нямам търпение да изчакам другата седмица, когато ще ни е първата консултация. Незнам за тегло, но на дължина сме пораснали. Първите ни бодита ни идват късочки вече  Mr. Green
Blasphemy, доволна ли си от мини електрика? Аз четoх, после и мъжът ми рови в нета и реши да мивземе на медела суинг-a. Скъпа е, но ако не беше потръгнало и с минито,  вкъщи щеше да е пълно с помпи   Laughing.

Забравих да добавя, че спрях инфакола, и се започнаха коликте наново. Така, че пак и давам. По-добре леки болки от време навреме, отколкото да си гледам дребосъка в постоянна болка. Ако се запече за постоянно тогава ще мисля  Cry

# 727
  • Мнения: 3
Рени, ние утре сме на консултация и ще пиша как е минало.Също сме пораснали, а и доста ми тежи на ръчичките.И мен ме е страх да го изкарвам, въпреки,че казват, че щом е над 10 градуса и няма мъгла и/или силен вятър може.Ние също събрахме една колекция от помпи: вече 3 на брой  Grinning докато уцелим.И моят мъж се рови в нета и си взехме суинга на Медела, верно скъпичка е, но пък имаше много положителни оценки и наистина са верни. Малкия също като го слагах уж цокаше и после като налапа шишето, с такова настървение,че...Малкия обаче много се стряска, дори сам от себе си  Grinning

# 728
  • Мнения: 100
На мен ми върши прекрасна работа.
Аз си имам и кърма де, но в общи линии за 10 минути съм изпомпала 150 мл и ми е олекнало на гърдите що годе. Не, че не мога да продължа да си помпам, но се старая да не прекалявам, че да не стане пък другото зло. Аз си мисля, че в общи линии, ако не е съвсем нахранено бебето, като му дадем шишето, започва да яде като лудо, но не означава, че нищо не е яло.
Аз правя така: Слагам го на гърда (по-често със силиконово зърно), той си яде там колкото време иска, но обикновено около 20-30 мин. като естествено не през цялото време суче и в един момент като опитвам да го гъделичкам със зърното и не отваря повече уста (ама си се пробвам няколко пъти), мисля, че се е наял. Може да се е наял повече или по-малко, то си е негова работа Simple Smile Най-сигурният признак ми е една блажена усмивка, която пуска и после се отпуска като желе и заспива. Е...Понякога будува де. Освен това мисля, че лапат шишето, защото им е много лесно да си папкат от него. Не е като гърдата - то зърно, то напъни се сега да засучеш, пък то не пуска така лесно, пък колко много пъти трябва да смучеш. Мързелчета  Laughing Laughing Heart Eyes

roxy_, аз вчера опитах да капна малко кърма, ама нещо не се справих. Накрая минах с клечка, напоена с кърма, а капките знам кои са, но все пак не смея да му сложа нещо, което не е предписал лекар, та ще почакам малко до вторник и се надявам, че положението няма да се влоши де.

За коликите давам колийф и тъй като твърдо забелязах, че го мъчат нощем около 12-1 часа, давам еспумизан на предишното хранене, т.е. 21-22 часа. По тази схема, особено вчера, грам симптоми не съм забелязала. Разбира се, комбинацията от двете неща ми я каза педиатърката. Не е на моя глава.

късметче, то няма ли лекарката да ти каже кога да ходиш към болницата? За ритането - преди да родя бях чела, че се укротявали и спирали да ритат. По тоя повод, моят си риташе здраво и все си виках: ееееее....явно няма скоро да стане като подскача така, ама той си подскачаше до последно. Дали обаче е признак...Абе, няма неродили  Hug

Fortuna, дано е по-добре положението с цистита днес.

# 729
  • Мнения: 4
моят Пепо също имаше гурелчета, доктора ми каза некви капккик ама не съм му ги слагала. Капех кърма няколко пъти през деня и правех масажче и му се оправи оченцето.

# 730
  • Мнения: 2
Ние също се мъчим на пръцкане и акане.Давах Колиеф, но нещо не се отразиха особено добре. Сега сме на Инфакол и е малко по-спокоен.Simple Smile)
За излизането навън- не е толкова студено.Ние излизаме от 10-тия ден.

# 731
  • на Русе
  • Мнения: 358
Здравейте,
нашата бебка е много спокойна - само спи и яде, но и още е жълтичка  Sad Докторката каза, че жълтеницата може да продължи до 30-40я ден.
Храним се предимно с шише, защото засуква много плитко и зърната ми пускат кръв. Освен това след всяко кърмене се дохранваме с АМ, защото не съм много "млечна". Ходихме на контролен преглед на теглото - за 14 дни е наддала само 200гр. Затова педиатърката каза повече добавка и изцедена кърма.
И ние имаме гурелчета - казаха да измивам оченцето с чай от лайка /направен според указанията на пакета/, а всяка сутрин да почиствам очичките с тампонче с преварена вода /за всяко око отделно тампонче /.
Да попитам мамите с по-големи дечица - промениха ли си държанието спрямо вас. Моя син никога преди това не е посягал на нас или на чуждо дете, но напоследък започна да ме бие. Особено когато му забранявам нещо. Онзи ден например искаше дъвка. В къщи нямахме, в резултат на което един час не спря да реве и да ме обижда  ooooh! Въобще много е забавно у дома, добре че през деня ходи на градина. /Там между другото е най-кроткото дете./
Имам въпрос към консултантите от ЛЛЛ. Бебка засуква много лесно и без болка, но след активно сукане 1-2 мин сякаш изпуска зърното и захава по-плитко, при което започва да боли. Ако спра сукането и пробвам отново, тя започва да го плюе и не иска повече. Сменям гърдата, но пак същото. Плаче, отваря устата при дразнене, но не засмуква. Страх ме е да я оставя да суче "плитко", защото зърното бързо се разкървавява и веднъж повърна кръв  Cry. Може ли да коригирам нещо или наистина е по-добре да останем на шише и изцедена кърма, както съветва педиатърката?

Извинявам се за дългия пост  Blush

# 732
  • Мнения: 75
   моят лекар дето ме следи по каса също нито веднъж не ме е прегледал за разкритие. Дори като бях последно на 16 при него, каза, ако не родя да отида при него чак на 30  newsm78, което ми е малко...да отбием номера. Иначе тази, при която ходя на частно ме прегледа на 5-ти някъде  по моя молба и каза че е към 3 см , скоро се очертавало раждането, ама те ме плашеха отдавна, че ще по-рано, а пък вече съм втори ден пренасям....Мисля днес да самосиндикално да ида да видя дали ще ми измерят тоновете в отделението, тук при нас май ням атакава практика да се пращат бременните често на запис.
  За ритането - не е спирала да се движи, на моменти чак леко се притеснявам да не и е дискомфортно, но пък ми прави впечатление, че порита , порита , спира, почива след няколко часа пак...та се надявам да няма проблеми.
  за раждането на празник и името на бебето - не мисля, че е задължително, но пък според майка ми се променяла съдбата на детето...един вид то си е избрало деня...Ама пък на мен ми е тъпо малко като идея. Нали така и рожден ден и имен ден в едно - един празник по-малко. Не бях се замислила, че ще се падне на някой имен ден и ако трябва да сменям име...
  За разходките - баткото съм го извеждала и в студа, стига да е слънчево, сухо и над 0 - лата, но пък изчаках да мине време след раждането, то си беше и декември, де.

# 733
  • Мнения: 6 957
blasphemy, благодаря, днес съм по-добре (пу-пу), че много искам да я кърмя, но пък и не искам да и` вредя.
За разходките - ние излизаме от 12 ден, досега само един-два дена сме пропуснали, че имаше вятър. Сега при нас е облачно (живея в Провадия), но се надявам, че в ранния следобед ще напече и ще е добре за разходка.
За коликите - давам Инфакол и досега имаше ефект, но снощи будува и плака от 04.30 до 05.00, тази сутрин пак беше неспокойна (а не е гладна, защото предлагам гърда, не иска, давам малко вода - пийне и пак ревне, памперса смених и пак си порева прилично). Мисля да купя капки Биогайа - педиатърката ми препоръча тях.
Вече давам Вигантол.
За будуването - будува понякога по час и половина - два. През това време първо се насуква за около десет минути, после мием дупето, сменяме памперс,  после пак се кърмим, след това ако се кокори -пеем песнички, четем приказка, плаче преди да заспи плаче, давам и` малко да си посуче, колкото да се успокои и да заспи. Това обикновено през деня, през нощта заспива докато я кърмя и пропускаме ритуала с песните.  Grinning

Стискам палци на неродилите още да родят когато те искат.   Praynig  И не се впечатлявайте, че детето ще се роди примерно на Димитровден, кръстете го така, както искате.  Hug

# 734
  • Мнения: 317
Рокси, твоя доктор е явно майтапчия  Grinning
На мен пък вече не ми се ражда, аааааа аман. Като не иска да излиза, да си стой вътре на топло  Grinning
Иначе сме се уговорили, ако не тръгне да отида на преглед на термина и да решаваме, то и времето се разваля.. Аз пък не се притеснявам толкова, че ще се появи на Димитровден (толкова рано едва ли  smile3555), ами че "цъфне" на Хелоуин или Деня на Будителите  :35
Междудругото имам да гладя един куп дрехи бебешки и багаж не съм приготвяла- въобще шапка на тояга Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт